Aktuality

16. 2. 2015

Obrázky z juniorů a dorostu

"Halový gigant", alias šampionát atletů do 19 a 17 let, jak jej zachytil Jan Kucharčík.

15. 2. 2015

Rekordy štafet, tři další mistrovské „double“

Druhý den šampionátu juniorů a dorostu přinesl v pánských kategoriích zápisy do národních historických tabulek. Trio Vávrová, Hampl, Sigmund si vybojovalo druhá individuální zlata. Třetí titul si připsala díky štafetě Vokálová, dnes navíc stříbrná na dvoustovce.

15. 2. 2015

F. Kiplagatová: tři světové rekordy v jednom

15 km, 20 km a půlmaraton - na všech těchto tratích ode dneška kraluje keňská vytrvalkyně Florence Kiplagatová po závodě v Barceloně.

14. 2. 2015

Prvnímu dnu Gigantu kralovala Hrubá

Výškařka Hrubá pokořila rekord MČR, zdatně jí sekundovala Pejchalová. Někteří atleti stihli už dva tituly.

14. 2. 2015

Jak sobota měnila poměry na soupisce pro HME

Trojskokanka Májková rozšířila ve Spale řady atletů se splněným limitem pro pražské HME, dalším se to povedlo ve Vídni. Jen někomu to však dává vyhlídky na start.

14. 2. 2015

Zemřel Jaroslav Kovář

Jedna z nejvýznamnějších osobností tuzemské výšky zemřela dnes ve věku 80 let.

13. 2. 2015

Ptejte se Adama Sebastiana Helceleta

Pozvání do naší pravidelné rubriky přijal 23letý vícebojař, který po nedávném republikovém šampionátu vede světové tabulky a je tak kandidátem na čelná umístění při HME. Podobu rozhovoru můžete ovlivnit i Vy.

13. 2. 2015

I ze šampionátu mládeže vede cesta na HME

Druhý víkend obsadí pražskou halu Otakara Jandery republikové mistrovství juniorů a dorostenců. Ačkoli jde o mladší atlety, není vyloučeno, že právě o tomto víkendu někdo z nich splní minimum pro účast na vrcholu v O2 aréně, ostatně už se to podařilo výškařce Hrubé či běžci Sasínkovi.

12. 2. 2015

Pražský půlmaraton opět cílí na rychlé časy

Účast na prestižním závodě přislíbilo sedm běžců s osobákem pod hodinu a nechybí ani slavná jména.

12. 2. 2015

A teď už se jen dostat do arény!

Kampaň „Fanoušek je součástí týmu“ jde do finále a spolu s tím tu také máme poslední ze série videí z dílny Jana Prušinovského. Jakkoli je opět připraveno s nadsázkou, téma je velmi realistické: už nejsou (prakticky) žádné vstupenky.

10. 2. 2015

Na HME už zbrojí i fanoušci

Ačkoliv do začátku pražského šampionátu zbývá ještě skoro měsíc, už nyní si fanouškovské týmy čile tvoří výbavu, se kterou budou atlety podporovat.

10. 2. 2015

O štafetový pohár je mezi školami zájem

Tři měsíce před startem druhého ročníku Štafetového poháru evidují jeho pořadatelé na 250 přihlášených škol. V některých krajích přesáhl počet účastníků dva tucty.

9. 2. 2015

Nejvíc se líbil ledový Kudlička

Špičkoví čeští atleti se stali objektem účastníků 4. ročníku festivalu ledových soch, který se o víkendu uskutečnil na střeše pražské Galerie Harfa.

8. 2. 2015

Víceboje: Helcelet do čela tabulek, vysoko i Lukáš

V hale Otakara Jandery se mužskými soutěžemi uzavřel národní šampionát vícebojařů. A výsledky dávají dobré naděje směrem k pražskému HME. V článku též zpráva o chodeckých soutěžích.

7. 2. 2015

Češi v sobotu napříč Evropou

První víkendový den byl bohatý na halové mítinky za našimi hranicemi. Jak dopadlo úsilí českých atletů o nominaci na HME či vylepšení dosavadních výkonů, najdete v článku.

7. 2. 2015

Cachová zabojovala o HME

Výrazné vylepšení osobního rekordu a také nejlepší výkon historie domácího šampionátu 4386 bodů posunul vícebojařku Kateřinu Cachovou do hry o start na březnovém vrcholu v O2 areně. Dobře nakročeno k HME mají i její mužští kolegové, jimž po prvním dni vládne Helcelet. Tituly mezi juniorkami a žáky získali Zatloukalová a Maček.

6. 2. 2015

Linec rozšířil řady pro Prahu o dvě jména

Nejen splněná minima pro HME Maláčové a Jušky, ale i dvě zdvojení disciplín Hejnové a Sasínka a celkově četná vylepšení výkonnosti i vítězství, taková je bilance početné české výpravy nedaleko od našich jižních hranic.

6. 2. 2015

Vícebojaři jdou do bitvy o „Prahu“ i tituly

Krytá sportoviště pro HMČR a HME dělí vzdušnou čarou nějakých šest kilometrů, přesto zůstává cesta ze Stromovky na evropský halový vrchol podobná jiným letům. O nadcházejícím víkendu budou ve hře tři volná místa pro start v O2 areně, kromě toho pochopitelně půjde o republikové medaile. A to nejen mezi dospělými, ale i v kategoriích od žactva po juniory, kteří Janderovu halu „obsadí“ již dnes. V neděli pak ovál bude patřit také mládežnické chůzi.

6. 2. 2015

Další nabitý víkend na spadnutí

Halová sezóna se řítí plnou parou, čas na plnění nominačních kritérií a cizelování výkonnosti se krátí. Kam se chystá naše špička závodit v následujících dnech?