Aktuality

25. 3. 2015

Partnerství evropské asociace a EBU pokračuje

Další čtyři roky přibudou v dlouhodobé spolupráci na poli vysílacích práv mezi Evropskou atletikou a Evropskou vysílací unií (EBU). Dlouhotrvající partnerství započalo již v roce 1981, aktuálně bylo prodlouženo na léta 2016 až 2019.

24. 3. 2015

Olympijský běh: různí běžci a trasy, jedna myšlenka

Přesně za čtvrt roku, ve středu 24. června, odstartuje u příležitosti celosvětových oslav na mnoha místech České republiky premiérový T-Mobile Olympijský běh. Český olympijský výbor a hlavní partner akce tuzemským fanouškům přinesou ojedinělou běžeckou událost: všechny závody odstartují ve stejný okamžik. Zájemci se mohou registrovat už nyní.

22. 3. 2015

Tóth zazářil na padesátce v Dudincích

Slovenský chodec se na domácí půdě zaskvěl národním rekordem, ve stejném závodě vybojoval český titul a také nominaci na MS Lukáš Gdula. Anežka Drahotová skončila na dvacítce pátá, juniorka Tereza Korvasová stvrdila svou nominaci na MEJ.

21. 3. 2015

Krosová obhajoba Sekanové, premiéra Kourka

Na zajímavé trati vytyčené ve fotbalgolfovém areálu Dymník nedaleko Rumburka se bojovalo o medaile v rámci letošního ročníku mistrovství republiky v přespolním běhu.

20. 3. 2015

Březnové Atletické listy

Do emailových schránek odešlo letošní třetí číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

20. 3. 2015

Praha slibuje top půlmaraton

Ulice hlavního města uvidí 28. března jeden z nejlépe obsazených půlmaratonů světa, slibují pořadatelé. Na startu Sportisimo 1/2Maratonu Praha je tucet atletů s osobními maximy pod 61 minut a devět atletek s časy pod 70 minut. S nejrychlejšími časy startovní listině vévodí Leonard Komon a Lucy Kabuuová. Mezi domácími běžci jsou hlavními favority Jiří Homoláč a Anežka Drahotová, nejrychlejší Češka loňského ročníku.

18. 3. 2015

NEUNIKLO VÁM?

Po pauze bohatě vyplněné HME opět nabízíme přehled vybraných novinek z našich sesterských webů, byť se z logiky věci při probírání těchto stránek evropskému halovému šampionátu nevyhneme.

17. 3. 2015

Tretra láká na české hvězdy a netradiční tratě

Hrdinové halového mistrovství Evropy i další české hvězdy se českému publiku představí už za pár týdnů.

16. 3. 2015

Šampionát NCAA na vysoké úrovni

Univerzitní mistrovství USA pod otevřeným nebem i střechami hal si mnohdy nezadá s vrcholnými mezinárodními akcemi roku, kam již pouhá kvalifikace je úspěchem. V závěru týdne se šampionát konal v arkansaském Fayetteville a znovu to potvrdil.

15. 3. 2015

Vrhačský EP v Portugalsku i se zvučnými jmény

Tradiční zimní evropský pohár zamířil o tomto víkendu do města Leiria. Kromě sedmi českých reprezentantů nechyběli ani medailisté z vrcholných akcí.

15. 3. 2015

Drahotová vyhrála v Luganu

Juniorská světová rekordmanka a medailistka z loňského ME ovládla kvalitně obsazenou chodeckou dvacítku ve Švýcarsku a s velkou rezervou vyhověla nominačním kritériím pro MS v Pekingu. Padaly i další limity.

13. 3. 2015

Bohatý, nejen běžecký program v Rumburku

Hostitelé republikového šampionátu v přespolním běhu (21.3.) lákají diváky do dějiště nejen na tuzemskou běžeckou špičku, ale také na doprovodný program. Na podporu místního sportu proběhne v pátek před MČR benefiční večer za účasti šéftrenéra Tomáše Dvořáka, režiséra Jiřího Vejdělka, či místní legendy Antonína Koutného.

12. 3. 2015

Ptejte se Radka Jušky

Bezpochyby nejpřekvapivější domácí medailista na HME v Praze přijal pozvání do naší pravidelné rubriky. Výslednou podobu rozhovoru s 22letým stříbrným dálkařem můžete ovlivnit i vy, čtenáři atletika.cz.

11. 3. 2015

Analýza: neobvyklé štafety v O2 areně

Rozestavné běhy na 400 metrů při evropském šampionátu v Praze nabídly rozdílný obrázek, zatímco všech šest ženských týmů se vešlo do jediné vteřiny, mezi muži vítěze a poslední dělilo takřka osm vteřin. Nejrychlejší úseky předvedli K. Borlée a McAslanová, na prvních úsecích Rosolová a Zalewski.

11. 3. 2015

Poděkování ředitele HME

Vážení spoluorganizátoři, přátelé a kamarádi, halové mistrovství Evropy v Praze skončilo...

9. 3. 2015

Diniz si vzal po padesátce i rekord na dvacítce

Světové rekordy v chůzi patří od neděle na obou mistrovských tratích jedněm rukám. Francouz Diniz zápisu na ME v Curychu na 50 km přidal své jméno do statistik i na 20kilometrové vzdálenosti. Stalo se doma v Arles, časem 1:17:02 o 14 vteřin.

9. 3. 2015

Medailisté pod tepajícím srdcem atletiky

Úspěšní čeští atleti s reálnými Hradčany a "hmatatelnými vzpomínkami" na Halové mistrovství Evropy 2015

9. 3. 2015

Fanoušci pozvedli šampionát na něco výjimečného

Dva roky strávil přípravami halového mistrovství Evropy, které bylo za čtyři dny pryč. Na jeho konci však mohl být Tomáš Janků, výkonný ředitel šampionátu, spokojený. Do haly přišlo 52 284 diváků, kteří vytvořili úžasnou kulisu. V článku také VIDEO a ANKETA!

8. 3. 2015

Luxusní bilance: čtvrtí na placky, šestí na body

Národní tým se může těšit z jednoho z nejlepších představení v historii samostatného státu. Dvě zlaté, jedno stříbro a tři bronzy řadí Čechy na čtvrté místo v Evropě.


Krátce

02.12.2016 11:33 Světový šampionát v přespolním běhu 2019 uspořádá Dánsko ve městě Aarhus.

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí