Aktuality

17. 4. 2015

Dubnové Atletické listy

Bylo rozesláno letošní čtvrté číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

17. 4. 2015

Pro půlmaratonské tituly opět do Pardubic

V sobotu 18. dubna se ulicemi „Perníkového srdce Čech“ proženou davy běžců, mezi nimi i ti, kteří budou usilovat o vavříny v rámci 22. Mistrovství České republiky v půlmaratonu.

15. 4. 2015

Ptejte se Elišky Klučinové

Pozvánku do pravidelné rubriky přijala jediná česká žena ověnčená medailí z halového ME v Praze. Podobu rozhovoru měsíce máte jako vždy možnost ovlivnit i vy, čtenáři atletika.cz. Možnost ptát se prodloužena do pátku!

14. 4. 2015

Klání matek-oštěpařek na Tretře potvrzeno

Špotákovou vyzvou na mítinku v Ostravě Obergföllová a Abakumovová, Holušovi přibyl na kilometru do ranku soupeřů Kiprop, Železného oštěpařům Abdelrahman a Yego.

14. 4. 2015

Druhý slib Patricka Terera. Splní jej?

Keňský běžec na Volkswagen Maratonu Praha startoval poprvé v roce 2013, kdy závod málem nestihl kvůli problémům s vízy. Do Česka přijel po vyčerpávající cestě na poslední chvíli, přesto doběhl po mocném finiši třetí v osobním rekordu 2:10:10. Po závodě slíbil, že tu za rok zvítězí.

13. 4. 2015

S čím přichází Hansen

Evropská atletika má od soboty nového prezidenta, jenž už předsedal nově složené Radě, v níž bude čtyři roky zasedat i její rovněž čerstvě zvolený člen Libor Varhaník. Zkušený 68letý norský funkcionář svůj jediný možný mandát hodlá naplno využít.

11. 4. 2015

Chodeckými šampiony Drahotová a Schrom

Poděbrady přivítaly po roce domácí i zahraniční chodeckou elitu. Zatímco české mistrovské tituly na dvacetikilometrové trati putovaly do vcelku očekávaných rukou, absolutní vítězové byli překvapiví, Němec Linke a Litevka Virbalytéová.

11. 4. 2015

Hansen prezidentem EA, Varhaník do Rady

Evropská atletika si na svém kongresu zvolila nové vedení. Prezidentem se na čtyři roky stal s 26 hlasy Nor Svein Arne Hansen. V radě kontinentální asociace zasedne i předseda ČAS Libor Varhaník.

9. 4. 2015

Vyšla nová Atletika

Začala distribuce čerstvého čísla specializovaného atletického čtvrtletníku věnovaného mimo jiné Halovému mistrovství Evropy v Praze.

8. 4. 2015

Poděbrady opět uvidí chodeckou špičku

Z domácích Anežka Drahotová a ze zahraničních Matej Tóth, to jsou největší hvězdy sobotního 83. ročníku mítinku ve středočeských lázních (11.4.). K vidění budou v Poděbradech boje o české mistrovské medaile na 20 kilometrů, ale také mezinárodní klání: ať už v rámci evropského okruhu chodeckých mítinků či tradičního utkání dospělých i juniorů.

7. 4. 2015

Isinbajevová se chce loučit po Riu a na vrcholu

Osobnost světové tyčky si naplánovala, jak má vypadat konec její kariéry. Definitivní sbohem závodění chce říct na příští olympiádě a do té doby plánuje posunout vlastní světové maximum na hodnotu, která vydrží aspoň století.

6. 4. 2015

Roste na Jamajce „nový“ Bolt?

Ještě mu není ani 18 let, ale už si ho všiml slavný krajan. Není divu, při ostře sledovaném ostrovním školním šampionátu Akeem Bloomfield zaběhl národní juniorský rekord na čtyřstovce.

5. 4. 2015

Plány komise atletů evropské asociace

Nově zvolené osmičlenné zastoupení sportovců v rámci Evropské atletiky zveřejnilo své první plány.

4. 4. 2015

Lístky na republiku již v prodeji

Letošní mistrovství ČR mužů a žen hostí Plzeň o posledním červnovém víkendu, už nyní, tedy dva měsíce dopředu, jsou k dispozici vstupenky.

3. 4. 2015

Evropské hry, nebo ME sportů?

S blížící se premiérou evropské „olympiády“ se opět otevírá otázka, jaká je budoucnost akce bez některých tradičních sportovních odvětví. Navíc atletika, plavání a cyklistika spolu s veslováním a triatlonem daly v minulém týdnu najevo, že je jim bližší spolupráce na úrovni svazů, když ohlásily projekt „mistrovství Evropy ve více sportech“.

2. 4. 2015

Atlet měsíce se mění. Maslák druhý

Hlasování čistě fanouškovské, ve výrazně kratším čase než dříve a pouze pět nominovaných, takový je nový formát ankety, kterou evropské asociace pořádá už devátým rokem. Jedním ze zúženého pole adeptů za březen byl čtvrtkař Maslák.

1. 4. 2015

Vrchaři slavili jubileum v Senátu

Na půdě Senátu ČR byl v úterý slavnostně zahájen 30. ročník Maratonstav - Altra Českého běžeckého poháru v běhu do vrchu. Přítomni byli i ministr školství Marcel Chládek a šéf světové vrchařské asociace Bruno Gozzelino. Zde jsou s nimi krátké VIDEOROZHOVORY.

30. 3. 2015

Vstupenky na Peking v prodeji

Ministr sportu Číny a předseda národního olympijského výboru Liou Pcheng, starosta města Wang An-šun a prezident IAAF Lamine Diack při setkání v Zlatém sále Národního stadionu, známého spíše jako Ptačí hnízdo, slavnostně zahájili prodej vstupenek na mistrovství světa, které Peking hostí 22.-30. srpna 2015.

28. 3. 2015

Traťové rekordy v Praze nepadly

Kvalitní pole elitních atletů sice nepřineslo kýžené výkony, přesto 17. ročník Sportisimo 1/2Maratonu Praha přineslo vysokou kvalitu. První tři muži dokázali zaběhnout půlmaraton pod jednu hodinu, celkem deset běžců pak pod 61 minut. Vítězové hlavních kategorií potřebovali k triumfu překonat osobní rekordy: Absolutně kraloval v čase 59:51 keňský vytrvalec Daniel Wanjiru, mezi ženami uspěla Etiopanka Worknesh Degefaová za 1:07:14.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí