Aktuality

13. 3. 2015

Bohatý, nejen běžecký program v Rumburku

Hostitelé republikového šampionátu v přespolním běhu (21.3.) lákají diváky do dějiště nejen na tuzemskou běžeckou špičku, ale také na doprovodný program. Na podporu místního sportu proběhne v pátek před MČR benefiční večer za účasti šéftrenéra Tomáše Dvořáka, režiséra Jiřího Vejdělka, či místní legendy Antonína Koutného.

12. 3. 2015

Ptejte se Radka Jušky

Bezpochyby nejpřekvapivější domácí medailista na HME v Praze přijal pozvání do naší pravidelné rubriky. Výslednou podobu rozhovoru s 22letým stříbrným dálkařem můžete ovlivnit i vy, čtenáři atletika.cz.

11. 3. 2015

Analýza: neobvyklé štafety v O2 areně

Rozestavné běhy na 400 metrů při evropském šampionátu v Praze nabídly rozdílný obrázek, zatímco všech šest ženských týmů se vešlo do jediné vteřiny, mezi muži vítěze a poslední dělilo takřka osm vteřin. Nejrychlejší úseky předvedli K. Borlée a McAslanová, na prvních úsecích Rosolová a Zalewski.

11. 3. 2015

Poděkování ředitele HME

Vážení spoluorganizátoři, přátelé a kamarádi, halové mistrovství Evropy v Praze skončilo...

9. 3. 2015

Diniz si vzal po padesátce i rekord na dvacítce

Světové rekordy v chůzi patří od neděle na obou mistrovských tratích jedněm rukám. Francouz Diniz zápisu na ME v Curychu na 50 km přidal své jméno do statistik i na 20kilometrové vzdálenosti. Stalo se doma v Arles, časem 1:17:02 o 14 vteřin.

9. 3. 2015

Medailisté pod tepajícím srdcem atletiky

Úspěšní čeští atleti s reálnými Hradčany a "hmatatelnými vzpomínkami" na Halové mistrovství Evropy 2015

9. 3. 2015

Fanoušci pozvedli šampionát na něco výjimečného

Dva roky strávil přípravami halového mistrovství Evropy, které bylo za čtyři dny pryč. Na jeho konci však mohl být Tomáš Janků, výkonný ředitel šampionátu, spokojený. Do haly přišlo 52 284 diváků, kteří vytvořili úžasnou kulisu. V článku také VIDEO a ANKETA!

8. 3. 2015

Luxusní bilance: čtvrtí na placky, šestí na body

Národní tým se může těšit z jednoho z nejlepších představení v historii samostatného státu. Dvě zlaté, jedno stříbro a tři bronzy řadí Čechy na čtvrté místo v Evropě.

8. 3. 2015

Co pověděl zlatý Jakub?

Rozhovor s čerstvým halovým evropským šampionem v běhu na 1500 metrů Jakubem Holušou.

8. 3. 2015

Skvěle! Zlatý Holuša, bronz čtvrtkařů

Halové mistrovství Evropy v Praze skončilo pro domácí barvy úspěchem, který dnes jen podtrhly dvě medaile do celkového půltuctu. Česko skončilo i díky Holušovi a štafetě čtvrtkařů čtvrté v pořadí národů. Na dohled k dalším cenným kovům dnes byli také štafeta čtvrtkařek, výškař Bába či sedmibojař Helcelet.

7. 3. 2015

Co řekli zlatý Pavel a jeho trenér?

Rozhovory se staronovým halovým mistrem Evropy Pavlem Maslákem a jeho trenérem Daliborem Kupkou.

7. 3. 2015

Maslák uťal tápavý večer českých barev

Zatímco se ostatním reprezentantům příliš nevedlo, "drak z Havířova" prokázal srdce šampiona a čtvrtku přesvědčivě ovládl. Svůj triumf ozdobil rekordem šampionátu, stejně jako francouzský tyčkař Lavillenie a na trojce turecký Kaya.

7. 3. 2015

Do finále Bába a Holuša, dál jdou i dva sprinteři

Výškař Bába a mílař Holuša si v sobotu dopoledne v O2 areně zajistili účast v zítřejších bojích o medaile na halovém mistrovství Evropy. Z dalších reprezentantů se udrželi ve hře na šedesátce Urbánková a Veleba, v sedmiboji je po dálce pátý Helclet, sedmý Lukáš.

6. 3. 2015

Jaké byly první dojmy pátečních medailistů?

Přečtěte si krátké rozhovory se stříbrným Radkem Juškou a bronzovými Eliškou Klučinovou a Ladislavem Prášilem.

6. 3. 2015

Wow! Tři medaile na úvod

Stříbro dálkaře Jušky a bronzy pětibojařky Klučinové a koulaře Prášila. Tolik vytěžili čeští atleti z prvních pěti finálových disciplín na halovém ME v O2 areně, a to se ještě nevyvedlo finále překážkáři Svobodovi. A i v dalším programu se máme na co těšit, vždyť jen dnes večer do bojů o cenné kovy prošli další tři reprezentanti.

6. 3. 2015

Devět českých atletů postoupilo dál

V pražské O2 areně se v pátek dopoledne při halovém mistrovství Evropy představily rovné dvě desítky českých reprezentantů. Bilance úspěšnosti je přibližně padesát na padesát: do finále přibyli tyčkař Kudlička a na trojce Mäki, šanci dostat se do bojů o medaile udrželo sedm dalších, třetí pozici mezi pětibojařkami drží po kouli Klučinová; naopak mezi desítkou vypadnuvších je mj. i Hejnová na půlce.

5. 3. 2015

Hejnová a Maslák. Co řekli před závody?

České hvězdy byly hosty tiskové konference na půdě Staroměstské radnice.

5. 3. 2015

Juška a Prášil prvními českými finalisty

V pražské O2 areně skončil úvodní blok halového mistrovství Evropy. Mezi osm nejlepších se probili dálkař Juška, ze čtveřice koulařů pak pouze Prášil.

5. 3. 2015

Evropo, na start! Šampionát představil hvězdy

Za domácí Hejnová a Maslák, za zahraniční Polka Ličwinková a Francouz Lavillenie – to byli hosté dnešní oficiální tiskové konference v prostředí Brožíkovy síně Staroměstské radnice, vedle zástupců evropské asociace a pořadatele. Halové mistrovství Evropy v Praze už má před vypuknutím zaděláno na úspěch, provází jej totiž mimořádný zájem sportovců, diváků, ale i médií.