Aktuality

3. 4. 2015

Evropské hry, nebo ME sportů?

S blížící se premiérou evropské „olympiády“ se opět otevírá otázka, jaká je budoucnost akce bez některých tradičních sportovních odvětví. Navíc atletika, plavání a cyklistika spolu s veslováním a triatlonem daly v minulém týdnu najevo, že je jim bližší spolupráce na úrovni svazů, když ohlásily projekt „mistrovství Evropy ve více sportech“.

2. 4. 2015

Atlet měsíce se mění. Maslák druhý

Hlasování čistě fanouškovské, ve výrazně kratším čase než dříve a pouze pět nominovaných, takový je nový formát ankety, kterou evropské asociace pořádá už devátým rokem. Jedním ze zúženého pole adeptů za březen byl čtvrtkař Maslák.

1. 4. 2015

Vrchaři slavili jubileum v Senátu

Na půdě Senátu ČR byl v úterý slavnostně zahájen 30. ročník Maratonstav - Altra Českého běžeckého poháru v běhu do vrchu. Přítomni byli i ministr školství Marcel Chládek a šéf světové vrchařské asociace Bruno Gozzelino. Zde jsou s nimi krátké VIDEOROZHOVORY.

30. 3. 2015

Vstupenky na Peking v prodeji

Ministr sportu Číny a předseda národního olympijského výboru Liou Pcheng, starosta města Wang An-šun a prezident IAAF Lamine Diack při setkání v Zlatém sále Národního stadionu, známého spíše jako Ptačí hnízdo, slavnostně zahájili prodej vstupenek na mistrovství světa, které Peking hostí 22.-30. srpna 2015.

28. 3. 2015

Traťové rekordy v Praze nepadly

Kvalitní pole elitních atletů sice nepřineslo kýžené výkony, přesto 17. ročník Sportisimo 1/2Maratonu Praha přineslo vysokou kvalitu. První tři muži dokázali zaběhnout půlmaraton pod jednu hodinu, celkem deset běžců pak pod 61 minut. Vítězové hlavních kategorií potřebovali k triumfu překonat osobní rekordy: Absolutně kraloval v čase 59:51 keňský vytrvalec Daniel Wanjiru, mezi ženami uspěla Etiopanka Worknesh Degefaová za 1:07:14.

28. 3. 2015

Afrika dál vládne krosovému světu

Šampionát v přespolním běhu, který poprvé hostila Čína, potvrdil status quo: Naprostou většinu udělovaných medailí si z Kuej-jang odvezli reprezentanti Keni a Etiopie, která kralovala s nejpočetnější i nejhodnotnější bilancí.

27. 3. 2015

Praha se těší na velkolepé půlmaratonské divadlo

Dvanáct a půl tisíce běžců vyrazí v sobotu v pravé poledne za zvuků Smetanovy Vltavy na trať 17. ročníku Sportisimo 1/2Maratonu Praha. Mezi nimi vytrvalci současné světové špičky, v čele se světovým rekordmanem na 10 a 15 kilometrů Leonardem Komonem. Na skvělé časy je tedy zaděláno.

25. 3. 2015

Partnerství evropské asociace a EBU pokračuje

Další čtyři roky přibudou v dlouhodobé spolupráci na poli vysílacích práv mezi Evropskou atletikou a Evropskou vysílací unií (EBU). Dlouhotrvající partnerství započalo již v roce 1981, aktuálně bylo prodlouženo na léta 2016 až 2019.

24. 3. 2015

Olympijský běh: různí běžci a trasy, jedna myšlenka

Přesně za čtvrt roku, ve středu 24. června, odstartuje u příležitosti celosvětových oslav na mnoha místech České republiky premiérový T-Mobile Olympijský běh. Český olympijský výbor a hlavní partner akce tuzemským fanouškům přinesou ojedinělou běžeckou událost: všechny závody odstartují ve stejný okamžik. Zájemci se mohou registrovat už nyní.

22. 3. 2015

Tóth zazářil na padesátce v Dudincích

Slovenský chodec se na domácí půdě zaskvěl národním rekordem, ve stejném závodě vybojoval český titul a také nominaci na MS Lukáš Gdula. Anežka Drahotová skončila na dvacítce pátá, juniorka Tereza Korvasová stvrdila svou nominaci na MEJ.

21. 3. 2015

Krosová obhajoba Sekanové, premiéra Kourka

Na zajímavé trati vytyčené ve fotbalgolfovém areálu Dymník nedaleko Rumburka se bojovalo o medaile v rámci letošního ročníku mistrovství republiky v přespolním běhu.

20. 3. 2015

Březnové Atletické listy

Do emailových schránek odešlo letošní třetí číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

20. 3. 2015

Praha slibuje top půlmaraton

Ulice hlavního města uvidí 28. března jeden z nejlépe obsazených půlmaratonů světa, slibují pořadatelé. Na startu Sportisimo 1/2Maratonu Praha je tucet atletů s osobními maximy pod 61 minut a devět atletek s časy pod 70 minut. S nejrychlejšími časy startovní listině vévodí Leonard Komon a Lucy Kabuuová. Mezi domácími běžci jsou hlavními favority Jiří Homoláč a Anežka Drahotová, nejrychlejší Češka loňského ročníku.

18. 3. 2015

NEUNIKLO VÁM?

Po pauze bohatě vyplněné HME opět nabízíme přehled vybraných novinek z našich sesterských webů, byť se z logiky věci při probírání těchto stránek evropskému halovému šampionátu nevyhneme.

17. 3. 2015

Tretra láká na české hvězdy a netradiční tratě

Hrdinové halového mistrovství Evropy i další české hvězdy se českému publiku představí už za pár týdnů.

16. 3. 2015

Šampionát NCAA na vysoké úrovni

Univerzitní mistrovství USA pod otevřeným nebem i střechami hal si mnohdy nezadá s vrcholnými mezinárodními akcemi roku, kam již pouhá kvalifikace je úspěchem. V závěru týdne se šampionát konal v arkansaském Fayetteville a znovu to potvrdil.

15. 3. 2015

Vrhačský EP v Portugalsku i se zvučnými jmény

Tradiční zimní evropský pohár zamířil o tomto víkendu do města Leiria. Kromě sedmi českých reprezentantů nechyběli ani medailisté z vrcholných akcí.

15. 3. 2015

Drahotová vyhrála v Luganu

Juniorská světová rekordmanka a medailistka z loňského ME ovládla kvalitně obsazenou chodeckou dvacítku ve Švýcarsku a s velkou rezervou vyhověla nominačním kritériím pro MS v Pekingu. Padaly i další limity.

13. 3. 2015

Bohatý, nejen běžecký program v Rumburku

Hostitelé republikového šampionátu v přespolním běhu (21.3.) lákají diváky do dějiště nejen na tuzemskou běžeckou špičku, ale také na doprovodný program. Na podporu místního sportu proběhne v pátek před MČR benefiční večer za účasti šéftrenéra Tomáše Dvořáka, režiséra Jiřího Vejdělka, či místní legendy Antonína Koutného.