Aktuality

12. 6. 2015

Kasjanovovi prozatím vládnou, Klučinová druhá

Na Kladně proběhl úvodní den vícebojařského mítinku v rámci světového okruhu. Podle papírových předpokladů jsou ve vedení ukrajinští favorité, mezi ženami je situace o něco vyrovnanější díky Klučinové. Mezi muži je z dvojice startujících Čechů šestý Lukáš.

11. 6. 2015

Oslo: Špotáková, Hejnová i Maslák po bodu

V norské metropoli se uskutečnil další mítink seriálu Diamantová liga. Neztratili se ani čeští atleti, vedle bodujících se předvedli i Rosolová s Holušou.

10. 6. 2015

Ptejte se Tomáše Staňka

Pozvánku do naší pravidelné rubriky tentokrát přijal člen koulařské skupiny Petra Stehlíka. Výslednou podobu rozhovoru měsíce máte jako vždy možnost ovlivnit i vy, čtenáři atletika.cz.

10. 6. 2015

„Duklák“ Prášil: Začínám být fit

Členům armádního klubu, kteří uspěli v zimní části sezóny, včera oficiálně poděkoval ministr obrany. Ve skupině sportovců hráli prim atleti v čele s šampiony z HME Holušou a Maslákem. Při té příležitosti jsme krátce vyzpovídali dalšího medailistu, koulaře Prášila na téma jeho zdravotních patálií, které mu zatím na jaře nedovolily startovat.

9. 6. 2015

Mítink na Julisce obrazem

Prohlédněte si, jak zachytili 22. ročník Odložilova memoriálu Jan Kucharčík a Denisa Kisialová.

9. 6. 2015

Špotáková odhalila chybu, věří v lepší příští

Barbora Špotáková se na pondělním Memoriálu Josefa Odložila vrátila k výkonnosti o značný kus za 60 metrů. Pomohl jí k tomu sebezpyt jejího trenérského alter ega.

8. 6. 2015

Odložil: česká esa vedla Špotáková

Na pražské Julisce proběhl 22. ročník prestižního Memoriálu Josefa Odložila, jenž nabídl řadu vítězství domácích, vedle hvězdné oštěpařky také čtvrtkaře Masláka, koulaře Staňka a půlkařky Masné.

7. 6. 2015

Birmingham ozdobil oštěp s Veselým, Hejnová třetí

Ani další hod Veselého za 88 metrů nestačil na triumf, neboť se zaskvěl Keňan Yego, výtečně si vedl i další z Čechů Vadlejch, který skončil čtvrtý. Pátý mítink už přinesl jediný další výkon roku, navíc na „nemistrovské“ třístovce. Ze dvojice našich čtvrtkařek překážkářek bodovala Hejnová, pátá doběhla Rosolová.

6. 6. 2015

Vavříny pro Čechy, navrch rekord Tabačkové

Mezistátní utkání dorosteneckých výběrů ve slovenské Trnavě vyhráli v obou kategoriích závodníci z Česka. Porazili Maďary, Slovince a domácí. Nikol Tabačková překonala vlastní národní maximum v hodu oštěpem. Padaly i limity na MS do 17 let.

5. 6. 2015

Špotáková: Rozhoduje se na konci sezóny

Oštěpařská šampionka přiznala, že při péči o dvouletého Janka neumí odpočívat. Věří ale, že nejpozději v Pekingu, kde bude bez syna, na to bude čas. Navíc je vrchol daleko, jen se Barbora Špotáková potřebuje "vyházet". K tomu poslouží i pondělní Odložilův memoriál, kde ji navíc čeká překvapivě kvalitní konkurence.

4. 6. 2015

Veselý v Římě triumfoval, Staněk bodoval

Nebyla to taková smršť výkonů roku jako minulý víkend v Eugene, přesto diamantový Řím (Golden Gala) přinesl vysokou kvalitu ve většině disciplín. Z českých atletů k tomu přispěl především oštěpař Veselý, zazářil však také koulař Staněk.

4. 6. 2015

Půlstoletou Pragu ozdobili hlavně tyčkaři

Balnerových 550 cm a o metr méně Ptáčníkové, to jsou výkony, které patřily k tomu nejlepšímu, co bylo k vidění na 50. ročníku mítinku Praga Academica.

3. 6. 2015

Helcelet odkládá první víceboj kvůli achilovce

Při poháru rozhlasu povzbuzoval své následovníky, udílel jim rady, ať věří, i když to třeba nevyjde. Sám Adam Sebastian Helcelet však zrovna sportovně šťastné období neprožívá. HME v Praze absolvoval svěřenec Josefa Karase zraněný, ani tři měsíce poté ještě není stoprocentně fit, a první víceboj bude muset odsunout možná až těsně před uzávěrku nominace na MS.

2. 6. 2015

Taháky kladenských vícebojů? Klučinová a Kasjanovovi

Po víkendovém mítinku IAAF v Götzisu došlo k aktualizaci startovní listiny pro 9. ročník TNT Express Meetingu, který se uskuteční 12. a 13. června tradičně na Kladně. Její obsah a také největší domácí star představili organizátoři na dnešní tiskové konferenci.

2. 6. 2015

Dobojováno. Trofeje školním týmům rozdány

Bitvami starších a mladších žáků základních škol v šesti disciplínách v Jablonci nad Nisou vyvrcholil 47. ročník Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou. Do Kladna, Opavy, Prahy a Olomouce se rozjely ocenění pro vítěze, které převzali kapitáni družstev z rukou patron Helceleta.

1. 6. 2015

Pohár rozhlasu s Českou spořitelnou již zítra

V úterý vyvrcholí v Jablonci tradiční soutěž pro žáky 2. stupně. Za podpory dlouhodobých partnerů České spořitelny a Českého rozhlasu a přítomnosti vícebojaře Adama Helceleta se rozdělí čtyři poháry pro starší a mladší školáky a školačky.

31. 5. 2015

PMEZ: Ženy USK čtvrté, Dukláci pátí

V tureckém Mersinu se uzavřel letošní ročník evropského poháru klubů. Individuálně se v neděli blýskla především kladivářka Tereza Králová splněným limitem na MS.

31. 5. 2015

Götzis pro Kazmirka s Theisenovou, vedlo se i Klučinové

Eliška Klučinová předvedla v Rakousku druhý nejlepší součet své kariéry a splnila limity pro MS, Jiří Sýkora má zase otevřenu bránu na ME do 22 let.

31. 5. 2015

Sekanová si při PMEZ řekla o Peking

V tureckém Mersinu proběhl první den soutěží klubového evropského poháru, po němž jsou ženy USK čtvrté, muži Duk­ly pátí. Reprezentaci pro mistrovství světa rozšířila vítězka stýplu Sekanová.


Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí