Aktuality

29. 6. 2015

Červnové Atletické listy

Bylo rozesláno letošní šesté číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

28. 6. 2015

Národní šampionát: hvězdy, souboje i překvapení

Letošní mistrovství republiky mužů a žen na dráze je minulostí. Nebyla při něm nouze o kvalitu, napětí i nečekané okamžiky, jak by tomu ostatně mělo být, když se utká domácí atletická špička.

27. 6. 2015

MČR mužů a žen – videogalerie

Přinášíme ukázky z víkendového MČR v Plzni.

27. 6. 2015

Dešti i větru navzdory atletika bavila

Za nelehkých podmínek se na pohledném stadionu v Plzni Skvrňanech uskutečnil první den národního šampionátu mužů a žen. K nejlepším výkonům patřila stodesítka Petra Svobody, tyčka Jana Kudličky či hod oštěpem Jakuba Vadlejcha.

26. 6. 2015

Rozporná sezóna Lucie Sekanové

Svěřenkyně Róberta Štefka prožila veleúspěšné jaro, když si vylepšila čtyři osobáky a nominovala se na mistrovství světa. Na druhou stranu ji zraněná pata připraví o start na univerziádě.

26. 6. 2015

„Teddy Star“ vydal ke svému rapu i klip

Kariéru francouzského trojskokana Tamgha provází řada kontroverzí a zranění. Aktuálně jej trápí především to druhé a snad i proto přišel s videem ke svému v březnu vydanému singlu.

25. 6. 2015

Domácí elita míří do Plzně

Báječný nový stadion ve Skvrňanech a touha místních připravit českým atletům atmosféru, kterou si mnozí pamatují z posledního šampionátu na západě Čech před 11 lety – to jsou důležité atributy nadcházejícího mistrovství republiky. Koná se již tento víkend (27. a 28 června) a až na několik výjimek o něm i tentokrát platí pravidlo, že tuzemský vrchol sezony si nenechá většina špičky ujít.

24. 6. 2015

Michal Balner rekordmanem s 582 cm

Svěřenci Boleslava Patery se vydařil závod konaný při uliční atletice na Evropských hrách v Baku a vystřídal na českém "trůnu" dosavadního držitele Adama Ptáčka.

23. 6. 2015

Mládežníci ve foto

Mistrovství republiky juniorů a dorostu přezdívané gigant pro nás v Ostravě-Vítkovicích zachytila Denisa Kisialová.

23. 6. 2015

Ohlédnutí za týmovým ME, obrazem i slovem

Jak dopadly jednotlivé skupiny ME družstev a kdo tedy postupuje a sestupuje směrem k příštímu ročníku 2017, toť jedna část článku. Tu druhou tvoří fotogalerie Jana Kucharčíka mapující prostředí v Heraklionu na stadionu i mimo něj.

22. 6. 2015

Kisialův rekord, Doležalova sbírka

Ačkoli druhý den šampionátu juniorů a dorostenců v Ostravě nepřinesl rozšíření výprav pro mládežnické vrcholy, rozhodně se bylo ve Vítkovicích na co dívat. A není jen řeč o rekord dorostence Kisialy na 300 metrů překážek.

21. 6. 2015

Česká atletika je opět "superligová"

Reprezentace v Heraklionu i do třetice prokázala, že v druhé nejvyšší soutěži týmového ME nemá vážnějšího konkurenta a vrací se opět mezi elitu. I přes obvykle slabší druhý den dnes přidali Češi čtyři prvenství, podpořená čtyřmi dalšími výsledky do třetího místa. Do Superligy je doprovodili Řekové a Nizozemci.

21. 6. 2015

Olomouc: favoritka Keitanyová, nečekaně Kiptis

Mary Keitanyová ozdobila 6. ročník Mattoni 1/2Maratonu Olomouc časem 1:06:38, na dohled historické desítky všech dob a o více než dvě minuty rychlejší rekordu závodu. 21letý mladík a člen týmu RunCzech Racing Josphat Kiptis zaběhl životní výkon 1:00:21, za traťovým rekordem závodu zaostal jen o 4 s a daleko za svými zády nechal obě velká esa Kipsanga i Kiprotiche. Dařilo se i našim: Jan Kreisinger dosáhl výkonem 1:05:50 nejlepšího českého času od vzniku závodu. Zdejší obyvatelka Petra Kamínková pak po roční pauze získala zpět titul nejlepší Češky.

20. 6. 2015

Povedený start gigantu

Špičkové výkony, napínavé souboje i dominance jednotlivců. První den národního šampionátu juniorů a dorostu, který hostí stadion ve Vítkovicích, nabídl bohaté a chutné menu.

20. 6. 2015

Češi na dobré cestě výše

První den ME družstev potvrdil, že I. liga je českým atletům malá. Šest z nich zvítězilo ve svých disciplínách, dalších pět dosáhlo na "medailové" umístění. Vespolnou snahou tým dominuje průběžnému pořadí, v nejvyšší Superlize vedou Rusové.

19. 6. 2015

Favoriti olomouckého půlmaratonu? Hoteliéři

V sobotu se na Hané ukrojí další kus z letošní porce běžeckého seriálu Run Czech. Delikatesu z něj dělá účast hvězdných afrických běžců včetně světového rekordmana v maratonu. Že nejde jen o řadové běžce, ale skutečné osobnosti, jasně ukázalo čtvrteční mediální setkání. Uvnitř VIDEA.

18. 6. 2015

Krsek ozdobil zlato z LODM národním rekordem

Skvělého výsledku dosáhl ve středečním programu soutěží Her VII. letní olympiády dětí a mládeže v Plzni sprinter Matěj Krsek ze Středočeského kraje, když zaběhl žákovský rekord na trati 300 metrů – 34,29 s. (Článek vznikl v rámci programu Mladí novináři při ODM 2015.)

18. 6. 2015

Reprezentace se vydala bít o Superligu

Směr Heraklion. Česká výprava dnes odletěla na řecký ostrov Krétou, kde o víkendu bude bojovat o návrat do nejvyššího patra „Evropy“ družstev. Spolehnout se přitom může na většinu hvězd, včetně oštěpařky Špotákové.

17. 6. 2015

Poklusem s Jakubem

Na pražském Petříně se ve středeční podvečer uskutečnila akce na podporu dvou běžeckých akcí – červnového City Trail Praha, a ikonických, již 119. Běchovic, jež se poběží tradičně poslední zářijovou neděli. Jednalo se o trénink vedený osobnostmi, přičemž tou hlavní byl Jakub Holuša, zvolený též jako svým způsobem ambasador Běchovic.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí