Aktuality

5. 6. 2015

Špotáková: Rozhoduje se na konci sezóny

Oštěpařská šampionka přiznala, že při péči o dvouletého Janka neumí odpočívat. Věří ale, že nejpozději v Pekingu, kde bude bez syna, na to bude čas. Navíc je vrchol daleko, jen se Barbora Špotáková potřebuje "vyházet". K tomu poslouží i pondělní Odložilův memoriál, kde ji navíc čeká překvapivě kvalitní konkurence.

4. 6. 2015

Veselý v Římě triumfoval, Staněk bodoval

Nebyla to taková smršť výkonů roku jako minulý víkend v Eugene, přesto diamantový Řím (Golden Gala) přinesl vysokou kvalitu ve většině disciplín. Z českých atletů k tomu přispěl především oštěpař Veselý, zazářil však také koulař Staněk.

4. 6. 2015

Půlstoletou Pragu ozdobili hlavně tyčkaři

Balnerových 550 cm a o metr méně Ptáčníkové, to jsou výkony, které patřily k tomu nejlepšímu, co bylo k vidění na 50. ročníku mítinku Praga Academica.

3. 6. 2015

Helcelet odkládá první víceboj kvůli achilovce

Při poháru rozhlasu povzbuzoval své následovníky, udílel jim rady, ať věří, i když to třeba nevyjde. Sám Adam Sebastian Helcelet však zrovna sportovně šťastné období neprožívá. HME v Praze absolvoval svěřenec Josefa Karase zraněný, ani tři měsíce poté ještě není stoprocentně fit, a první víceboj bude muset odsunout možná až těsně před uzávěrku nominace na MS.

2. 6. 2015

Taháky kladenských vícebojů? Klučinová a Kasjanovovi

Po víkendovém mítinku IAAF v Götzisu došlo k aktualizaci startovní listiny pro 9. ročník TNT Express Meetingu, který se uskuteční 12. a 13. června tradičně na Kladně. Její obsah a také největší domácí star představili organizátoři na dnešní tiskové konferenci.

2. 6. 2015

Dobojováno. Trofeje školním týmům rozdány

Bitvami starších a mladších žáků základních škol v šesti disciplínách v Jablonci nad Nisou vyvrcholil 47. ročník Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou. Do Kladna, Opavy, Prahy a Olomouce se rozjely ocenění pro vítěze, které převzali kapitáni družstev z rukou patron Helceleta.

1. 6. 2015

Pohár rozhlasu s Českou spořitelnou již zítra

V úterý vyvrcholí v Jablonci tradiční soutěž pro žáky 2. stupně. Za podpory dlouhodobých partnerů České spořitelny a Českého rozhlasu a přítomnosti vícebojaře Adama Helceleta se rozdělí čtyři poháry pro starší a mladší školáky a školačky.

31. 5. 2015

PMEZ: Ženy USK čtvrté, Dukláci pátí

V tureckém Mersinu se uzavřel letošní ročník evropského poháru klubů. Individuálně se v neděli blýskla především kladivářka Tereza Králová splněným limitem na MS.

31. 5. 2015

Götzis pro Kazmirka s Theisenovou, vedlo se i Klučinové

Eliška Klučinová předvedla v Rakousku druhý nejlepší součet své kariéry a splnila limity pro MS, Jiří Sýkora má zase otevřenu bránu na ME do 22 let.

31. 5. 2015

Sekanová si při PMEZ řekla o Peking

V tureckém Mersinu proběhl první den soutěží klubového evropského poháru, po němž jsou ženy USK čtvrté, muži Duk­ly pátí. Reprezentaci pro mistrovství světa rozšířila vítězka stýplu Sekanová.

31. 5. 2015

V Eugene padaly výkony roku „jako hrušky“

Třetí diamantový mítink roku přinesl opět skvělou podívanou a důrazně poupravil dosavadní sezónní statistiky. Češi zůstali poněkud stranou tohoto dění, oštěpařka Špotáková si na pátém místě vylepšila letošní maximum jen mírně, svou čtvrtkařskou premiéru venku absolvoval Maslák, na čtvrtou příčku v B běhu dosáhl mílař Holuša.

29. 5. 2015

Květnové atletické listy

Bylo rozesláno letošní páté číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

29. 5. 2015

Co, kdy, kde, jak... o nadcházejícím víkendu

Diamantová liga v Eugene, PMEZ v Turecku a prvotřídní víceboj v Götzisu. To jsou hlavní taháky nadcházejícího atletického víkendu.

29. 5. 2015

TNT mítink ozdobí ukrajinská elita a mladík Sýkora

9. ročník vícebojařského TNT Express Meetingu hlásí zkvalitnění startovní listiny. Potvrzeni jsou pro Kladno špičkový ukrajinský pár Melnyčenková-Kasjanov, juniorský mistr světa Sýkora, vícenásobní republikoví šampioni Cachová a Lukáš.

28. 5. 2015

Odložilův memoriál: výtečná šance pro domácí

22. ročník mítinku nejvyššího evropského okruhu opět láká na takřka kompletní tuzemskou špičku. Elita v čele s halovými mistry Evropy Maslákem a Holušou bude k vidění na pražské Julisce v pondělí 8. června.

28. 5. 2015

Štafetový pohár míří do Břeclavi

Finále druhého ročníku soutěže českého atletického svazu pro první stupeň ovládli na malebném stadionu v Čáslavi žáci ze ZŠ Slovácká, Břeclav. Ocenění jim předala patronka soutěže, bývalá mistryně světa na osmistovku Ludmila Formanová spolu s další legendou disciplíny a svojí trenérkou Jarmilou Kratochvílovou.

27. 5. 2015

Hansen chválil české pořadatele

Prvním mítinkem, na který ve své funkci zavítal prezident Evropské atletiky, je Zlatá tretra. Spolu s předsedou českého svazu Varhaníkem předávali i jednu z křišťálových odměn pro vítěze a také jednali o spolupráci ČAS s EA, v jejíž radě tuzemský šéf rovněž zasedá.

27. 5. 2015

Drahotová představila atletiku pro nejmenší

Velká akce pro školy a veřejnost v Olomouci, která proběhla 27. května na stadionu AK Olomouc, uzavřela první ročník úspěšné spolupráce nového projektu Českého Atletického svazu- Atletika pro děti do škol a partnera projektu, firmy Nestlé.

26. 5. 2015

Tretra: záři hvězd tlumilo psí počasí

Letošní ročník Zlaté tretry, mítinkové jedničky u nás, poznamenala kombinace citelného chladu a deště, která atletickému výkvětu světa bránila v ještě lepších výkonech. Našli se však i tací, kteří se tomuto pravidlu vzepřeli.