Aktuality

21. 6. 2015

Česká atletika je opět "superligová"

Reprezentace v Heraklionu i do třetice prokázala, že v druhé nejvyšší soutěži týmového ME nemá vážnějšího konkurenta a vrací se opět mezi elitu. I přes obvykle slabší druhý den dnes přidali Češi čtyři prvenství, podpořená čtyřmi dalšími výsledky do třetího místa. Do Superligy je doprovodili Řekové a Nizozemci.

21. 6. 2015

Olomouc: favoritka Keitanyová, nečekaně Kiptis

Mary Keitanyová ozdobila 6. ročník Mattoni 1/2Maratonu Olomouc časem 1:06:38, na dohled historické desítky všech dob a o více než dvě minuty rychlejší rekordu závodu. 21letý mladík a člen týmu RunCzech Racing Josphat Kiptis zaběhl životní výkon 1:00:21, za traťovým rekordem závodu zaostal jen o 4 s a daleko za svými zády nechal obě velká esa Kipsanga i Kiprotiche. Dařilo se i našim: Jan Kreisinger dosáhl výkonem 1:05:50 nejlepšího českého času od vzniku závodu. Zdejší obyvatelka Petra Kamínková pak po roční pauze získala zpět titul nejlepší Češky.

20. 6. 2015

Povedený start gigantu

Špičkové výkony, napínavé souboje i dominance jednotlivců. První den národního šampionátu juniorů a dorostu, který hostí stadion ve Vítkovicích, nabídl bohaté a chutné menu.

20. 6. 2015

Češi na dobré cestě výše

První den ME družstev potvrdil, že I. liga je českým atletům malá. Šest z nich zvítězilo ve svých disciplínách, dalších pět dosáhlo na "medailové" umístění. Vespolnou snahou tým dominuje průběžnému pořadí, v nejvyšší Superlize vedou Rusové.

19. 6. 2015

Favoriti olomouckého půlmaratonu? Hoteliéři

V sobotu se na Hané ukrojí další kus z letošní porce běžeckého seriálu Run Czech. Delikatesu z něj dělá účast hvězdných afrických běžců včetně světového rekordmana v maratonu. Že nejde jen o řadové běžce, ale skutečné osobnosti, jasně ukázalo čtvrteční mediální setkání. Uvnitř VIDEA.

18. 6. 2015

Krsek ozdobil zlato z LODM národním rekordem

Skvělého výsledku dosáhl ve středečním programu soutěží Her VII. letní olympiády dětí a mládeže v Plzni sprinter Matěj Krsek ze Středočeského kraje, když zaběhl žákovský rekord na trati 300 metrů – 34,29 s. (Článek vznikl v rámci programu Mladí novináři při ODM 2015.)

18. 6. 2015

Reprezentace se vydala bít o Superligu

Směr Heraklion. Česká výprava dnes odletěla na řecký ostrov Krétou, kde o víkendu bude bojovat o návrat do nejvyššího patra „Evropy“ družstev. Spolehnout se přitom může na většinu hvězd, včetně oštěpařky Špotákové.

17. 6. 2015

Poklusem s Jakubem

Na pražském Petříně se ve středeční podvečer uskutečnila akce na podporu dvou běžeckých akcí – červnového City Trail Praha, a ikonických, již 119. Běchovic, jež se poběží tradičně poslední zářijovou neděli. Jednalo se o trénink vedený osobnostmi, přičemž tou hlavní byl Jakub Holuša, zvolený též jako svým způsobem ambasador Běchovic.

16. 6. 2015

Tuzemské hvězdy zvou do Plzně

Již příští víkend (27. a 28. června) se sejde domácí špička na západě Čech, aby se poprala o republikové pocty a bojovala o účast na vrcholných akcích v čele s mistrovství světa v Pekingu. Diváci na nově vybudovaném plzeňském stadionu ve Skvrňanech za pořadatelství AK ŠKODA Plzeň uvidí prakticky kompletní domácí elitu, včetně Hejnové, Masláka, Špotákové, ale také zdejší rodačku Ptáčníkovou. Vstupenky na hlavní tribunu za 150 korun na den i na stání za stovku jsou stále k dispozici.

15. 6. 2015

Nominace na týmovou "Evropu" schválena

Předsednictvo ČAS dnes potvrdilo výpravu 45 atletů (24 mužů a 21 žen), kteří budou o víkendu usilovat v řeckém Héraklionu o návrat do Superligy ME družstev.

15. 6. 2015

Pro olympijské mládí již v Plzni hoří oheň

V neděli večer byla v Home Monitoring Aréně zahájena sedmá Olympiáda dětí a mládeže, celorepubliková soutěž krajských reprezentací v kategorii mladších a starších žáků a žákyň. Od pondělí do čtvrtku se bude soutěžit ve dvaceti kategoriích, z toho dvou nesportovních (psaní na klávesnici a fotografická soutěž). Celkem se na olympiádě představí 2340 mladých sportovců.

15. 6. 2015

Češi brali v Rabatu tři třetí místa

Na mítink IAAF do Maroka vyrazila vcelku početná skupina reprezentantů, z nichž na nejlepší umístění dosáhli tyčkařka Ptáčníková, výškař Bába a oštěpař Vadlejch. Výbornou trojku zaběhla Etiopanka Ayanaová.

14. 6. 2015

Vítězi extraligy ženy USK a muži Univerzity

Druhé a závěrečné kolo nejvyšší klubové soutěže v Kladně dále rozhodlo o čtrnácti postupujících do finálového MČR družstev, ale i o dvojici sestupujících do I. ligy. Na stadionu Sletiště byla k vidění i řada pozoruhodných výkonů, a to zejména na ovále.

13. 6. 2015

Veselý vyhrál v New Yorku s bolavým tříslem

Oštěpař Vítězslav Veselý posílil své vedoucí postavení v hodnocení Diamantové ligy navzdory tomu, že v soutěži absolvoval kvůli zdravotním komplikacím jen dva hody.

13. 6. 2015

TNT Express: Klučinová druhá, Lukáš vítězem

Eliška Klučinová obsadila na letošním ročníku TNT Express Meetingu druhou příčku, když za vysokých teplot složila 6148 b. Zvítězila mistryně světa Kasjanovová. Mezi muži se po zranění vedoucího Kasjanova těšil z vítězství domácí Marek Lukáš.

12. 6. 2015

Kasjanovovi prozatím vládnou, Klučinová druhá

Na Kladně proběhl úvodní den vícebojařského mítinku v rámci světového okruhu. Podle papírových předpokladů jsou ve vedení ukrajinští favorité, mezi ženami je situace o něco vyrovnanější díky Klučinové. Mezi muži je z dvojice startujících Čechů šestý Lukáš.

11. 6. 2015

Oslo: Špotáková, Hejnová i Maslák po bodu

V norské metropoli se uskutečnil další mítink seriálu Diamantová liga. Neztratili se ani čeští atleti, vedle bodujících se předvedli i Rosolová s Holušou.

10. 6. 2015

Ptejte se Tomáše Staňka

Pozvánku do naší pravidelné rubriky tentokrát přijal člen koulařské skupiny Petra Stehlíka. Výslednou podobu rozhovoru měsíce máte jako vždy možnost ovlivnit i vy, čtenáři atletika.cz.

10. 6. 2015

„Duklák“ Prášil: Začínám být fit

Členům armádního klubu, kteří uspěli v zimní části sezóny, včera oficiálně poděkoval ministr obrany. Ve skupině sportovců hráli prim atleti v čele s šampiony z HME Holušou a Maslákem. Při té příležitosti jsme krátce vyzpovídali dalšího medailistu, koulaře Prášila na téma jeho zdravotních patálií, které mu zatím na jaře nedovolily startovat.


Krátce

26.10.2016 10:50 Keňský oštěpař Julius Yego měl autonehodu. Naštěstí vyvázl bez vážnějšího zranění.

Archiv zpráv

Kalendář událostí