Aktuality

2. 8. 2015

Wlodarczyková: Čekala jsem na tuto chvíli dlouho

Polská kladivářka Anita Wlodarczyková se stala první ženou, která kdy přehodila 80metrovou hranicí, když na domácí půdě v Cetniewu poslala 4kg náčiní na 81.08 m.

2. 8. 2015

Ohlédnutí za atletickým víkendem

První srpnový víkend je pro české atlety poslední šancí ke splnění limitu na Mistrovství světa do Pekingu. Ti, kteří již limit mají, testovali svou formu doma i v zahraničí. Přinášíme souhrn toho nejzajímavějšího.

1. 8. 2015

Švábíková napsala bronzovou tečku za EYOF

Mladá tyčkařka Švábíková získala v sobotním závěrečném programu na evropském olympijském festivalu ve Tbilisi bronz, půlkařka Červínová byla sedmá.

31. 7. 2015

"Holub" si dolétl pro rekord

Téměř 32 let odolával národní rekord Jana Kubisty v běhu na 1500 metrů, až do čtvrtečního večera, kdy ho na Diamantové lize ve Stockholmu překonal halový mistr Evropy Jakub Holuša. Ten posunul hodnotu českého maxima na 3:34.26. Hned po jeho příletu ze Švédska vám nabízíme krátký rozhovor s novopečeným rekordmanem.

31. 7. 2015

Stříbrný podvečer ve Tbilisi

Čekání na atletickou medaili při evropském olympijském festivalu mládeže ukončili předposlední den programu sprinteři na dvoustovce. Druhý nejzářivější cenný kov vybojovala „dvě K“, Kerbachová a Krsek.

31. 7. 2015

Červencové Atletické listy

Do elektronických schránek všech zájemců odešlo letošní sedmé číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

30. 7. 2015

Holušova jízda za rekordem, triumfy Špotákové i Hejnové

Ačkoli to z celkového pohledu nebyla ve Stockholmu taková smršť jako při posledních diamantových mítincích – nepadl jediný výkon roku ani rekord mítinku, českým zástupcům se dařilo skvěle. Holuša pokořil „zakletý“ národní rekord na patnáctistovce a doběhl druhý, oštěpařka Špotáková a čtvrtkařka překážkářka Hejnová své závody vyhrály.

30. 7. 2015

Ve Tbilisi zatím medaile uniká

Další dvě umístění na dohled stupňům vítězů vybojovali mladí atleti na evropském olympijském festivalu, Novotná skončila čtvrtá v dálce, Veselá pátá na 400 metrů překážek.

29. 7. 2015

Hromadníková osmá na EYOFu

I přes velmi složité klimatické podmínky (tropické počasí a silný vítr) se v dnešním programu českým reprezentantům dařilo.

28. 7. 2015

Hampl ve Tbilisi čtvrtý, Kerbachová šestá

Stejně jako včera se na evropském olympijském festivalu mládeže (EYOF) představila pětice českých 15- a 16letých atletů. Ve finále stovky se neztratili sprinteři, do medailových bojů pak dnes prošly Novotná ve výšce a dálce a půlkařka Červínová.

28. 7. 2015

Táborská velká cena bavila ve velkém

Na druhý díl Czech Double Meeting si do jižních Čech našly cestu hvězdy domácí i zahraniční. A bylo se na co dívat.

27. 7. 2015

Stráský a sprinteři do finále EYOFu

V gruzínském hlavním městě Tbilisi začaly dnešním odpoledním programem atletické soutěže Evropského olympijského festivalu mládeže (EYOF). Během týdne zasáhne do bojů na dráze 14 českých reprezentantů

27. 7. 2015

Co zdobilo šampionáty Amerik a Německa

Uplynulých osm dní probíhala atletika na panamerických hrách v Torontu, závěr červencového týdne pak zhusta patřil národním šampionátům. Velmi kvalitní výkony byly k vidění zejména v německém Norimberku. Přinášíme pro vás krátký souhrn.

26. 7. 2015

Helcelet splnil limit pro Peking

České vícebojařské jedničce se podařilo na poslední chvíli překonat nominační kritérium pro mistrovství světa na menším mítinku v britském Hexhamu.

25. 7. 2015

Špotáková dál vládne diamantovému seriálu

Druhým dnem pokračoval program mítinku v Londýně. Na start nastoupili i čtyři čeští reprezentanti, z nichž bodovala druhým místem oštěpařka Špotáková.

24. 7. 2015

Hejnová získala v Londýně další triumf

Pátečním večerním programem odstartoval dvoudenní díl Diamantové ligy v Londýně. Česká atletika měla dnes v soutěžích dvojí zastoupení. Zuzaně Hejnové se podařilo opět zvítězit v závodě DL. V trojskoku nastoupila Lucie Májková.

21. 7. 2015

Medaile výškařek přilétly domů

Úspěšná česká dorostenecká výprava je po dvou týdnech v Kolumbii zpět v České republice. Na pražském Letišti Václava Havla se nám pochlubily obě naše výškařky svými medailemi.

21. 7. 2015

Zlatý Doležal a spol. jsou zpět

Včera v odpoledních hodinách přistálo na Letišti Václava Havla letadlo s českým juniorským týmem, který reprezentoval na ME v Eskilstuně. Na palubě byl i šampion desetiboje Doležal.

20. 7. 2015

Tábor a Nové Město lákají na známá jména

V letošním roce se již popáté uskuteční tzv. Czech Double Meeting, který je složen ze dvou Velkých cen. Ta první se koná v Novém Městě nad Metují a druhá tři dny poté v jihočeském Táboře. Nebudou chybět známá jména ze zahraničí a představí se i řada domácích reprezentantů.


Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí