Aktuality

9. 7. 2015

Univerziáda: Maláčová 6., Mäki a Tesař do finále

Druhým dnem pokračovalo univerzitní klání v korejském Gwangju. Do bojů zasáhlo hned osm našich reprezentantů.

9. 7. 2015

První den soutěží v Tallinnu

V estonském Tallinnu odstartoval první den soutěží ME do 22 let. V dnešním programu se má představit hned osm českých reprezentantů. Vložena VIDEA.

8. 7. 2015

Úspěšné české kvalifikace v Gwangju

Naši atleti mají za sebou první soutěžní den na 28. světové univerziádě v jihokorejském Gwangju a vedli si velmi úspěšně.

7. 7. 2015

Dvaadvacítky i s medailovými ambicemi

Dnes v odpoledních hodinách odletěl český národní tým do 22 let bojovat o evropské cenné kovy do estonského Tallinnu.

7. 7. 2015

České mládí odcestovalo do Cali

Dorostenecká reprezentace dnes po poledni odcestovala do kolumbijského Cali, které bude 15.-19. července hostit MS do 17 let.

6. 7. 2015

Ptejte se Michala Balnera

Na rozhovor měsíce jsme tentokrát pozvali čerstvého českého rekordmana ve skoku o tyči Michala Balnera. Těšíme se na Vaše zajímavé dotazy.

5. 7. 2015

Vícebojaři Superligu EP neudrželi

Těžký úkol oslabená reprezentace vícebojařů nenaplnila a sestupuje z nejvyšší úrovně evropského poháru, dílčím pozitivem z Aubagne je výsledek juniorky Zatloukalové. Titul obhájilo Rusko, které táhl zejména Škurenjov.

4. 7. 2015

Hejnová a Špotáková vládly v Paříži

Seriál závodů Diamantové ligy se přesunul do města nad Seinou. Zdá se, že horké letní počasí atletům svědčilo. K vidění byl nespočet světových výkonů roku, ale také kontinentální a národní rekordy. Neztratili se ani čeští reprezentanti.

4. 7. 2015

Stříbrná česká radost na Madeiře

Prosluněná portugalská Madeira hostila mistrovství Evropy v běhu do vrchu a to i za účasti našich atletů, kteří na kopcích portugalského ostrova zanechali velmi dobrý dojem, zejména díky stříbrům Michaely Stránské, individuálně a také ve spolupráci s kolegyněmi z juniorského týmu.

3. 7. 2015

Atlety čeká parný a perný víkend

Čeští reprezentanti budou o nadcházejícím víkendu bojovat o co nejlepší výkony jak na dráze, tak i mimo ni. Pozornost českého fanouška se zaměří hlavně do Francie a na portugalskou Madeiru.

1. 7. 2015

Ptáčníková a Kudlička kralovali u Rudolfina

Ptáčníková Pražskou tyčku ozdobila rekordem mítinku 472 cm, její kolegové Balner a Kudlička, jenž k vítězství zdolal svůj "letošňák" 575, se poté také pokoušeli o národní maximum. (DOPLNĚNO VIDEO)

29. 6. 2015

Vysoká kvalita „trials“ v čele s Gatlinem

Šampionát USA, který slouží rovněž jako nekompromisní kvalifikace na vrcholné akce, opět přinesl řadu výtečných výkonů a s menšími výjimkami zastínil i výsledky z mistrovství karibských sprinterských velmocí.

29. 6. 2015

Červnové Atletické listy

Bylo rozesláno letošní šesté číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

28. 6. 2015

Národní šampionát: hvězdy, souboje i překvapení

Letošní mistrovství republiky mužů a žen na dráze je minulostí. Nebyla při něm nouze o kvalitu, napětí i nečekané okamžiky, jak by tomu ostatně mělo být, když se utká domácí atletická špička.

27. 6. 2015

MČR mužů a žen – videogalerie

Přinášíme ukázky z víkendového MČR v Plzni.

27. 6. 2015

Dešti i větru navzdory atletika bavila

Za nelehkých podmínek se na pohledném stadionu v Plzni Skvrňanech uskutečnil první den národního šampionátu mužů a žen. K nejlepším výkonům patřila stodesítka Petra Svobody, tyčka Jana Kudličky či hod oštěpem Jakuba Vadlejcha.

26. 6. 2015

Rozporná sezóna Lucie Sekanové

Svěřenkyně Róberta Štefka prožila veleúspěšné jaro, když si vylepšila čtyři osobáky a nominovala se na mistrovství světa. Na druhou stranu ji zraněná pata připraví o start na univerziádě.

26. 6. 2015

„Teddy Star“ vydal ke svému rapu i klip

Kariéru francouzského trojskokana Tamgha provází řada kontroverzí a zranění. Aktuálně jej trápí především to druhé a snad i proto přišel s videem ke svému v březnu vydanému singlu.

25. 6. 2015

Domácí elita míří do Plzně

Báječný nový stadion ve Skvrňanech a touha místních připravit českým atletům atmosféru, kterou si mnozí pamatují z posledního šampionátu na západě Čech před 11 lety – to jsou důležité atributy nadcházejícího mistrovství republiky. Koná se již tento víkend (27. a 28 června) a až na několik výjimek o něm i tentokrát platí pravidlo, že tuzemský vrchol sezony si nenechá většina špičky ujít.


Krátce

26.10.2016 17:46 Předseda ČAS Libor Varhaník obhájil funkci místopředsedy ČOV pro ekonomiku, Kejval znovu předsedou.

26.10.2016 10:50 Keňský oštěpař Julius Yego měl autonehodu. Naštěstí vyvázl bez vážnějšího zranění.

Archiv zpráv

Kalendář událostí