Aktuality

16. 8. 2015

Atleti jsou již v Pekingu

V sobotu přiletěla druhá část atletické reprezentace do dějiště světového šampionátu. Česká výprava je tak téměř kompletní a začíná se směle připravovat na blížící se šampionát.

15. 8. 2015

Bába i Svoboda chtějí do finále

V početné druhé skupině atletů, kteří jsou momentálně již také v místě dění, byli i matadoři Jaroslav Bába a Petr Svoboda. I oni chtějí využít svých bohatých zkušeností a rádi by se probili mezi nejlepší.

14. 8. 2015

Maslák, Hejnová a spol. vyrazili na MS

I druhá část výpravy je již na cestě na mistrovství světa do čínské metropole. Mezi cestujícími i obhájkyně titulu Zuzana Hejnová nebo Pavel Maslák.

13. 8. 2015

Techniky silnou zbraní pro Peking

Součástí první skupiny atletů, kteří již odletěli do Pekingu byli také oštěpaři a tyčkaři. Zajímalo nás, jak jsou před vrcholem sezóny naladěni.

12. 8. 2015

Reprezentanti testovali formu v Chebu

Velkou cenu města Chebu zdobila jména českých hvězd, ale neztratili se ani zahraniční hosté.

12. 8. 2015

První skupina atletů odletěla do Pekingu

Celkem 18 členů české výpravy odcestovalo z Letiště Václava Havla do dějiště MS. Z toho i devět atletických nadějí.

11. 8. 2015

S Marešovou čítá tým pro Peking 25 atletů

Na základě pozvánky od IAAF výpravu na mistrovství světa rozšířila Oldřiška Marešová.

11. 8. 2015

Domácí atletické taháky

Příznivci královny sportu již pomalu směřují svůj zájem směrem k MS v Pekingu. Avšak domácí atletika tento týden nabízí mnoho zajímavých událostí.

10. 8. 2015

Drahotová nabrala směr východ

Jako první z české výpravy vyrazila směr Peking chodkyně Anežka Drahotová. Ne však až tak úplně. Než se přesune do dějiště MS, bude ladit formu v japonské Tsukubě.

9. 8. 2015

Špotáková se vrátí na místo činu

Před sedmi lety získala v Pekingu své první olympijské zlato. Od té doby se jí podařilo vyhrát vše, co se dalo a také si vybrala mateřskou pauzu po narození syna Janečka. Již za tři týdny se vrátí do "ptačího hnízda" bude chtít rozšířit svou bohatou medailovou sbírku.

7. 8. 2015

Hejnová míří za obhajobou

Šampionka z Moskvy si v posledních dvou sezónách prošla dlouhou cestou k návratu do absolutní světové špičky a nyní je připravena se rvát v Pekingu o nejvyšší příčky.

5. 8. 2015

Oštěpaři ladí formu na Peking

Mezi největší české naděje nadcházejícího mistrovství světa patří oštěpaři ze skupiny Jana Železného. Vždyť v první desítce aktuálního světového žebříčku jsou všichni tři naši elitní borci, kteří se nyní věnují finální přípravě v Nymburce.

5. 8. 2015

Maslák věří ve finále

Minulý rok ho postihlo zranění, letos v hale však obhájil titul mistra Evropy, navíc na domácí půdě. Letní sezóna je zatím v jeho podání trošku rozpačitá, přesto Pavel Maslák věří, že na MS do Pekingu přijede dobře připraven.

4. 8. 2015

IAAF odmítla dopingová nařčení

Předseda ČAS Libor Varhaník se v úterý po poledni sešel s českými novináři, aby tak reagoval na jejich poptávku ohledně aktuálních dopingových obvinění vznesených v zahraničních médiích. IAAF později odpoledne v rozsáhlém stanovisku vyvrací nařčení vzešlá z německé televize ARD a britského deníku Sunday Times.

4. 8. 2015

Pro Peking nominováno 24 atletů

Předsednictvo ČAS schválilo výpravu pro letošní vrchol sezóny. Na mistrovství světa by mělo odcestovat čtyřiadvacet atletů, z toho devět žen a patnáct mužů.

3. 8. 2015

Ptejte se Jana Jirky

Naše pozvání na rozhovor měsíce tentokrát přijal dvojnásobný medailista z nedávného Mistrovství Evropy do 22 let v estonském Tallinu Jan Jirka. Své dotazy můžete zasílat i vy.

2. 8. 2015

Wlodarczyková: Čekala jsem na tuto chvíli dlouho

Polská kladivářka Anita Wlodarczyková se stala první ženou, která kdy přehodila 80metrovou hranicí, když na domácí půdě v Cetniewu poslala 4kg náčiní na 81.08 m.

2. 8. 2015

Ohlédnutí za atletickým víkendem

První srpnový víkend je pro české atlety poslední šancí ke splnění limitu na Mistrovství světa do Pekingu. Ti, kteří již limit mají, testovali svou formu doma i v zahraničí. Přinášíme souhrn toho nejzajímavějšího.

1. 8. 2015

Švábíková napsala bronzovou tečku za EYOF

Mladá tyčkařka Švábíková získala v sobotním závěrečném programu na evropském olympijském festivalu ve Tbilisi bronz, půlkařka Červínová byla sedmá.


Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí