Aktuality

26. 8. 2015

Králová skončila, Svoboda v semifinále

Králová neprošla z kvalifikace kladivářek. Překážkář Svoboda byl původně diskvalifikován za ulitý start. Česká výprava však podala protest, který byl uznán a náš překážkář poběží semifinále.

25. 8. 2015

Juška si doskákal pro 11. místo

Český dálkař Radek Juška obsadil ve finále dálky 11. místo, zvítězil Brit Rutherford. Mistryněmi světa jsou Caballerová v disku a Dibabaová na patnáctistovce. Závod na čtvrtku překážek ovládl Keňan Bett, půlku Rudisha.

24. 8. 2015

Ohlasy reprezentantů z Pekingu

Přinášíme vám hlasy našich atletů, kteří se v pondělí představili na světovém šampionátu.

24. 8. 2015

Pondělní MS ve fotografiích

Obrazové ohlédnutí za třetím finálovým blokem.

24. 8. 2015

Balner sedmý, Hejnová a Veselý do finále

Balner obsadil ve finále tyčky sedmé místo. Kudlička je 13. Do finále postoupila Hejnová a Veselý. Vadlejchův protest byl zamítnut.

24. 8. 2015

Fotogalerie z neděle

Připomeňte si druhý den soutěží na mistrovství světa v obrázcích Jana Kucharčíka.

24. 8. 2015

Juška do finále dálky

Dnes je na světovém šampionátu ve hře desítka českých atletů. Dopoledne se do finále probil dálkař Juška, stýplařka Sekanová si zaběhla druhý čas kariéry, tyčkařka Ptáčníková nezdolala svou základní výšku.

23. 8. 2015

Marcell 10., Klučinová 13., Bolt vládne dál sprintu

Možná nejočekávanější souboj celého šampionátu ovládl jamajský fenomén Usain Bolt. Jan Marcell skončil ve finále koule desátý. Eliška Klučinová zakončila sedmiboj na 13. místě.

23. 8. 2015

Překážkářky a Marcell postupují

Dopolední program byl pro české barvy úspěšný z poloviny. Hejnová i Rosolová postupují do semifinále. Mezi dvanáct nejlepších se dostal koulař Marcell. Cesta šampionátem skončila pro Masláka a Staňka. Klučinová si hodila osobní rekord v oštěpu. Chodecký titul na 20 km získal Španěl Lopéz.

22. 8. 2015

Oba tyčkaři do finále, Farah obhájil na desítce

Dnešní odpolední program měl na pořadu dvě finálové disciplíny. Tituly vybojovali vytrvalec Mo Farah na desítce a Němka Schwanitzová v kouli. Sedmibojařka Klučinová přenocuje na 21. místě. Do finále postoupili tyčkaři Kudlička a Balner.

22. 8. 2015

Mistrovství odstartoval překvapivý maraton

15. světový šampionát, který hostí Peking, načíná z českého pohledu čtveřice atletů. V úvodním bloku se představila dvojice, sedmibojařka Klučinová byla po dvou disciplínách 17., kladivář Melich neprošel přes kvalifikaci.

21. 8. 2015

Favorité pro Peking - vrhy

Náš přehled favoritů uzavíráme medailovými kandidáty ve vrhačských disciplínách.

21. 8. 2015

Hejnová a spol vyhlížejí start MS

Do zahájení soutěží na světovém šampionátu zbývají už jen hodiny a naši reprezentanti se těší na své starty. Dnešní týmová porada se nesla v trošku slavnostním duchu, protože Denisa Rosolová má dnes narozeniny. Atleti obdrželi svá startovní čísla a a vyslechli si organizační pokyny.

20. 8. 2015

Favorité pro Peking - skoky

Čtvrteční přehled favoritů na medaile je ve znamení skokanských disciplín.

19. 8. 2015

Favorité pro Peking - překážky a víceboje

Středeční přehled kandidátů na cenné kovy je věnován krátkým i dlouhým překážkám a také vícebojům.

19. 8. 2015

Špotáková vyrazila do Pekingu

Jako jedna z posledních odletěla do dějiště světového šampionátu oštěpařka Barbora Špotáková, která je jednou z našich největších nadějí na cenný kov.

19. 8. 2015

Světovou atletiku povede Sebastian Coe

Členské federace IAAF dnes na kongresu v Pekingu zvolily svým prezidentem Brita Coa, který tak po MS vystřídá v čele mezinárodní asociace Senegalce Diacka. Protikandidát Bubka z Ukrajiny zůstává v pozici viceprezidenta, další Evropan, Španěl Odriozola, bude držet „kasu“ IAAF. Předseda ČAS Varhaník volbu Coa vítá.

18. 8. 2015

Přípravy již vrcholí

Jen tři dny zbývají do začátku mistrovství světa a v dějišti šampionátu finišují přípravy. Do Pekingu se sjíždějí výpravy z celé zeměkoule, a tak začínají i klasická bezpečnostní opatření, rozjíždí se oficiální doprava a zvýšení počtu návštěvníků mělo za následek i adekvátní navýšení počtu organizátorů a pomocníků.

18. 8. 2015

Favorité pro Peking - běhy a chůze

Dnes vám představujeme kandidáty na cenné kovy pro střední, dlouhé tratě a chodeckých disciplínách.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnová vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí