Aktuality

24. 8. 2015

Fotogalerie z neděle

Připomeňte si druhý den soutěží na mistrovství světa v obrázcích Jana Kucharčíka.

24. 8. 2015

Juška do finále dálky

Dnes je na světovém šampionátu ve hře desítka českých atletů. Dopoledne se do finále probil dálkař Juška, stýplařka Sekanová si zaběhla druhý čas kariéry, tyčkařka Ptáčníková nezdolala svou základní výšku.

23. 8. 2015

Marcell 10., Klučinová 13., Bolt vládne dál sprintu

Možná nejočekávanější souboj celého šampionátu ovládl jamajský fenomén Usain Bolt. Jan Marcell skončil ve finále koule desátý. Eliška Klučinová zakončila sedmiboj na 13. místě.

23. 8. 2015

Překážkářky a Marcell postupují

Dopolední program byl pro české barvy úspěšný z poloviny. Hejnová i Rosolová postupují do semifinále. Mezi dvanáct nejlepších se dostal koulař Marcell. Cesta šampionátem skončila pro Masláka a Staňka. Klučinová si hodila osobní rekord v oštěpu. Chodecký titul na 20 km získal Španěl Lopéz.

22. 8. 2015

Oba tyčkaři do finále, Farah obhájil na desítce

Dnešní odpolední program měl na pořadu dvě finálové disciplíny. Tituly vybojovali vytrvalec Mo Farah na desítce a Němka Schwanitzová v kouli. Sedmibojařka Klučinová přenocuje na 21. místě. Do finále postoupili tyčkaři Kudlička a Balner.

22. 8. 2015

Mistrovství odstartoval překvapivý maraton

15. světový šampionát, který hostí Peking, načíná z českého pohledu čtveřice atletů. V úvodním bloku se představila dvojice, sedmibojařka Klučinová byla po dvou disciplínách 17., kladivář Melich neprošel přes kvalifikaci.

21. 8. 2015

Favorité pro Peking - vrhy

Náš přehled favoritů uzavíráme medailovými kandidáty ve vrhačských disciplínách.

21. 8. 2015

Hejnová a spol vyhlížejí start MS

Do zahájení soutěží na světovém šampionátu zbývají už jen hodiny a naši reprezentanti se těší na své starty. Dnešní týmová porada se nesla v trošku slavnostním duchu, protože Denisa Rosolová má dnes narozeniny. Atleti obdrželi svá startovní čísla a a vyslechli si organizační pokyny.

20. 8. 2015

Favorité pro Peking - skoky

Čtvrteční přehled favoritů na medaile je ve znamení skokanských disciplín.

19. 8. 2015

Favorité pro Peking - překážky a víceboje

Středeční přehled kandidátů na cenné kovy je věnován krátkým i dlouhým překážkám a také vícebojům.

19. 8. 2015

Špotáková vyrazila do Pekingu

Jako jedna z posledních odletěla do dějiště světového šampionátu oštěpařka Barbora Špotáková, která je jednou z našich největších nadějí na cenný kov.

19. 8. 2015

Světovou atletiku povede Sebastian Coe

Členské federace IAAF dnes na kongresu v Pekingu zvolily svým prezidentem Brita Coa, který tak po MS vystřídá v čele mezinárodní asociace Senegalce Diacka. Protikandidát Bubka z Ukrajiny zůstává v pozici viceprezidenta, další Evropan, Španěl Odriozola, bude držet „kasu“ IAAF. Předseda ČAS Varhaník volbu Coa vítá.

18. 8. 2015

Přípravy již vrcholí

Jen tři dny zbývají do začátku mistrovství světa a v dějišti šampionátu finišují přípravy. Do Pekingu se sjíždějí výpravy z celé zeměkoule, a tak začínají i klasická bezpečnostní opatření, rozjíždí se oficiální doprava a zvýšení počtu návštěvníků mělo za následek i adekvátní navýšení počtu organizátorů a pomocníků.

18. 8. 2015

Favorité pro Peking - běhy a chůze

Dnes vám představujeme kandidáty na cenné kovy pro střední, dlouhé tratě a chodeckých disciplínách.

18. 8. 2015

Podpůrný tým v permanenci

Světový šampionát v Pekingu ještě nezačal. Čtyřčlenný tým, který se stará o zdraví našich reprezentantů, již pracuje na plné obrátky.

17. 8. 2015

Favorité pro Peking - sprinty

Světový šampionát v čínské metropoli je již za dveřmi. Představujeme vám tedy největší favority v jednotlivých disciplínách. Dnes začínáme sprinty.

17. 8. 2015

Rozdílné cesty, stejný cíl

V centru Prahy na klinice Endala, která se stará o některé naše reprezentanty, proběhlo setkání se třemi našimi elitními atlety. Denisa Rosolová, Adam Sebastian Helcelet a Petr Svoboda se svěřili, v jakém jsou naladění před MS.

16. 8. 2015

Vrchařské tituly jsou rozdány

Dolní Morava - Králický Sněžník to byla destinace, kde se konalo letošní Mistrovství republiky v běhu do vrchu mužů, žen, juniorů a juniorek.

16. 8. 2015

Atleti jsou již v Pekingu

V sobotu přiletěla druhá část atletické reprezentace do dějiště světového šampionátu. Česká výprava je tak téměř kompletní a začíná se směle připravovat na blížící se šampionát.


Krátce

26.10.2016 17:46 Předseda ČAS Libor Varhaník obhájil funkci místopředsedy ČOV pro ekonomiku, Kejval znovu předsedou.

26.10.2016 10:50 Keňský oštěpař Julius Yego měl autonehodu. Naštěstí vyvázl bez vážnějšího zranění.

Archiv zpráv

Kalendář událostí