17. 9. 2015

Atleti pomáhají dětem

Na 119. ročníku tradičního silničního běhu v Běchovicích odstartuje projekt "Atleti pomáhají". Na dnešní tiskové konferenci nechyběli ani dvě atletické tváře akce Pavel Maslák a Kristiina Mäki.

17. 9. 2015

Holuša proběhl New Yorkem

Jakub Holuša se před několika dny zúčastnil tradičního silničního závodu 5th Avenue Mile v New Yorku. Jak na něj americké velkoměsto zapůsobilo a jaké jsou jeho nejbližší plány? Přinášíme vám krátký rozhovor s naším úspěšným reprezentantem.

16. 9. 2015

Hejnová v nominaci o evropskou atletku

Mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová je opět po dvou letech v nominaci o nejlepší evropskou atletku poté, co byla odbornou komisí vybrána mezi deset kandidátek na toto ocenění.

15. 9. 2015

Předsednictvo rozhodlo o pořádání MČR 2016

Dnes proběhly kandidatury na pořádání mistrovství České republiky pro rok 2016. Úspěšní kandidáti převzali z rukou předsedy Českého atletického svazu smlouvy o pořádání daných akcí.

15. 9. 2015

Američané ovládli Decanation

V Paříži se konal již jedenáctý ročník tradičního utkání Decanation. Z vítězství se tentokrát radovali američtí atleti před Ruskem a domácími Francouzi.

14. 9. 2015

Češi za hranicemi

Během víkendu se konalo hned několik zajímavých atletických podniků, některé i za účasti českých atletů.

14. 9. 2015

Melich osmý v Rieti

Mítink v italském městečku nedaleko Říma uzavřel letošní ročník závodů IAAF World Challenge. Na startu se představil také náš kladivář Lukáš Melich, který obsadil ve své soutěži osmé místo.

12. 9. 2015

Ústecký půlmaraton pro Keseteho a Jepchirchirovou

Běžečtí profesionálové i amatéři se sešli v Ústí nad Labem k dalšímu závodu seriálu Run Czech. Tentokrát se jednalo o půlmaraton. Mužský závod vyhrál Eritrejec Kesete a ženám vládla v novém traťovém rekordu Keňanka Jepchirchirová.

11. 9. 2015

Veselý na diamanty nedosáhl

Vítězslav Veselý diamantový triumf nezíská. V dnešním závodě skončil šestý. Jeho největší rival v souboji o celkové prvenství Fin Pitkämäki zvítězil a ovládl celkové pořadí. Vadlejch skončil devátý. Brusel ozdobily skvělé běhy.

10. 9. 2015

Byly rozdány akademické tituly

Ve dnech 8.-9. září se konaly atletické soutěže v rámci Českých akademických her v Olomouci. Na startu se představilo i několik českých reprezentantů v čele s bronzovým z univerziády Janem Tesařem.

9. 9. 2015

Opavskou míli si podmanil domácí Holuša

Potřetí se v ulicích slezské metropole uskutečnil závod, který navazuje na memoriál Stanislava Mikesky (25. ročník). V konkurenci, kterou vyostřili hosté z Polska, Rakouska či Slovenska se prosadil Jakub Holuša. Mezi ženami zvítězila Lenka Švábíková.

8. 9. 2015

Od Záhřebu po Brusel

Atletická sezóna na dráze se blíží ke konci. Přesto bude na co se tento týden dívat. Přinášíme vám největší taháky následujících dní.

8. 9. 2015

Ptejte se Jana Marcella

Naše pozvání do rozhovoru měsíce tentokrát přijal desátý muž nedávného světového šampionátu v Pekingu ve vrhu koulí.

7. 9. 2015

Kvalitní osmistovky v Berlíně

Olympijský stadion v Berlíně hostil v neděli již 74 ročník ISTAF mítinku. Na startu se představila i řada medailistů z nedávného světového šampionátu z Pekingu.

6. 9. 2015

Dukla a USK obhájily tituly

Na pražské Julisce se konalo mistrovství České republiky družstev. Vítězství z minulého roku zopakovali muži z Dukly a ženy z USK.

5. 9. 2015

Keňská nadvláda na pražské GP, rekord Jepchirchirové

Jubilejní desítku v ulicích Prahy ozdobila traťovým rekordem Jepchirchirová, mezi muži vládl její krajan Chebii. Mezi domácími přesvědčivě zvítězili Eva Vrabcová a Jiří Homoláč, na pětce se radovala Michaela Drábková.

4. 9. 2015

Birrel Grand Prix podvacáté

V sobotu 5. září se uskuteční jubilejní dvacátý ročník běžeckého závodu Birrel Grand Prix Praha, který probíhá v historickém centru naší metropole. Na startu nebudou chybět elitní afričtí běžci i domácí špička.

3. 9. 2015

Hejnová a Špotáková ovládly DL

Seriál diamantové ligy pokračuje ve Švýcarském Curychu. Hned v úvodu hlavního programu vyhrála svůj závod překážkářka Zuzana Hejnová. Stejně úspěšně si vedla i oštěpařka Barbora Špotáková. Obě naše atletky opanovaly i celkové pořadí svých disciplín.

3. 9. 2015

O mistrovské tituly družstev na Dukle

V neděli 6. září se uskuteční mistrovství České republiky družstev. Na stadionu pražské Dukly na Julisce se utká o titul deset družstev v kategorii mužů i žen. Loňská vítězství budou obhajovat atleti Dukly Praha a atletky USK Praha.

Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.