Aktuality

4. 10. 2015

Helcelet cílí na olympijské hry

Naše desetibojařská jednička si prošla nelehkou sezónou. Po halovém ME přišlo zranění, které mu nedovolilo absolvovat kvalitní přípravu na léto. Přesto se dokázal na poslední chvíli kvalifikovat na světový šampionát, kde obsadil v silné konkurenci velice solidní jedenácté místo. V těchto dnech zahajuje přípravu na příští rok, který bude mít hned několik vrcholů.

2. 10. 2015

„Mistrovská“ ATLETIKA jde do světa

Jediný specializovaný časopis o královně sportů, tentokrát plný rozličných šampionátů pod otevřeným nebem, si právě v těchto dnech nachází cestu ke svým čtenářům. Co v něm najdou předplatitelé anebo ti, kteří o koupi teprve uvažují?

2. 10. 2015

Finále Corny poháru po čtyřiatřicáté

34. Ročník Corny středoškolského poháru vyvrcholí republikovým finále. Závod, který je určen pro studenty SOŠ, SOU a gymnázií se bude konat 6. října na stadionu TJ Lokomotiva Břeclav.

1. 10. 2015

Vyšly Atletické listy číslo devět

Do elektronických stránek odešlo letošní deváté číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

30. 9. 2015

Vrabcová úspěšně bojuje na dvou frontách

Naše úspěšná lyžařka a také běžkyně má v posledních týdnech skvělou formu. Podařilo se jí ovládnout hned několik běžeckých vrcholů této sezóny. Jaké jsou její plány? Přemýšlí i nad letní olympiádou? Na to vše a mnohem víc jsme se zeptali čerstvé mistryně republiky v silničním běhu.

29. 9. 2015

MČR družstev juniorů a dorostu

O uplynulém víkendu se konalo finále MČR družstev mládežnických kategorií. V Olomouci se sešli ke své mu klání dorostenci a v pražském Edenu usilovali o mistrovské tituly junioři.

27. 9. 2015

Běchovice: rekord Vrabcové, překvapení Zemaníka

Již 119. ročník silničního závodu Běchovice – Praha se stal kořistí Jakuba Zemaníka a Evy Vrabcové. Tentokrát mohli diváci sledovat souboje nejen na trati, ale i v přímém přenosu na stanici ČT sport.

26. 9. 2015

Žáci ovládli MU, žákyně druhé

Jihomoravská Břeclav hostila žákovské mezistátní pěti utkání Česká republika, Slovensko, Slovinsko, Chorvatsko a Maďarsko. Naši chlapci dokázali zvítězit a dívky obsadily druhé místo v celkovém pořadí.

26. 9. 2015

Atletika pro děti pošesté

Na kladenském stadionu Sletiště se uskutečnila doprovodná akce k projektu Atletika pro děti. Díky velice příznivému slunečnému počasí a skvělé atmosféře si všichni přítomní užili parádní sportovní odpoledne.

24. 9. 2015

S "Atletikou pro děti" na Kladně

V pátek 25. září proběhne již šestý ročník sportovního setkání v rámci projektu „Atletika pro děti“. I tentokrát bude dějištěm této akce kladenský stadion Sletiště.

22. 9. 2015

O Corny pohár již po čtyřiatřicáté

Corny středoškolský pohár je soutěž s dlouholetou tradicí a je určena pro studenty SOŠ, SOU a gymnázií. V následujících dnech se budou konat krajská kola, kde se rozhodne o finalistech. Celá soutěž vyvrcholí republikovým finále, které bude hostit 6. října Břeclav.

22. 9. 2015

Mäki: Rio je mojí motivací

Česká rekordmanka a zlatá medailistka z letošní univerziády Kristiina Mäki dnes slaví čtyřiadvacáté narozeniny a my jsme naší úspěšné běžkyni položili pár otázek.

21. 9. 2015

Stránská si běží za svým snem

Po bronzu na loňském MS v běhu do vrchu a stříbru na červencovém vrchařském ME, se postarala naše mladá reprezentantka Michaela Stránská o další medailový úspěch, když přivezla z MS ve Walesu další cenný kov, tentokrát stříbrný.

20. 9. 2015

Krsek a Sasyn v rekordu mistrovství

I druhý den žákovského MČR přinesl nové rekordy šampionátu. Postarali se o ně Matěj Krsek ve sprintu na 150 metrů a René Sasyn na trojce. Kerbachová přidala další tři tituly.

19. 9. 2015

Stránská stříbrná na MS v běhu do vrchu

Juniorka Michaela Stránská vybojovala na světovém šampionátu v běhu do vrchu ve britském Betws-Y-Coed stříbrnou medaili.Tým juniorek se stal mistryněmi světa.

19. 9. 2015

Dominantní Kerbachová i štafetový rekord

Nejvýraznější postavou prvního dne republikového šampionátu žáků se stala dle očekávání Anna Kerbachová z Jižního Města, když posbírala hned tři tituly. Sprinterská štafeta Sokola Kolín překonala rekord mistrovství.

18. 9. 2015

Rychlé čtvrtky odzdobily Africké hry

V uplynulém týdnu probíhaly v konžském Brazzaville již jedenácté Africké hry. Na startu se představilo hned několik medailistů z nedávného světového šampionátu v Pekingu.

18. 9. 2015

Holuša patronem Sportovní ligy ZŠ

Druhý ročník Sportovní ligy základních škol o Pohár ministryně školství symbolicky odstartoval tiskovou konferencí a ukázkami sportovních aktivit žáků ve Fakultní základní škole Brdičkova v Praze – Lužinách.

17. 9. 2015

Atleti pomáhají dětem

Na 119. ročníku tradičního silničního běhu v Běchovicích odstartuje projekt "Atleti pomáhají". Na dnešní tiskové konferenci nechyběli ani dvě atletické tváře akce Pavel Maslák a Kristiina Mäki.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí