Aktuality

6. 9. 2015

Dukla a USK obhájily tituly

Na pražské Julisce se konalo mistrovství České republiky družstev. Vítězství z minulého roku zopakovali muži z Dukly a ženy z USK.

5. 9. 2015

Keňská nadvláda na pražské GP, rekord Jepchirchirové

Jubilejní desítku v ulicích Prahy ozdobila traťovým rekordem Jepchirchirová, mezi muži vládl její krajan Chebii. Mezi domácími přesvědčivě zvítězili Eva Vrabcová a Jiří Homoláč, na pětce se radovala Michaela Drábková.

4. 9. 2015

Birrel Grand Prix podvacáté

V sobotu 5. září se uskuteční jubilejní dvacátý ročník běžeckého závodu Birrel Grand Prix Praha, který probíhá v historickém centru naší metropole. Na startu nebudou chybět elitní afričtí běžci i domácí špička.

3. 9. 2015

Hejnová a Špotáková ovládly DL

Seriál diamantové ligy pokračuje ve Švýcarském Curychu. Hned v úvodu hlavního programu vyhrála svůj závod překážkářka Zuzana Hejnová. Stejně úspěšně si vedla i oštěpařka Barbora Špotáková. Obě naše atletky opanovaly i celkové pořadí svých disciplín.

3. 9. 2015

O mistrovské tituly družstev na Dukle

V neděli 6. září se uskuteční mistrovství České republiky družstev. Na stadionu pražské Dukly na Julisce se utká o titul deset družstev v kategorii mužů i žen. Loňská vítězství budou obhajovat atleti Dukly Praha a atletky USK Praha.

1. 9. 2015

České hlasy po příletu z Pekingu

Kromě zlaté medailisty Zuzany Hejnové, přicestovali zpět do Prahy i někteří další finalisté. Přinášíme vám jejich bezprostřední dojmy po příletu.

31. 8. 2015

Zlatá Zuzana je doma

Před sedmou večerní přistálo na letišti Václava Havla v Praze letadlo s poslední částí české výpravy. Nechyběla ani novopečená dvojnásobná mistryně světa Zuzana Hejnová.

31. 8. 2015

Česká stopa v Pekingu

Česká reprezentace má za sebou vystoupení na MS v Pekingu. Z ptačího hnízda si odváží jednu zlatou medaili zásluhou překážkářky Zuzany Hejnové. Dohromady jsme získali devět finálových umístění, z toho pět bodovaných.

30. 8. 2015

Sasínek překonal rekord šampionátu

Vrcholem druhého dne MČR do 22 let v Hodoníně byl závod na 3000 metrů překážek mužů, kde si doběhl v sólo závodě nejen pro titul, ale i pro nový rekord mistrovství Filip Sasínek.

30. 8. 2015

Rekord MS Ayanaové, Bába sedmý, Špotáková 9.

V Číně vyvrcholilo 15. mistrovství světa i za účasti českých atletů. Výškař Bába skončil sedmý, oštěpařka Špotáková devátá. Rekordem šampionát ozdobila devátý den Etiopanka Ayanaová na pětce.

29. 8. 2015

Druhá sobota ve snímcích

Eatonův svěťák a další z osmého dne MS ve fotografiích Jana Kucharčíka.

29. 8. 2015

Stromšík a Hrubá v rekordech MČR

Zdeněk Stromšík vylepšil rekord MČR do 22 let na stovce na 10.47. Michaela Hrubá překonala výkonem 12.89 rekord mistrovství v trojskoku.

29. 8. 2015

Eaton podruhé rekordmanem, Helcelet 11.

Světový šampionát ozdobil americký desetibojař Eaton výkonem 9045 bodů, český zástupce Helcelet se těsně nevešel do desítky a o kousek mu unikl i osobák. Vytrvalec Farah získal mistrovský double, sprinter Bolt má po štafetě opět tři zlaté. Jamajčanky na 4x100 m zaběhly druhý nejlepší čas všech dob.

29. 8. 2015

Slovensko slaví díky Tóthovi, Helcelet se pere o top 10

DOPLNĚNO VIDEO - Bývalý federální partneři mají svého prvního světového šampiona, chodce Tótha. Náš Gdula byl z maratonské padesátky diskvalifikován, desetibojař Helcelet pokračuje v desetiboji.

28. 8. 2015

Sedmý den fotoobjektivem

Prohlédněte si, jak zachytil páteční program Jan Kucharčík.

28. 8. 2015

Famózní 200 Schippersové, Špotáková jde dál

DOPLNĚNO VIDEO - V Číně skončil sedmý den soutěží 14. světového šampionátu. Finálový blok přinesl opět nádhernou atletickou podívanou ozdobenou rekordem MS 21.63 Nizozemky Schippersové na dvoustovce, 7metrovou dálkou v podání trojice skokanek a dramatickými překážkovými sprinty. Oštěpařka Špotáková postoupila do finále, desetibojař Helcelet je po prvním dni čtrnáctý.

28. 8. 2015

Drahotová osmá, Bába do finále

DOPLNĚNO VIDEO - Chodkyně Anežka Drahotová obsadila v závodě na 20 kilometrů chůze 8. místo. Pelantová skončila na 36. příčce. Helcelet je po dvou disciplínách sedmnáctý. Bába postoupil do finále.

27. 8. 2015

Tyčkaři a koulaři jsou zpět

Na Letišti Václava Havla přistálo letadlo s první částí výpravy z MS v Pekingu. Mezi navrátilci byli tyčkaři Balner s Kudličkou, koulaři Marcell a Staněk i trenér Dalibor Kupka.

27. 8. 2015

Obrazové ohlédnutí za čtvrtečním programem

Šestý den světového šampionátu byl plný úchvatných atletických výkonů. Zde je galerie ze čtvrtečních klání v Pekingu.