Aktuality

16. 10. 2015

Maslák chce v hale obhajovat

Halový mistr Evropy se momentálně připravuje na tréninkovém kempu v Tatrách. V našem rozhovoru jsme se ho zeptali na jeho plány na nejbližší měsíce i pro příští sezónu.

15. 10. 2015

Opory z Eskilstuny

Představujeme vám dvě naděje české atletiky a zároveň dva naše nejúspěšnější reprezentanty na nedávném MEJ. Desetibojař Jan Doležal vybojoval ve švédské Estilstuně titul mistra Evropy a čtvrtkařka Zdeňka Seidlová se probila do finále na 400 metrů, kde v silné konkurenci obsadila sedmé místo.

15. 10. 2015

Melich chce zpět na vrchol

Naše dlouhodobá kladivářská jednička získala před dvěma lety bronzovou medaili na MS v Moskvě. Uplynulá sezóna pro něj však nebyla úplně ideální. Nyní je na prahu přípravy před olympijským rokem. Jak je na ni naladěn a jak se zpětně dívá na letošek? Na to jsme se ho zeptali v posledních dnech jeho volna.

14. 10. 2015

Atletky převzaly ocenění od ministra

V sídle ministerstva obrany proběhlo přijetí medailistů letní sezóny z ASC Dukla Praha, mezi kterými byly i atletky.

13. 10. 2015

Reprezentanti zahajují tréninkové kempy

Většina našich atletických opor již zahájila svou přípravu na olympijskou sezónu. Jejich tréninkové skupiny se tak rozjely na kempy do oblíbených destinací.

12. 10. 2015

Svoboda koketuje s boby

Náš elitní překážkář, který má na kontě i titul halového mistra Evropy na 60 metrů překážek je již v plné přípravě na olympijskou sezónu. Zdá se však, že pomýšlí i na vzdálenější budoucnost. Zalíbily se mu totiž boby.

10. 10. 2015

„Kobzol“ cílí na 14 minut na pětce

Aktuálně na sebe upozornil Jakub Zemaník přezdívaný Kobzol nečekaným vítězstvím na tradičních Běchovicích. Nebyl to však – alespoň pro běžecké znalce – rozhodně blesk z čistého nebe, loni na slavné desítce vyhrál člen „Black Teamu“ ještě jako junior, když předtím reprezentoval na MS této kategorie v Eugene.

9. 10. 2015

„Opět pod 10“: výzva pro Collinse i Powella

Jeden by se rád stal se prvním mužem starším 40 let, který pokoří vzývanou sprinterskou metu, druhý pomýšlí na zdolání 10 vteřin už posté. Povede se to Kimovi a Asafovi?

8. 10. 2015

ČAS rozjíždí certifikované měření běhů

Nový, svazem garantovaný dokument potvrdí pořadatelům a především účastníkům, že trasa odpovídá udávané vzdálenosti. Projekt certifikovaného měření běžeckých tratí, jenž si jako hlavní cíl klade chránit spotřebitele, tedy závodníky, bude zahájen v listopadu.

8. 10. 2015

O Armádní tituly v Koreji

V korejském Mungyeongu se konají šesté Světové armádní hry. Přinášíme vám souhrn toho nejzajímavějšího, co přinesly první tři dny tohoto atletického klání.

7. 10. 2015

Ptejte se Josefa Karase

Pozvánku k rozhovoru měsíce října přijal bývalý desetibojař a dnes již úspěšný trenér Josef Karas.

6. 10. 2015

Corny ovládli studenti z Liberce a Šumperka

V Břeclavi proběhlo finále 34. ročníku Corny středoškolského poháru. Z celkového vítězství se radovaly dívky z Šumperka a chlapci z Liberce.

5. 10. 2015

Žákovské MČR družstev pro Kolín a Jižní Město

Ve Staré Boleslavi o tomto víkendu vyvrcholily republikovým finále soutěže družstev žactva. Mezi chlapci se radovali z titulu atleti z Kolína. Dívkám vládly žákyně z Jižního Města.

4. 10. 2015

Helcelet cílí na olympijské hry

Naše desetibojařská jednička si prošla nelehkou sezónou. Po halovém ME přišlo zranění, které mu nedovolilo absolvovat kvalitní přípravu na léto. Přesto se dokázal na poslední chvíli kvalifikovat na světový šampionát, kde obsadil v silné konkurenci velice solidní jedenácté místo. V těchto dnech zahajuje přípravu na příští rok, který bude mít hned několik vrcholů.

2. 10. 2015

„Mistrovská“ ATLETIKA jde do světa

Jediný specializovaný časopis o královně sportů, tentokrát plný rozličných šampionátů pod otevřeným nebem, si právě v těchto dnech nachází cestu ke svým čtenářům. Co v něm najdou předplatitelé anebo ti, kteří o koupi teprve uvažují?

2. 10. 2015

Finále Corny poháru po čtyřiatřicáté

34. Ročník Corny středoškolského poháru vyvrcholí republikovým finále. Závod, který je určen pro studenty SOŠ, SOU a gymnázií se bude konat 6. října na stadionu TJ Lokomotiva Břeclav.

1. 10. 2015

Vyšly Atletické listy číslo devět

Do elektronických stránek odešlo letošní deváté číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

30. 9. 2015

Vrabcová úspěšně bojuje na dvou frontách

Naše úspěšná lyžařka a také běžkyně má v posledních týdnech skvělou formu. Podařilo se jí ovládnout hned několik běžeckých vrcholů této sezóny. Jaké jsou její plány? Přemýšlí i nad letní olympiádou? Na to vše a mnohem víc jsme se zeptali čerstvé mistryně republiky v silničním běhu.

29. 9. 2015

MČR družstev juniorů a dorostu

O uplynulém víkendu se konalo finále MČR družstev mládežnických kategorií. V Olomouci se sešli ke své mu klání dorostenci a v pražském Edenu usilovali o mistrovské tituly junioři.


Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí