Aktuality

11. 9. 2016

Stránská obhájila stříbro na MS vrchařů

Česká reprezentace má za sebou vystoupení na mistrovství světa v běhu do vrchu, které hostila bulharská Sapareva Banya. Nejlepšího umístění dosáhla v závodě juniorek Michaela Stránská, která zopakovala svůj stříbrný úspěch z minulého roku.

11. 9. 2016

V Praze odolal svěťák na 10 km jen o 3 s

21. ročník Birell Grand Prix Praha nabídl výjimečné výkony – letošní nejrychlejší desítky v podání keňských vítězů. Jepchumbaové utekl o pouhopouhé tři vteřiny světový rekord – jako útěcha ji může sloužit africké, keňské, závodní a samozřejmě i osobní maximum. Hned pět mužů běželo pod 28 minut, nejrychleji noční Prahou proběhl Kipyatich. Mezi domácími se prosadili Kocourek a Mäki.

9. 9. 2016

Morrisová v Bruselu skočila 5 m, Špotáková 2.

Americká tyčkařka Morrisová ozdobila druhé finále 7. ročníku Diamantové ligy v Bruselu útokem překonáním pěti metrů a útokem na světový rekord, další výtečnou pětku běžela Etiopanka Ayanaová. Oštěpařka Špotáková zakončila sezónu druhým místem, překážkářka Hejnová čtvrtým.

8. 9. 2016

Startovce Birell Grand Prix vévodí Keňané

Už za dva dny odstartuje na náměstí Republiky jedenadvacátý ročník Birell Grand Prix Praha. A jak se ukázalo na předzávodní tiskové konferenci, z elitních atletů čiší sebevědomí a odhodlání. Nejlepší světoví vytrvalci budou útočit na čas pod 28 minut, ženy se budou chtít co nejvíce blížit půlhodině. Na startovní čáře nebudou chybět nejlepší Češi a také české reprezentantky slibují rychlý závod.

7. 9. 2016

Hejnová zvítězila v Záhřebu

Jediným českým zástupcem ve včerejším programu mítinku IAAF v Záhřebu byla překážkářka Zuzana Hejnová, která ovládla závod na 400 metrů překážek.

5. 9. 2016

Ptejte se Anežky Drahotové

Pozvánku do naší pravidelné rubriky přijela naše chodecká jednička Anežka Drahotová, které nyní můžete posílat vaše dotazy.

4. 9. 2016

Mistrovské tituly v držení Dukly a USK

Ústí nad Orlicí hostilo finále mistrovství České republiky družstev a své loňské tituly obhájili muži Dukly a ženy USK Praha.

3. 9. 2016

Polovina diamantů je rozdána

Švýcarský Curych hostil první finálovou část sedmého ročníku Diamantové ligy. Po čtvrtečním finále již známe polovinu vítězů. Mezi nimi je i náš oštěpař Jakub Vadlejch.

2. 9. 2016

Jubilejní ročník závodu Běchovice - Praha se blíží

Poslední zářijovou neděli se koná další velká běžecká akce letošní podzimní sezóny. V neděli 25. září se uskuteční jubilejní 120. ročník nejstaršího nepřerušeného silničního závodu v Evropě běhaného od roku 1897. Závod Běchovice - Praha, který je zároveň otevřeným mistrovstvím České republiky v silničním běhu na 10 km, je nejen pro zkušené atlety, ale startovní brána je otevřená všem příznivcům a běžeckým nadšencům.

2. 9. 2016

Vadlejch: Se sezónou mohu být spokojen

Oštěpař Jakub Vadlejch se stal čtvrtým českým atletem, který dokázal ovládnout celkové pořadí Diamantové ligy. Vyzpovídali jsme ho těsně po jeho příletu z Curychu.

1. 9. 2016

Vadlejch poprvé vítězem DL

Při finále Diamantové ligy v Curychu startovala řada českých reprezentantů. O vrchol z českého pohledu se postaral oštěpař Jakub Vadlejch, který se mohl radovat ze svého premiérového primátu v celkovém pořadí seriálu.

31. 8. 2016

Nejsilnější atletické týmy změří síly v Ústí nad Orlici

Již po jednašedesáté si to rozdají nejsilnější atletická družstva o mistrovské tituly. Tentokrát se domácí špička sejde na stadionu TJ Jiskra Ústí nad Orlicí a nebude chybět ani většina olympioniků z Ria.

29. 8. 2016

Wlodarczyková opět vylepšila světový rekord

Polská kladivářka Anita Wlodarczyková dokázala na mítinku ve Varšavě vylepšit svůj vlastní světový rekord na 82.98. Na startu byli i čeští reprezentanti.

28. 8. 2016

Horká neděle byla plná rekordů

Nedělní program mistrovství České republiky do 22 let přinesl jeden národní dorostenecký rekord, dva rekordy šampionátu a jedno vyrovnání historického maxima mistrovství.

27. 8. 2016

Světový rekord i fantastický Vadlejch

Diamantový večer ve městě nad Seinou nabídl skvělou podívanou. Padl jeden světový rekord zásluhou stýplařky Ruth Jebetové a z triumfu a nového osobního maxima se radoval oštěpař Jakub Vadlejch. Bodoval i tyčkař Jan Kudlička.

27. 8. 2016

Šilhanová rozhodla drama rekordem mistrovství

Rekord šampionátu Rebeky Šilhanové a čtvrté tituly pro Zdeňka Stromšíka a Lucii Koudelovou. To jsou nejvýraznější počiny prvního dne mistrovství republiky do 22 let na Kladně.

25. 8. 2016

Špotákové v Lausanne těsně unikl triumf

Jen pět dní po ukončení olympijských atletických soutěží pokračoval seriál Diamantové ligy, která se přesunula do Lausanne. Mezi startujícími byla i oštěpařka Barbora Špotáková a o diamantové body usiloval i Pavel Maslák.

24. 8. 2016

Kladno hostí šampionát talentů

Patnáctý ročník nejmladšího mistrovství České republiky na dráze se bude tentokrát konat na kladenském stadionu Sletiště a na startu nebude chybět řada našich úspěšných mládežnických reprezentantů. Jistě se tedy můžeme těšit na zajímavá atletická klání.

23. 8. 2016

Bronzová Bára je doma

Dnes v dopoledních hodinách přistálo v Praze letadlo s českou olympijskou výpravou, kde nechyběli ani medailisté, kteří si to namířili rovnou od obchodního centra Quadrio na Národní třídě, kde se konala oficiální tisková konference. Mezi nimi byla i držitelka jediné atletické olympijské medaile z Ria Barbora Špotáková.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10