Aktuality

27. 9. 2015

Běchovice: rekord Vrabcové, překvapení Zemaníka

Již 119. ročník silničního závodu Běchovice – Praha se stal kořistí Jakuba Zemaníka a Evy Vrabcové. Tentokrát mohli diváci sledovat souboje nejen na trati, ale i v přímém přenosu na stanici ČT sport.

26. 9. 2015

Žáci ovládli MU, žákyně druhé

Jihomoravská Břeclav hostila žákovské mezistátní pěti utkání Česká republika, Slovensko, Slovinsko, Chorvatsko a Maďarsko. Naši chlapci dokázali zvítězit a dívky obsadily druhé místo v celkovém pořadí.

26. 9. 2015

Atletika pro děti pošesté

Na kladenském stadionu Sletiště se uskutečnila doprovodná akce k projektu Atletika pro děti. Díky velice příznivému slunečnému počasí a skvělé atmosféře si všichni přítomní užili parádní sportovní odpoledne.

24. 9. 2015

S "Atletikou pro děti" na Kladně

V pátek 25. září proběhne již šestý ročník sportovního setkání v rámci projektu „Atletika pro děti“. I tentokrát bude dějištěm této akce kladenský stadion Sletiště.

22. 9. 2015

O Corny pohár již po čtyřiatřicáté

Corny středoškolský pohár je soutěž s dlouholetou tradicí a je určena pro studenty SOŠ, SOU a gymnázií. V následujících dnech se budou konat krajská kola, kde se rozhodne o finalistech. Celá soutěž vyvrcholí republikovým finále, které bude hostit 6. října Břeclav.

22. 9. 2015

Mäki: Rio je mojí motivací

Česká rekordmanka a zlatá medailistka z letošní univerziády Kristiina Mäki dnes slaví čtyřiadvacáté narozeniny a my jsme naší úspěšné běžkyni položili pár otázek.

21. 9. 2015

Stránská si běží za svým snem

Po bronzu na loňském MS v běhu do vrchu a stříbru na červencovém vrchařském ME, se postarala naše mladá reprezentantka Michaela Stránská o další medailový úspěch, když přivezla z MS ve Walesu další cenný kov, tentokrát stříbrný.

20. 9. 2015

Krsek a Sasyn v rekordu mistrovství

I druhý den žákovského MČR přinesl nové rekordy šampionátu. Postarali se o ně Matěj Krsek ve sprintu na 150 metrů a René Sasyn na trojce. Kerbachová přidala další tři tituly.

19. 9. 2015

Stránská stříbrná na MS v běhu do vrchu

Juniorka Michaela Stránská vybojovala na světovém šampionátu v běhu do vrchu ve britském Betws-Y-Coed stříbrnou medaili.Tým juniorek se stal mistryněmi světa.

19. 9. 2015

Dominantní Kerbachová i štafetový rekord

Nejvýraznější postavou prvního dne republikového šampionátu žáků se stala dle očekávání Anna Kerbachová z Jižního Města, když posbírala hned tři tituly. Sprinterská štafeta Sokola Kolín překonala rekord mistrovství.

18. 9. 2015

Rychlé čtvrtky odzdobily Africké hry

V uplynulém týdnu probíhaly v konžském Brazzaville již jedenácté Africké hry. Na startu se představilo hned několik medailistů z nedávného světového šampionátu v Pekingu.

18. 9. 2015

Holuša patronem Sportovní ligy ZŠ

Druhý ročník Sportovní ligy základních škol o Pohár ministryně školství symbolicky odstartoval tiskovou konferencí a ukázkami sportovních aktivit žáků ve Fakultní základní škole Brdičkova v Praze – Lužinách.

17. 9. 2015

Atleti pomáhají dětem

Na 119. ročníku tradičního silničního běhu v Běchovicích odstartuje projekt "Atleti pomáhají". Na dnešní tiskové konferenci nechyběli ani dvě atletické tváře akce Pavel Maslák a Kristiina Mäki.

17. 9. 2015

Holuša proběhl New Yorkem

Jakub Holuša se před několika dny zúčastnil tradičního silničního závodu 5th Avenue Mile v New Yorku. Jak na něj americké velkoměsto zapůsobilo a jaké jsou jeho nejbližší plány? Přinášíme vám krátký rozhovor s naším úspěšným reprezentantem.

16. 9. 2015

Hejnová v nominaci o evropskou atletku

Mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová je opět po dvou letech v nominaci o nejlepší evropskou atletku poté, co byla odbornou komisí vybrána mezi deset kandidátek na toto ocenění.

15. 9. 2015

Předsednictvo rozhodlo o pořádání MČR 2016

Dnes proběhly kandidatury na pořádání mistrovství České republiky pro rok 2016. Úspěšní kandidáti převzali z rukou předsedy Českého atletického svazu smlouvy o pořádání daných akcí.

15. 9. 2015

Američané ovládli Decanation

V Paříži se konal již jedenáctý ročník tradičního utkání Decanation. Z vítězství se tentokrát radovali američtí atleti před Ruskem a domácími Francouzi.

14. 9. 2015

Češi za hranicemi

Během víkendu se konalo hned několik zajímavých atletických podniků, některé i za účasti českých atletů.

14. 9. 2015

Melich osmý v Rieti

Mítink v italském městečku nedaleko Říma uzavřel letošní ročník závodů IAAF World Challenge. Na startu se představil také náš kladivář Lukáš Melich, který obsadil ve své soutěži osmé místo.


Krátce

26.10.2016 17:46 Předseda ČAS Libor Varhaník obhájil funkci místopředsedy ČOV pro ekonomiku, Kejval znovu předsedou.

26.10.2016 10:50 Keňský oštěpař Julius Yego měl autonehodu. Naštěstí vyvázl bez vážnějšího zranění.

Archiv zpráv

Kalendář událostí