Aktuality

5. 11. 2015

Registrace 20. ročníku Juniorského maratonu otevřeny

Od včerejšího dne došlo ke spuštění registrace na jubilejní 20. ročník Juniorského maratonu. Jeho semifinálová kola se uskuteční v dubnu příštího roku po celé České republice. Členové vítězných školních štafet dostanou příležitost běžet maratonskou trať přímo po boku nejlepších světových atletů v neděli 8. května v rámci Volkswagen Maratonu Praha. Neziskový projekt pořadatelů RunCzech běžecké ligy má ambiciózní cíl - rozběhat mladé lidi, případně z nich vychovat vytrvalce. Ale především jim dát možnost zažít atmosféru prestižního maratonského závodu.

4. 11. 2015

Hejnová armádní sportovkyní roku

Mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek ovládla anketu o nejlepšího „Dukláka“. V elitní desítce se umístili také mistři Evropy Pavel Maslák a Jakub Holuša.

4. 11. 2015

O Atleta roku po třiapadesáté

Galavečer ankety Atlet roku 2015 proběhne tuto sobotu 7. listopadu již tradičně v hotelu Ambassador – Zlatá husa na Václavském náměstí.

3. 11. 2015

MČR 2017 bude hostit Třinec

Předsednictvo ČAS schválilo na svém zasedání kandidaturu Třince na pořádání republikového šampionátů mužů a žen v roce 2017.

3. 11. 2015

Ptejte se Jaroslava Báby

Naším hostem na rozhovor měsíce bude český rekordman, olympijský medailista a sedmý muž letošního MS v Pekingu Jaroslav Bába.

2. 11. 2015

Keitanyová obhájila v New Yorku

Máme za sebou další víkend, který byl ve znamení silničních běhů. Přinášíme vám souhrn toho nejzajímavějšího.

1. 11. 2015

Motolské jamky pro Vrabcovou a Krupičku

V golfovém areálu Golf Klubu Praha v pražském Motole proběhl pátý ročník Motolských jamek, který byl zároveň finálovým závodem běžeckého seriálu Salomon Trial Running Cup.

30. 10. 2015

Isinbajevová sní o rekordu

Je největší osobností ženské tyčky v historii. Její výčet úspěchů bude jen těžko někdo překonávat. Nyní se chce po mateřské dovolené vrátit zpět na vrchol.

30. 10. 2015

Vyšly Atletické listy číslo deset

Do elektronických stránek odešlo letošní desáté číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

29. 10. 2015

Duely pro Rio I.

Jedna je jasnou vládkyní posledních let v diskařském sektoru, druhá vlétla to uplynulé sezóny jako kometa a stala se světovou šampionkou. Řeč je o dvou excelentních diskařkách Chorvatce Sandře Perkovičové a Kubánce Denie Caballerové. Jejich strhující souboj se dá očekávat i na olympijských hrách v Riu. Prvním dílem tak startujeme seriál o olympijských duelech pro Rio de Janeiro.

29. 10. 2015

Sledujte sociální sítě České atletiky

Český atletický svaz je již delší dobu aktivní na sociálních sítích, kde se dozvíte nejzajímavější novinky ze světa atletiky. Aktivní můžete být jak na Facebooku, Twitteru, tak i na Instagramu, kde na vás čeká zajímavá série fotek z atletického prostředí.

28. 10. 2015

Helena Fibingerová dostala státní vyznamenání

Česká koulařská legenda Helena Fibingerová je jednou ze dvou českých sportovních osobností, které převzaly z rukou prezidenta republiky Miloše Zemana státní vyznamenání.

27. 10. 2015

Staněk: Hlavně zůstat zdravý

Tomáš patří mezi naše elitní koulaře, kteří se dokáží prosazovat i v té nejužší světové špičce. Letos se mu podařil vybojovat svůj první bod na Diamantové lize a svou výkonnost stabilizoval za hranicí 20 metrů. Zeptali jsme se ho tedy na několik otázek.

27. 10. 2015

Podzimní finále? Kros v Motole na golfu!

Je tu podzim, sezóna krosů. Během přes motolské jamky v Praze dorazí v neděli 1. listopadu do finále letošní Salomon Trail Running Cup. Vzhledem ke generálce na domácí krosový šampionát v příštím roce se už nyní můžete těšit na atraktivní zážitek.

26. 10. 2015

Další nabitý běžecký víkend

O uplynulém víkendu se opět konala řada běžeckých událostí. Zde vám přinášíme přehled toho nejzajímavějšího.

24. 10. 2015

Výškařská budoucnost

Že se české ženské výšce blýská na lepší časy, naznačují skvělé výkony našich mladých závodnic. Michaela Hrubá a Lada Pejchalová přivezly z MS do 17 let v Cali dvě medaile. První jmenovaná je mistryní světa v této kategorii a ta druhá vybojovala bronz. Obě jsou velkým příslibem do budoucích sezón.

23. 10. 2015

Rosolová chce útočit na osobák

Naše elitní překážkářka si v letošní sezóně přivezla z MS v Pekingu jedenácté místo. Příští rok by ráda atakovala hranici 54 sekund. Vyzpovídali jsme ji v době, kdy se pilně připravuje na soustředění ve Vysokých Tatrách.

22. 10. 2015

Ohlédnutí za Diamantovou ligou 2015

Nejprestižnější atletický seriál má za sebou svůj šestý ročník. K vidění byla řada zajímavých soubojů, úžasných výkonů i světový rekord. Vidět byli i naši reprezentanti. Jaký byl tedy její uplynulý ročník?

22. 10. 2015

V desítce „Atleta roku“ obě předešlé vítězky

Mezi nejlepšími ve výroční anketě Českého atletického svazu nechybí premiantky z loňského i předloňského ročníku Špotáková a Hejnová. Konečné pořadí nejlepší letošní desítky, které určilo 136 hlasujících z oslovených trenérů, činovníků a novinářů, bude slavnostně oznámeno 7. listopadu v přímém přenosu České televize. Zároveň se diváci dozvědí také vítěze kategorií junior, objev a trenér roku.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí