Aktuality

10. 10. 2015

„Kobzol“ cílí na 14 minut na pětce

Aktuálně na sebe upozornil Jakub Zemaník přezdívaný Kobzol nečekaným vítězstvím na tradičních Běchovicích. Nebyl to však – alespoň pro běžecké znalce – rozhodně blesk z čistého nebe, loni na slavné desítce vyhrál člen „Black Teamu“ ještě jako junior, když předtím reprezentoval na MS této kategorie v Eugene.

9. 10. 2015

„Opět pod 10“: výzva pro Collinse i Powella

Jeden by se rád stal se prvním mužem starším 40 let, který pokoří vzývanou sprinterskou metu, druhý pomýšlí na zdolání 10 vteřin už posté. Povede se to Kimovi a Asafovi?

8. 10. 2015

ČAS rozjíždí certifikované měření běhů

Nový, svazem garantovaný dokument potvrdí pořadatelům a především účastníkům, že trasa odpovídá udávané vzdálenosti. Projekt certifikovaného měření běžeckých tratí, jenž si jako hlavní cíl klade chránit spotřebitele, tedy závodníky, bude zahájen v listopadu.

8. 10. 2015

O Armádní tituly v Koreji

V korejském Mungyeongu se konají šesté Světové armádní hry. Přinášíme vám souhrn toho nejzajímavějšího, co přinesly první tři dny tohoto atletického klání.

7. 10. 2015

Ptejte se Josefa Karase

Pozvánku k rozhovoru měsíce října přijal bývalý desetibojař a dnes již úspěšný trenér Josef Karas.

6. 10. 2015

Corny ovládli studenti z Liberce a Šumperka

V Břeclavi proběhlo finále 34. ročníku Corny středoškolského poháru. Z celkového vítězství se radovaly dívky z Šumperka a chlapci z Liberce.

5. 10. 2015

Žákovské MČR družstev pro Kolín a Jižní Město

Ve Staré Boleslavi o tomto víkendu vyvrcholily republikovým finále soutěže družstev žactva. Mezi chlapci se radovali z titulu atleti z Kolína. Dívkám vládly žákyně z Jižního Města.

4. 10. 2015

Helcelet cílí na olympijské hry

Naše desetibojařská jednička si prošla nelehkou sezónou. Po halovém ME přišlo zranění, které mu nedovolilo absolvovat kvalitní přípravu na léto. Přesto se dokázal na poslední chvíli kvalifikovat na světový šampionát, kde obsadil v silné konkurenci velice solidní jedenácté místo. V těchto dnech zahajuje přípravu na příští rok, který bude mít hned několik vrcholů.

2. 10. 2015

„Mistrovská“ ATLETIKA jde do světa

Jediný specializovaný časopis o královně sportů, tentokrát plný rozličných šampionátů pod otevřeným nebem, si právě v těchto dnech nachází cestu ke svým čtenářům. Co v něm najdou předplatitelé anebo ti, kteří o koupi teprve uvažují?

2. 10. 2015

Finále Corny poháru po čtyřiatřicáté

34. Ročník Corny středoškolského poháru vyvrcholí republikovým finále. Závod, který je určen pro studenty SOŠ, SOU a gymnázií se bude konat 6. října na stadionu TJ Lokomotiva Břeclav.

1. 10. 2015

Vyšly Atletické listy číslo devět

Do elektronických stránek odešlo letošní deváté číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

30. 9. 2015

Vrabcová úspěšně bojuje na dvou frontách

Naše úspěšná lyžařka a také běžkyně má v posledních týdnech skvělou formu. Podařilo se jí ovládnout hned několik běžeckých vrcholů této sezóny. Jaké jsou její plány? Přemýšlí i nad letní olympiádou? Na to vše a mnohem víc jsme se zeptali čerstvé mistryně republiky v silničním běhu.

29. 9. 2015

MČR družstev juniorů a dorostu

O uplynulém víkendu se konalo finále MČR družstev mládežnických kategorií. V Olomouci se sešli ke své mu klání dorostenci a v pražském Edenu usilovali o mistrovské tituly junioři.

27. 9. 2015

Běchovice: rekord Vrabcové, překvapení Zemaníka

Již 119. ročník silničního závodu Běchovice – Praha se stal kořistí Jakuba Zemaníka a Evy Vrabcové. Tentokrát mohli diváci sledovat souboje nejen na trati, ale i v přímém přenosu na stanici ČT sport.

26. 9. 2015

Žáci ovládli MU, žákyně druhé

Jihomoravská Břeclav hostila žákovské mezistátní pěti utkání Česká republika, Slovensko, Slovinsko, Chorvatsko a Maďarsko. Naši chlapci dokázali zvítězit a dívky obsadily druhé místo v celkovém pořadí.

26. 9. 2015

Atletika pro děti pošesté

Na kladenském stadionu Sletiště se uskutečnila doprovodná akce k projektu Atletika pro děti. Díky velice příznivému slunečnému počasí a skvělé atmosféře si všichni přítomní užili parádní sportovní odpoledne.

24. 9. 2015

S "Atletikou pro děti" na Kladně

V pátek 25. září proběhne již šestý ročník sportovního setkání v rámci projektu „Atletika pro děti“. I tentokrát bude dějištěm této akce kladenský stadion Sletiště.

22. 9. 2015

O Corny pohár již po čtyřiatřicáté

Corny středoškolský pohár je soutěž s dlouholetou tradicí a je určena pro studenty SOŠ, SOU a gymnázií. V následujících dnech se budou konat krajská kola, kde se rozhodne o finalistech. Celá soutěž vyvrcholí republikovým finále, které bude hostit 6. října Břeclav.

22. 9. 2015

Mäki: Rio je mojí motivací

Česká rekordmanka a zlatá medailistka z letošní univerziády Kristiina Mäki dnes slaví čtyřiadvacáté narozeniny a my jsme naší úspěšné běžkyni položili pár otázek.