Aktuality

16. 11. 2015

Běžci měli o víkendu napilno

Třetí listopadový víkend byl plný běžeckých událostí. Pomalu se uzavírá sezóna maratonu, naopak se rozjíždí ta krosová. Zde je přehled toho nejzajímavějšího, co se událo.

15. 11. 2015

Velkou cenu Accc vyhráli Vitner a Krchová

V posledním kvalifikačním závodě se soupeřilo o účast na nadcházející evropský šampionát v přespolním běhu. O nominaci usilovali muži, ženy i kategorie juniorů a do 22 let.

14. 11. 2015

Ruská atletika byla dočasně vyloučena z IAAF

Rada Mezinárodní asociace atletických federací (IAAF) rozhodla o okamžité provizorní suspendaci Ruského atletického svazu (ARAF). Rozhodnutí, které padlo při jednání rady v Monaku vedeném na dálku prezidentem IAAF Coem z Londýna, bylo jednoznačné: 22 hlasů se vyslovilo pro vyloučení, 1 byl proti.

13. 11. 2015

Brož si chce splnit olympijský sen

Po ukončení kariéry Josefa Proroka převzal roli našeho nejlepšího čtvrtkaře překážkáře. Na domácím poli nemá konkurenci a chce se prosazovat i v té zahraniční.

13. 11. 2015

Světový atlet zná všechny nominované

IAAF již zveřejnila jména všech kandidátů na ocenění světového atleta roku. V každé z devíti sekcí byl nominován nejlepší muž a žena. V první polovině kandidátů zastupuje ženské překážky naše Zuzana Hejnová. Zde vám představujeme druhou polovinu nominovaných. Z osmnácti kandidátů budou vybráni tři muži a tři ženy, ze kterých budou zvoleni nejlepší atleti roku 2015.

12. 11. 2015

Duely pro Rio III.

V letošní sezóně nebylo sledovanějšího souboje. O titul nejrychlejšího muže planety si to na světovém šampionátu v Pekingu rozdali Jamajčan Usain Bolt a Američan Justin Gatlin. Dá se očekávat, že příští rok na olympijských hrách tomu bude také tak a tyto dvě sprinterské legendy se utkají o triumf pod pěti kruhy.

12. 11. 2015

Juška nechce usnout na vavřínech

Mladá dálkařská hvězdička se letos poprvé dostala do elitní desítky Atleta roku, a to hned na páté místo. Navíc byl Radek Juška vyhlášen objevem roku. Nyní se již chystá na olympijskou sezónu.

11. 11. 2015

Tretra se blíží jubileu

V Ostravě proběhla tisková konference ke Zlaté tretře. Jejím cílem bylo zhodnocení uplynulého ročníku nejprestižnějšího atletického mítinku u nás a také nastínění plánů pro příští ročník.

10. 11. 2015

Odstartoval trenérský seriál

Prvním dílem jsme dnes odstartovali seriál rozhovorů s našimi úspěšnými trenéry. Tím prvním nemůže být nikdo jiný než pětinásobný trenér roku Dalibor Kupka.

10. 11. 2015

WADA doporučuje vyloučení Ruska z IAAF

Na základě zprávy speciální komise navrhuje Světová antidopingová agentura (WADA) suspendovat Rusko z IAAF a tím vyloučit i ze všech soutěží, včetně nadcházejících olympijských her v Riu de Janeiru.

9. 11. 2015

Atlet roku ve foto

Přinášíme vám obrazové ohlédnutí za slavnostním vyhlášením Atleta roku 2015.

9. 11. 2015

Poděbrady přivítají chodecký EP 2017

Chodecká špička, nejen domácí, se do středočeských lázní sjíždí rok co rok na otevřený republikový šampionát. Po včerejším rozhodnutí Výkonného výboru Evropské atletiky sem však za dva roky na jaře zavítá velká část kontinentální elity. Evropský pohár v chůzi, jenž se koná ve dvouletém cyklu, bude v roce 2017 navíc symbolická událost pro českou atletiku i samotné Poděbrady.

9. 11. 2015

Velkou kunratickou ovládl pošesté Procházka

Vítězem 82. ročníku tohoto závodu přes tři kopce a tři potoky se stal specialista na tuto trať a orientační běžec Jan Procházka, který se radoval ze svého šestého kunratického triumfu.

8. 11. 2015

Královna už myslí na Rio

Od svého předloňského vítězství v anketě o Atleta roku si prošla nelehkými časy. Nyní je však zpět na vrcholu a už se v plné síle připravuje na olympijské hry. Zuzana Hejnová už vyhlíží Rio.

7. 11. 2015

Hejnová podruhé atletem roku

Vítězkou 53. ročníku ankety Atlet roku se stala mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová. Trenérem roku byl zvolen její kouč Dalibor Kupka. Titul objev roku patří dálkaři Radku Juškovi a kategorii junior roku ovládla výškařka Michaela Hrubá.

6. 11. 2015

Veleba chce útočit na osobáky

Jan Veleba je již několik let naší jedničkou na nejkratším sprintu. Velkou část letošní sezóny musel vynechat kvůli zranění. Nyní je však opět v plné síle a připravuje se na příští atletický rok.

6. 11. 2015

Duely pro Rio II.

Jejich souboje byly ozdobou každého mítinku Diamantové ligy. Pravidelně atakovali magickou hranici osmnácti metrů. Pokud se během letošní sezóny objevili v trojskokanském sektoru Christian Taylor s Pedrem Pablem Pichardem, odsoudili ostatní soupeře pouze do role statistů.

5. 11. 2015

Hejnová je v nominaci na světového atleta roku

Jen den po svém zvolení armádním sportovcem roku byla Zuzana Hejnová nominována do širšího okruhu kandidátů na světového atleta uplynulé sezóny 2015.

5. 11. 2015

Registrace 20. ročníku Juniorského maratonu otevřeny

Od včerejšího dne došlo ke spuštění registrace na jubilejní 20. ročník Juniorského maratonu. Jeho semifinálová kola se uskuteční v dubnu příštího roku po celé České republice. Členové vítězných školních štafet dostanou příležitost běžet maratonskou trať přímo po boku nejlepších světových atletů v neděli 8. května v rámci Volkswagen Maratonu Praha. Neziskový projekt pořadatelů RunCzech běžecké ligy má ambiciózní cíl - rozběhat mladé lidi, případně z nich vychovat vytrvalce. Ale především jim dát možnost zažít atmosféru prestižního maratonského závodu.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnová vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí