Aktuality

27. 10. 2015

Podzimní finále? Kros v Motole na golfu!

Je tu podzim, sezóna krosů. Během přes motolské jamky v Praze dorazí v neděli 1. listopadu do finále letošní Salomon Trail Running Cup. Vzhledem ke generálce na domácí krosový šampionát v příštím roce se už nyní můžete těšit na atraktivní zážitek.

26. 10. 2015

Další nabitý běžecký víkend

O uplynulém víkendu se opět konala řada běžeckých událostí. Zde vám přinášíme přehled toho nejzajímavějšího.

24. 10. 2015

Výškařská budoucnost

Že se české ženské výšce blýská na lepší časy, naznačují skvělé výkony našich mladých závodnic. Michaela Hrubá a Lada Pejchalová přivezly z MS do 17 let v Cali dvě medaile. První jmenovaná je mistryní světa v této kategorii a ta druhá vybojovala bronz. Obě jsou velkým příslibem do budoucích sezón.

23. 10. 2015

Rosolová chce útočit na osobák

Naše elitní překážkářka si v letošní sezóně přivezla z MS v Pekingu jedenácté místo. Příští rok by ráda atakovala hranici 54 sekund. Vyzpovídali jsme ji v době, kdy se pilně připravuje na soustředění ve Vysokých Tatrách.

22. 10. 2015

Ohlédnutí za Diamantovou ligou 2015

Nejprestižnější atletický seriál má za sebou svůj šestý ročník. K vidění byla řada zajímavých soubojů, úžasných výkonů i světový rekord. Vidět byli i naši reprezentanti. Jaký byl tedy její uplynulý ročník?

22. 10. 2015

V desítce „Atleta roku“ obě předešlé vítězky

Mezi nejlepšími ve výroční anketě Českého atletického svazu nechybí premiantky z loňského i předloňského ročníku Špotáková a Hejnová. Konečné pořadí nejlepší letošní desítky, které určilo 136 hlasujících z oslovených trenérů, činovníků a novinářů, bude slavnostně oznámeno 7. listopadu v přímém přenosu České televize. Zároveň se diváci dozvědí také vítěze kategorií junior, objev a trenér roku.

21. 10. 2015

Masná je již zdravá a odhodlaná

Několik posledních let je naší půlkařskou jedničkou. V letošní sezóně ji však zbrzdilo zranění, které jí znemožnilo plnohodnotně usilovat o limit na MS. Nyní bude usilovat o návrat do světové špičky.

21. 10. 2015

Špotáková se vrací k trenérovi Černému

Barbora Špotáková se v olympijském roce bude připravovat pod vedením Rudolfa Černého, se kterým už dříve spolupracovala. Po pětileté pauze se jejich cesty opět spojí.

19. 10. 2015

Víkend ve znamení maratonů

Třetí říjnový víkend se závodilo zejména na silnici. Přinášíme vám to nejlepší ze světových či evropských maratonů a půlmaratonů.

17. 10. 2015

Schippersová a Rutherford evropskými atlety roku

Na galavečeru ve švýcarském Laussane byli vyhlášeni nejlepší atleti Evropy. Od loňského roku nově pojmenovanou trofej „Golden Track“ obhájila v kategorii žen nizozemská sprinterka Dafne Schippersová a mezi muži se radoval z triumfu britský dálkař Greg Rutherford. Vycházejícími hvězdami se stali polský koulař Kondrad Bukowiecki a švýcarská překážkářka Noemi Zbärenová.

17. 10. 2015

O mezistátkách je již rozhodnuto

Své termíny a místa konání již znají mezistátní utkání všech kategorií, kterých se zúčastní i naše reprezentační družstva.

16. 10. 2015

Finští oštěpaři chtějí přepisovat historii

Finsko je země oštěpu zaslíbená. Dvě největší oštěpařské hvězdy tohoto severského státu mají pro příští sezónu velmi smělé plány. Chtějí ovládnout evropský šampionát i olympijské hry v jednom roce, a to se ještě nikomu nepodařilo.

16. 10. 2015

Maslák chce v hale obhajovat

Halový mistr Evropy se momentálně připravuje na tréninkovém kempu v Tatrách. V našem rozhovoru jsme se ho zeptali na jeho plány na nejbližší měsíce i pro příští sezónu.

15. 10. 2015

Opory z Eskilstuny

Představujeme vám dvě naděje české atletiky a zároveň dva naše nejúspěšnější reprezentanty na nedávném MEJ. Desetibojař Jan Doležal vybojoval ve švédské Estilstuně titul mistra Evropy a čtvrtkařka Zdeňka Seidlová se probila do finále na 400 metrů, kde v silné konkurenci obsadila sedmé místo.

15. 10. 2015

Melich chce zpět na vrchol

Naše dlouhodobá kladivářská jednička získala před dvěma lety bronzovou medaili na MS v Moskvě. Uplynulá sezóna pro něj však nebyla úplně ideální. Nyní je na prahu přípravy před olympijským rokem. Jak je na ni naladěn a jak se zpětně dívá na letošek? Na to jsme se ho zeptali v posledních dnech jeho volna.

14. 10. 2015

Atletky převzaly ocenění od ministra

V sídle ministerstva obrany proběhlo přijetí medailistů letní sezóny z ASC Dukla Praha, mezi kterými byly i atletky.

13. 10. 2015

Reprezentanti zahajují tréninkové kempy

Většina našich atletických opor již zahájila svou přípravu na olympijskou sezónu. Jejich tréninkové skupiny se tak rozjely na kempy do oblíbených destinací.

12. 10. 2015

Svoboda koketuje s boby

Náš elitní překážkář, který má na kontě i titul halového mistra Evropy na 60 metrů překážek je již v plné přípravě na olympijskou sezónu. Zdá se však, že pomýšlí i na vzdálenější budoucnost. Zalíbily se mu totiž boby.

10. 10. 2015

„Kobzol“ cílí na 14 minut na pětce

Aktuálně na sebe upozornil Jakub Zemaník přezdívaný Kobzol nečekaným vítězstvím na tradičních Běchovicích. Nebyl to však – alespoň pro běžecké znalce – rozhodně blesk z čistého nebe, loni na slavné desítce vyhrál člen „Black Teamu“ ještě jako junior, když předtím reprezentoval na MS této kategorie v Eugene.