Aktuality

2. 12. 2015

Hejnová v elitní desítce sportovce roku

Mistryně světa z Pekingu v běhu na 400 metrů překážek a vítězka celkového pořadí Diamantové ligy Zuzana Hejnová byla zvolena mezi deset nominovaných sportovců, ze kterých vyjde Sportovec roku 2015.

30. 11. 2015

Hejnová a spol ladí formu v Africe

Tréninková skupina Dalibora Kupky se již druhým týdnem připravuje na soustředění v jihoafrickém Potchefstroomu. V jakém jsou naši elitní atleti rozpoložení a jak zatím probíhá jejich příprava?

30. 11. 2015

Vyšly Atletické listy číslo jedenáct

Do elektronických stránek odešlo letošní jedenácté číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

29. 11. 2015

Zemaník a Divišová úspěšní v Polsku

O tomto víkendu se konalo Mistrovství Polska v krosu. Otevřeného šampionátu se zúčastnili také Jakub Zemaník a Kateřina Divišová.

27. 11. 2015

ARAF akceptovala vyloučení z IAAF

Na včerejším zasedání Rady IAAF v Monaku byla potvrzena suspendace Ruské atletické federace.

26. 11. 2015

Světovými atlety Eaton a Dibabaová

Světová atletická federace zveřejnila jména nejlepších atletů roku 2015. Stali se jimi americký desetibojař Ashton Eaton a etiopská běžkyně Genzebe Dibabaová. Oba atleti dokázali v této sezóně nejen vyhrát světový šampionát v Pekingu, ale také překonat světový rekord.

26. 11. 2015

Brno připravuje výstavbu atletické haly

Jihomoravská metropole se v budoucích letech konečně dočká atletické haly. Primátor města Brna Petr Vokřál podepsal spolu s předsedou Českého atletického svazu Liborem Varhaníkem a děkanem Fakulty sportovních studií MU Jiřím Nykodýmem Memorandum o spolupráci a podpoře při realizaci a provozu nové atletické haly v Brně.

26. 11. 2015

Duely pro Rio V

Souboje na nejkratším sprintu jsou vždy jedním z hlavních taháků velkých soutěží. Na tom ženském je dlouhodobou vládkyní Jamajčanka Shelly Ann Fraser-Pryceová. Na letošním světovém šampionátu v Pekingu ji však náležitě potrápila bývalá nizozemská vícebojařka Dafne Schippersová. Pro kterou z nich vyzní lépe finálový souboj na olympijských hrách?

25. 11. 2015

Ptejte se Petra Svobody

Pozvánku do naší rubriky rozhovor měsíce tentokrát přijal překážkář Petr Svoboda.

25. 11. 2015

Škola běhu s Jakubem Holušou

Druhým dílem pokračuje náš seriál Škola běhu, tentokrát s Jakubem Holušou. Zároveň vám přinášíme i rozhovor s naším úspěšným atletem.

23. 11. 2015

Jandová: Jsem ráda mezi mladými

Trenérka z Jablonce nad Nisou patří dlouhodobě k našim nejlepším koučům mládeže. Její neobyčejný přínos nedávno ocenila i EA, když jí udělila ocenění. Přinášíme vám krátký rozhovor s touto sympatickou trenérkou.

23. 11. 2015

Nabitý krosový víkend

Třetí listopadový víkend byl ve znamení krosových závodů, které se konaly jak v Evropě, tak i za oceánem. Zde je přehled těch nejzajímavějších výsledků.

22. 11. 2015

Atleti ladili formu trošku jinak

Sportovci Dukly se ve Vyškově zúčastnili dvoudenního vojenského výcviku a kurzu přežití. Mezi třiceti zástupci nejrůznějších sportů bylo i pět atletů.

20. 11. 2015

Duely pro Rio IV.

Během roku 2015 ovládli světové tabulky, bojovali o celkové prvenství v Diamantové lize a jejich soupeření vyvrcholilo ve finále světového šampionátu v Pekingu. David Storl a Joe Kovacs byli suverény uplynulé sezóny. Představujeme vám další dvojici skvělých atletů pro olympijské duely.

19. 11. 2015

Atleti opět v kalendáři Dukly

V tomto týdnu byl pokřtěn nový kalendář fotografa Jana Saudka nazvaný „Karty“, který nafotil s osmnácti sportovci ASC Dukla. Mezi nimi byly i dvě známé atletické tváře Barbora Špotáková a Pavel Maslák.

18. 11. 2015

Finalisté světového atleta roku 2015

O nejlepším světovém atletovi roku 2015 se bude rozhodovat mezi Jamajčanem a Američany. To finálové trojice byli nominováni jamajský sprinterský fenomén Usain Bolt, světový rekordman v desetiboji Ashton Eaton a trojskokan Christian Taylor.

18. 11. 2015

Klučinová: Rio je pro mě prioritou.

Na domácím halovém evropském šampionátu vybojovala Eliška Klučinová bronz. Venkovní sezónu jí zkomplikovaly zdravotní problémy. Přesto se ctí reprezentovala i na MS v Pekingu. Její letošní výsledky ji vynesly do elitní desítky Atleta roku. Nyní už soustředí svou pozornost na olympijské hry.

17. 11. 2015

Světový atlet roku zná své finalistky

Dnes v odpoledne byla odtajněna jména tří finalistek, ze kterých bude zvolena nejlepší atletka roku 2015. O vítězce se rozhodne mezi světovými rekordmankami Anitou Wlodarczykovou, Genzebe Dibabaovou a evropskou rekordmankou Dafne Schippersovou.

16. 11. 2015

Běžci měli o víkendu napilno

Třetí listopadový víkend byl plný běžeckých událostí. Pomalu se uzavírá sezóna maratonu, naopak se rozjíždí ta krosová. Zde je přehled toho nejzajímavějšího, co se událo.


Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí