Aktuality

18. 12. 2015

Vánoční dar, finance na opravu strahovské haly

Atleti dostali pod stromeček příjemný dárek. Jedenácti miliony korun totiž Praha podpoří rekonstrukci přetlakové haly na Strahově, která je v havarijním stavu.

17. 12. 2015

Duely pro Rio VII

Pro další olympijský duel jsme vybrali potencionální souboj dvou suverének koulařského sektoru. Zatímco Novozélanďanka Valerie Adamsová naprosto dominovala této disciplíně v předešlých letech, Němka Christina Schwanitzová obsadila trůn letos při absenci své hlavní soupeřky. Udrží si svou pozici i pro příští rok nebo se na trůn vrátí bývalá královna, která bude chtít zkompletovat svůj olympijský hattrick?

17. 12. 2015

Mezinárodní výškařskou tour čeká premiéra

V novém seriálu v halovém atletickém kalendáři spojily síly specializované mítinky v Banské Bystrici a Třinci. Organizátorům se podařilo přilákat velká jména světové výšky. Dá se tedy očekávat velmi zajímavá podívaná.

16. 12. 2015

Potchefstroom přitáhl rekordní počty Čechů

Pro letošní zimní přípravu zvolil destinaci v Jihoafrické republice nebývale velký počet českých reprezentantů. Někteří se sem rádi vracejí, pro jiné je to nová zkušenost. Jisté je, že vysoko položený a přitom klimaticky příjemný Potchefstroom je u našich atletů každým rokem oblíbenější. Během letošního podzimu se jich zde vystřídal opravdu požehnaný počet.

16. 12. 2015

Atleti znají nominační kritéria

Předsednictvo ČAS schválilo na svém prosincovém zasedání kvalifikační standardy na reprezentační akce, které se budou konat v roce 2016.

15. 12. 2015

Čechová míří k návratu

Kateřina Čechová byla v minulých letech naší sprinterskou jedničkou. Poté její kariéru zkomplikovalo zranění a následná operace kolene. Nyní se však s chutí připravuje na soustředění v Africe, kde trénuje pod vedením Petra Habáska a věří opět ve skvělé časy.

14. 12. 2015

Čtvrtkařky se připravují na Tenerife

Ostrov Tenerife je další oblíbenou tréninkovou destinací našich atletů na Kanárských ostrovech. I letos se do tohoto letoviska vydalo několik skupin reprezentačních opor.

14. 12. 2015

ARAF obdržela podmínky pro znovupřijetí

Pracovní skupina Komise IAAF zveřejnila podmínky a kritéria, které musí Ruská atletická federace (ARAF) splnit, aby bylo obnoveno její členství ve světové asociaci.

13. 12. 2015

Zemaník na ME v krosu 15.

Ve francouzském Toulonu se konal evropský šampionát v krosu. Z jedenáctičlenné české výpravy byl nejúspěšnější Jakub Zemaník, který obsadil v kategorii do dvaadvaceti let patnácté místo.

11. 12. 2015

Duely pro Rio VI

Dá se očekávat, že jedním z vrcholů her v Riu bude souboj sedmibojařek. Pro letošní světový šampionát byla velkou favoritkou Kanaďanka Brianne Thiesen-Eatonová. O zlato ji však připravila svým skvělým comebackem po mateřské pauze Britka Jessica Ennis-Hillová. Tyto dvě zkušené vícebojařky se budou chtít jistě poprat i o olympijské zlato.

11. 12. 2015

IAAF změnila některé limity na OH

Na základě zasedání Rady IAAF byly schváleny změny limitů pro olympijské hry v Riu. Nominační kritéria byla změněna u sedmnácti disciplín.

10. 12. 2015

ATLETIKA vyrazila „pod stromečky“

Čtvrté letošní vydání jediného specializovaného magazínu o „královně sportů“ si právě v tuto dobu nachází cestu ke svým čtenářům.

10. 12. 2015

Češi proti evropské krosové elitě

Již zítra odcestují naši reprezentanti na mistrovství Evropy v krosu, které se v letošním roce koná ve francouzském Hyeres. Do kontinentálního přespolního klání zasáhne jedenáct našich běžeckých nadějí.

9. 12. 2015

Nová hvězda ze Země vycházejícího slunce

Japonský sprinter Abdul Hakim Sani Brown je rozhodně sprinterským objevem letošního roku. Jak již naznačuje jeho jméno, není tak úplně tradičním zástupcem této východoasijské země.

9. 12. 2015

Atleti na Lanzarote

V průběhu listopadu a prosince odjela většina našich atletických opor na tréninkové kempy do zahraničí. Velká část z nich léta za teplem na Kanárské ostrovy. Na Lanzarote se připravuje hned několik tréninkových skupin.

8. 12. 2015

Evropa je pro mě výzvou

Rok 2015 byl pro Jana Jirku tím atleticky nejúspěšnějším v jeho dosavadní atletické kariéře. Nyní je však svěřenec trenéra Petra Habáska v plné přípravě na další sezónu, kde by se rád kvalifikoval na evropský šampionát.

8. 12. 2015

IAAF představila nový seriál mítinků

V pondělí 7. prosince byl oficiálně představen seriál halových mítinků IAAF World Indoor Tour.

7. 12. 2015

Vítězný návrat Defarové

Uplynulý víkend byl opět plný zajímavých běžeckých událostí. Zde je přehled toho nejdůležitějšího.

5. 12. 2015

Atleti nadělovali v Motole

Nesmělost, stydlivost i obavy vystřídané smíchem, radostí a překvapením. To vše se dalo vyčíst z očí dětských pacientů hospitalizovaných ve Fakultní nemocnici v Motole při mikulášské nadílce. Tu ve spolupráci s Pediatrickou klinikou 2. LF UK uspořádal Český atletický svaz. Mikulášem se tak kvůli nemocným dětem stal Adam Sebastian Helcelet, andělem Kateřina Baďurová Janků a čerty Tomáš Janků a Radek Juška.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí