Aktuality

9. 11. 2015

Velkou kunratickou ovládl pošesté Procházka

Vítězem 82. ročníku tohoto závodu přes tři kopce a tři potoky se stal specialista na tuto trať a orientační běžec Jan Procházka, který se radoval ze svého šestého kunratického triumfu.

8. 11. 2015

Královna už myslí na Rio

Od svého předloňského vítězství v anketě o Atleta roku si prošla nelehkými časy. Nyní je však zpět na vrcholu a už se v plné síle připravuje na olympijské hry. Zuzana Hejnová už vyhlíží Rio.

7. 11. 2015

Hejnová podruhé atletem roku

Vítězkou 53. ročníku ankety Atlet roku se stala mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová. Trenérem roku byl zvolen její kouč Dalibor Kupka. Titul objev roku patří dálkaři Radku Juškovi a kategorii junior roku ovládla výškařka Michaela Hrubá.

6. 11. 2015

Veleba chce útočit na osobáky

Jan Veleba je již několik let naší jedničkou na nejkratším sprintu. Velkou část letošní sezóny musel vynechat kvůli zranění. Nyní je však opět v plné síle a připravuje se na příští atletický rok.

6. 11. 2015

Duely pro Rio II.

Jejich souboje byly ozdobou každého mítinku Diamantové ligy. Pravidelně atakovali magickou hranici osmnácti metrů. Pokud se během letošní sezóny objevili v trojskokanském sektoru Christian Taylor s Pedrem Pablem Pichardem, odsoudili ostatní soupeře pouze do role statistů.

5. 11. 2015

Hejnová je v nominaci na světového atleta roku

Jen den po svém zvolení armádním sportovcem roku byla Zuzana Hejnová nominována do širšího okruhu kandidátů na světového atleta uplynulé sezóny 2015.

5. 11. 2015

Registrace 20. ročníku Juniorského maratonu otevřeny

Od včerejšího dne došlo ke spuštění registrace na jubilejní 20. ročník Juniorského maratonu. Jeho semifinálová kola se uskuteční v dubnu příštího roku po celé České republice. Členové vítězných školních štafet dostanou příležitost běžet maratonskou trať přímo po boku nejlepších světových atletů v neděli 8. května v rámci Volkswagen Maratonu Praha. Neziskový projekt pořadatelů RunCzech běžecké ligy má ambiciózní cíl - rozběhat mladé lidi, případně z nich vychovat vytrvalce. Ale především jim dát možnost zažít atmosféru prestižního maratonského závodu.

4. 11. 2015

Hejnová armádní sportovkyní roku

Mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek ovládla anketu o nejlepšího „Dukláka“. V elitní desítce se umístili také mistři Evropy Pavel Maslák a Jakub Holuša.

4. 11. 2015

O Atleta roku po třiapadesáté

Galavečer ankety Atlet roku 2015 proběhne tuto sobotu 7. listopadu již tradičně v hotelu Ambassador – Zlatá husa na Václavském náměstí.

3. 11. 2015

MČR 2017 bude hostit Třinec

Předsednictvo ČAS schválilo na svém zasedání kandidaturu Třince na pořádání republikového šampionátů mužů a žen v roce 2017.

3. 11. 2015

Ptejte se Jaroslava Báby

Naším hostem na rozhovor měsíce bude český rekordman, olympijský medailista a sedmý muž letošního MS v Pekingu Jaroslav Bába.

2. 11. 2015

Keitanyová obhájila v New Yorku

Máme za sebou další víkend, který byl ve znamení silničních běhů. Přinášíme vám souhrn toho nejzajímavějšího.

1. 11. 2015

Motolské jamky pro Vrabcovou a Krupičku

V golfovém areálu Golf Klubu Praha v pražském Motole proběhl pátý ročník Motolských jamek, který byl zároveň finálovým závodem běžeckého seriálu Salomon Trial Running Cup.

30. 10. 2015

Isinbajevová sní o rekordu

Je největší osobností ženské tyčky v historii. Její výčet úspěchů bude jen těžko někdo překonávat. Nyní se chce po mateřské dovolené vrátit zpět na vrchol.

30. 10. 2015

Vyšly Atletické listy číslo deset

Do elektronických stránek odešlo letošní desáté číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

29. 10. 2015

Duely pro Rio I.

Jedna je jasnou vládkyní posledních let v diskařském sektoru, druhá vlétla to uplynulé sezóny jako kometa a stala se světovou šampionkou. Řeč je o dvou excelentních diskařkách Chorvatce Sandře Perkovičové a Kubánce Denie Caballerové. Jejich strhující souboj se dá očekávat i na olympijských hrách v Riu. Prvním dílem tak startujeme seriál o olympijských duelech pro Rio de Janeiro.

29. 10. 2015

Sledujte sociální sítě České atletiky

Český atletický svaz je již delší dobu aktivní na sociálních sítích, kde se dozvíte nejzajímavější novinky ze světa atletiky. Aktivní můžete být jak na Facebooku, Twitteru, tak i na Instagramu, kde na vás čeká zajímavá série fotek z atletického prostředí.

28. 10. 2015

Helena Fibingerová dostala státní vyznamenání

Česká koulařská legenda Helena Fibingerová je jednou ze dvou českých sportovních osobností, které převzaly z rukou prezidenta republiky Miloše Zemana státní vyznamenání.

27. 10. 2015

Staněk: Hlavně zůstat zdravý

Tomáš patří mezi naše elitní koulaře, kteří se dokáží prosazovat i v té nejužší světové špičce. Letos se mu podařil vybojovat svůj první bod na Diamantové lize a svou výkonnost stabilizoval za hranicí 20 metrů. Zeptali jsme se ho tedy na několik otázek.