Vyšla "světová" ATLETIKA

Na stánky a do schránek míří nové číslo ryze atletického měsíčníku, jehož hlacní náplní je tentokráte reflexe MS v japonské Ósace.

23. 11. 2011

Od Poháru rozhlasu k žákovským rekordům

Kdo je výškařka Magdalena Nová, která letos dvakrát vylepšila žákovský rekord? A proč má obavy z dorostenecké kategorie, která ji od ledna čeká?

23. 9. 2007

Špotáková si "střihla" sprint

V Ústí nad Labem v rámci Národních závodů absolvovala tzv. sprinterský trojboj a skončila na 3. místě.

23. 9. 2007

Šebrle vyhrál Světovou vícebojařskou tour

K celkovému vítězství mu stačilo dnešní 4. místo z mítinku v Talence. Ve Francii vyhrál Andrej Kravčenko, před Šebrleho se dostal i Jamajčan Smith a Rus Drozdov.

Rekordem ozdobené mezistátko

V nedělním trojutkání žáků v Třebíči zvítězila naše "áčka" v žácích i žákyních. Stýplař Petr Kaminski navíc přidal český rekord na 1500 m překážek.

23. 9. 2007

Cechlová druhá za Dietzschovou

Diskařka Věra Pospíšilová-Cechlová obsadila na Světovém atletickém finále druhé místo za trojnásobnou mistryní světa Němkou Dietzschovou.

Šebrle po prvním dnu třetí

Roman Šebrle je v Talence po 1. dnu na třetím místě za Kravčenkem a Smithem. Mezi ženami zatím vede Ludmila Blonská z Ukrajiny.

Dvaadvacítky vítězně

Mezistátní trojutkání v kategorii do 22 let dnes ve slovenském Mariboru dopadlo výborně. Naši reprezentanti zvítězili v obou kategoriích.

22. 9. 2007

Nový rekord Špotákové - 67.12 metrů!

Barbora Špotáková je vítězkou Světového atletického finále ve Stuttgartu. Porazila tradiční německé soupeřky a navíc vylepšila o 5 cm své vlastní národní maximum z japonské Ósaky.

Šebrle vs. Smith

Na Romana Šebrleho čeká o víkendu desetiboj v Talence. Ve vícebojařské tour má letos jen dva desetiboje, na zatím vedoucího Jamajčana tak ztrácí 7970 bodů.

Běchovice letos se samými jedničkami

Před 110 lety se poprvé vydala hrstka běžců na deset kilometrů z Běchovic do Prahy Žižkova a založili tak tradici nejstaršího silničního běhu v Evropě.

21. 9. 2007

Pět Čechů ve Světovém atletickém finále

O víkendu se ve Stuttgartu uskuteční vrchol závěru letošní sezony - Světové atletické finále. Se světovou elitou poměří své síly Špotáková, Brejchová, Cechlová, Baďurová a Janků.

Dvaadvacítky míří do Mariboru

Pro mezistátní trojutkání jsou naši reprezentanti favority. Naopak "mezistátko" žáků postrádá výrazné talenty. Utkání se odehrají v sobotu a v neděli.

19. 9. 2007

Hejnová pátá, Sajdok šestý, Ton desátý

Ve Varšavě se dnes konal mítink s účastí mistrů světa, se světovým rekodmanem Asafou Powellem, ale také s českou stopou - Zuzanou Hejnovou, Stanislavem Sajdokem a Svatoslavem Tonem.

Hlasujte pro Šebrleho a Špotákovou

EAA vyhlásila další ročník ankety Waterford Crystal o nejlepšího atleta Evropy. Stejně jako loni jsou mezi finalisty Roman Šebrle a Barbora Špotáková.

Dana Zátopková slaví 85 let

Olympijská vítězka v hodu oštěpem, jedna z největších postav československého, resp. českého sportu se dnes dožívá významného životního jubilea.

Janků v exhibici vyrovnal osobní rekord

Výškař Tomáš Janků zvítězil ve velmi kvalitně obsazené exhibici v Brně. Na startu se zahraniční účastí nechyběl minulý mistr světa Jurij Krymarenko, bratři Ciottiové, ani Svatoslav Ton.

Jednání předsednictva ČAS

Tisková zpráva ze zasedání předsednictva ČAS, které se uskutečnilo 18. září 2007 v Praze.

17. 9. 2007

Laláková s Dubnovou se předvedly

Obě české výškařky ovládly exhibiční závody v Maďarsku. Svatoslav Ton skončil druhý za Rybakovem.

Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.