Aktuality

7. 1. 2016

MSJ bude v Bydhošti, SP v chůzi družstev v Římě

Rada IAAF rozhodla o hostitelských městech dvou mezinárodních akcí, které mělo pořádat Rusko. V případě světového šampionátu juniorů padla volba na polskou Bydhošť a mistrovství družstev v chůzi se bude konat v Římě.

7. 1. 2016

IAAF doživotně vyloučila tři funkcionáře

Balachničev, Melnikov, Diack mladší, tihle muži už nesmí vykonávat činnost v atletice, pětiletým zákazem činnosti pak Etický panel IAAF potrestal Dollého, čtvrtého zapleteného do nekalých praktik kolem dopingu v Rusku.

7. 1. 2016

Trenérský seriál - Martina Blažková

Hostem třetího dílu našeho trenérského seriálu je bývalá vícebojařka a překážkářka a nyní úspěšná trenérka skupiny Rychlých holek Martina Blažková.

7. 1. 2016

Tyčkaři chtějí zahájit halu doma

Dvojice našich elitních tyčkařů finišuje s přípravou na halovou sezónu. Jan Kudlička i Michal Balner již potvrdili účast na kvalitním mezinárodním skokanském mítinku v německé Chotěbuzi. Rozeskákat se však chtějí již na některém z tuzemských závodů.

6. 1. 2016

Upozornění pro atlety

Ve středu 13. ledna bude po celý den uzavřena přetlaková hala na Strahově z důvodu havarijního stavu vzduchotechniky.

6. 1. 2016

To nej z mítinků World Challenge 2015

Nejen na světovém šampionátu nebo na Diamantové lize padaly kvalitní atletické výkony. Také na závodech série IAAF World Challenge byla k vidění řada zajímavých soubojů a výkonů.

6. 1. 2016

Coe představil plán, jak obnovit důvěru

Prezident IAAF představil v úvodu roku plán na obnovu důvěry v atletiku a také naznačil svou vizi, jak přilákat mladé lidi k atletice.

5. 1. 2016

Ptejte se Jakuba Vadlejcha

Naše pozvání do rubriky rozhovor měsíce přijal jeden z našich elitních oštěpařů Jakub Vadlejch.

4. 1. 2016

Eaton a Dibabaová atlety roku podle TFN

Anketu Track and Field News Athlete of the Year 2015 ovládli americký vícebojař Ashton Eaton a etiopská běžkyně Genzebe Dibabaová. Oběma se podařilo v letošním roce pokořit světový rekord a vybojovat zlaté medaile na MS v Pekingu. K naší radosti se dostala do elitní desítky žen i Zuzana Hejnová.

4. 1. 2016

Holuša a Sekanová na bedně v Peuerbachu

Bohaté zastoupení měla česká atletika na tradičním silvestrovském běhu v rakouském Peuerbachu. V obou kategoriích byli naši reprezentanti rozhodně vidět. Jakub Holuša skončil v závodě mužů na třetím místě a Lucie Sekanová také vystoupala na bronzový stupínek.

2. 1. 2016

Americkými atlety roku Eaton a Felixová

Anketu Track and Field News´s US Athlete of the Year 2015 ovládl desetibojařský světový rekordman Ashton Eaton a mistryně světa na 400 metrů Allyson Felixová.

31. 12. 2015

Úspěšný start do roku 2016

I v olympijském roce přejeme štěstí, zdraví a mnoho úspěchů všem fanouškům atletiky.

30. 12. 2015

Bolt sportovním králem podle médií

V anketě Mezinárodní asociace sportovních novinářů (AIPS) uspěl jamajský sprinter těsně před tenistou Djokovičem, mezi nejlepší tři ženy se dostaly atletky G. Dibabaová a Schippersová a ocenění se dostalo i MS v Pekingu.

28. 12. 2015

Halová sezóna je za dveřmi

Již za několik dní odstartuje halová sezóna 2016. Připravili jsme vám přehled těch nejzajímavějších atletických klání u nás i v zahraničí.

26. 12. 2015

Glasgow láká na velká jména

Mítink v Glasgow bude jednou ze čtyř zastávek nové IAAF World Indoor Tour. Právě ve skotském městě bude celý seriál 20. února vrcholit. Seznam potvrzených jmen slibuje opravdu atraktivní podívanou a bude jistě jedním z hlavních taháků nadcházející halové sezóny.

24. 12. 2015

Veselé Vánoce

Jménem Českého atletického svazu a České atletiky, s.r.o., přejeme všem fanouškům klidné prožití vánočních svátků.

23. 12. 2015

Fosburyho flop ve videoklipu

Vynález skokanské techniky ze šedesátých let od amerického výškaře se stal předlohou pro příběh videa ke skladbě od švédského DJe Avicii.

22. 12. 2015

Vyšly Atletické listy číslo dvanáct

Do elektronických stránek odešlo letošní dvanácté číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

22. 12. 2015

"Zatím jde vše hladce", říká královna

Zuzana Hejnová sbírá letos jedno ocenění za druhým. Po zisku titulů u svého zaměstnavatele Dukly a následně mezi atlety, kralovala do třetice i v anketě Sportovec roku 2015.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí