Aktuality

22. 11. 2015

Atleti ladili formu trošku jinak

Sportovci Dukly se ve Vyškově zúčastnili dvoudenního vojenského výcviku a kurzu přežití. Mezi třiceti zástupci nejrůznějších sportů bylo i pět atletů.

20. 11. 2015

Duely pro Rio IV.

Během roku 2015 ovládli světové tabulky, bojovali o celkové prvenství v Diamantové lize a jejich soupeření vyvrcholilo ve finále světového šampionátu v Pekingu. David Storl a Joe Kovacs byli suverény uplynulé sezóny. Představujeme vám další dvojici skvělých atletů pro olympijské duely.

19. 11. 2015

Atleti opět v kalendáři Dukly

V tomto týdnu byl pokřtěn nový kalendář fotografa Jana Saudka nazvaný „Karty“, který nafotil s osmnácti sportovci ASC Dukla. Mezi nimi byly i dvě známé atletické tváře Barbora Špotáková a Pavel Maslák.

18. 11. 2015

Finalisté světového atleta roku 2015

O nejlepším světovém atletovi roku 2015 se bude rozhodovat mezi Jamajčanem a Američany. To finálové trojice byli nominováni jamajský sprinterský fenomén Usain Bolt, světový rekordman v desetiboji Ashton Eaton a trojskokan Christian Taylor.

18. 11. 2015

Klučinová: Rio je pro mě prioritou.

Na domácím halovém evropském šampionátu vybojovala Eliška Klučinová bronz. Venkovní sezónu jí zkomplikovaly zdravotní problémy. Přesto se ctí reprezentovala i na MS v Pekingu. Její letošní výsledky ji vynesly do elitní desítky Atleta roku. Nyní už soustředí svou pozornost na olympijské hry.

17. 11. 2015

Světový atlet roku zná své finalistky

Dnes v odpoledne byla odtajněna jména tří finalistek, ze kterých bude zvolena nejlepší atletka roku 2015. O vítězce se rozhodne mezi světovými rekordmankami Anitou Wlodarczykovou, Genzebe Dibabaovou a evropskou rekordmankou Dafne Schippersovou.

16. 11. 2015

Běžci měli o víkendu napilno

Třetí listopadový víkend byl plný běžeckých událostí. Pomalu se uzavírá sezóna maratonu, naopak se rozjíždí ta krosová. Zde je přehled toho nejzajímavějšího, co se událo.

15. 11. 2015

Velkou cenu Accc vyhráli Vitner a Krchová

V posledním kvalifikačním závodě se soupeřilo o účast na nadcházející evropský šampionát v přespolním běhu. O nominaci usilovali muži, ženy i kategorie juniorů a do 22 let.

14. 11. 2015

Ruská atletika byla dočasně vyloučena z IAAF

Rada Mezinárodní asociace atletických federací (IAAF) rozhodla o okamžité provizorní suspendaci Ruského atletického svazu (ARAF). Rozhodnutí, které padlo při jednání rady v Monaku vedeném na dálku prezidentem IAAF Coem z Londýna, bylo jednoznačné: 22 hlasů se vyslovilo pro vyloučení, 1 byl proti.

13. 11. 2015

Brož si chce splnit olympijský sen

Po ukončení kariéry Josefa Proroka převzal roli našeho nejlepšího čtvrtkaře překážkáře. Na domácím poli nemá konkurenci a chce se prosazovat i v té zahraniční.

13. 11. 2015

Světový atlet zná všechny nominované

IAAF již zveřejnila jména všech kandidátů na ocenění světového atleta roku. V každé z devíti sekcí byl nominován nejlepší muž a žena. V první polovině kandidátů zastupuje ženské překážky naše Zuzana Hejnová. Zde vám představujeme druhou polovinu nominovaných. Z osmnácti kandidátů budou vybráni tři muži a tři ženy, ze kterých budou zvoleni nejlepší atleti roku 2015.

12. 11. 2015

Duely pro Rio III.

V letošní sezóně nebylo sledovanějšího souboje. O titul nejrychlejšího muže planety si to na světovém šampionátu v Pekingu rozdali Jamajčan Usain Bolt a Američan Justin Gatlin. Dá se očekávat, že příští rok na olympijských hrách tomu bude také tak a tyto dvě sprinterské legendy se utkají o triumf pod pěti kruhy.

12. 11. 2015

Juška nechce usnout na vavřínech

Mladá dálkařská hvězdička se letos poprvé dostala do elitní desítky Atleta roku, a to hned na páté místo. Navíc byl Radek Juška vyhlášen objevem roku. Nyní se již chystá na olympijskou sezónu.

11. 11. 2015

Tretra se blíží jubileu

V Ostravě proběhla tisková konference ke Zlaté tretře. Jejím cílem bylo zhodnocení uplynulého ročníku nejprestižnějšího atletického mítinku u nás a také nastínění plánů pro příští ročník.

10. 11. 2015

Odstartoval trenérský seriál

Prvním dílem jsme dnes odstartovali seriál rozhovorů s našimi úspěšnými trenéry. Tím prvním nemůže být nikdo jiný než pětinásobný trenér roku Dalibor Kupka.

10. 11. 2015

WADA doporučuje vyloučení Ruska z IAAF

Na základě zprávy speciální komise navrhuje Světová antidopingová agentura (WADA) suspendovat Rusko z IAAF a tím vyloučit i ze všech soutěží, včetně nadcházejících olympijských her v Riu de Janeiru.

9. 11. 2015

Atlet roku ve foto

Přinášíme vám obrazové ohlédnutí za slavnostním vyhlášením Atleta roku 2015.

9. 11. 2015

Poděbrady přivítají chodecký EP 2017

Chodecká špička, nejen domácí, se do středočeských lázní sjíždí rok co rok na otevřený republikový šampionát. Po včerejším rozhodnutí Výkonného výboru Evropské atletiky sem však za dva roky na jaře zavítá velká část kontinentální elity. Evropský pohár v chůzi, jenž se koná ve dvouletém cyklu, bude v roce 2017 navíc symbolická událost pro českou atletiku i samotné Poděbrady.

9. 11. 2015

Velkou kunratickou ovládl pošesté Procházka

Vítězem 82. ročníku tohoto závodu přes tři kopce a tři potoky se stal specialista na tuto trať a orientační běžec Jan Procházka, který se radoval ze svého šestého kunratického triumfu.