Aktuality

23. 1. 2016

Reprezentanti zahajovali ve Stromovce

V pražské Stromovce se konalo Mistrovství Karlovarského kraje. V jeho rámci startovaly mimo soutěž i opory našeho národního týmu. Pro některé z nich to byl vůbec první start v letošní halové sezóně.

22. 1. 2016

Dubaji dominovali Etiopané

Standard Chartered Marathon v Dubaji patří každoročně k těm nejrychlejším a letos tomu nebylo jinak. Letošní ročník byl pod jasnou nadvládou etiopských běžců a běžkyň. Vyhráli Tesfaye Abera a Tirfi Tsegayeová.

21. 1. 2016

Nová jména pro výškařskou Tour

Mezinárodní výškařská tour začne již za dva týdny a na startovních listinách přibyla další zajímavá jména. Do Banské Bystrice navíc přijede jeden vzácný host.

20. 1. 2016

Kampaň k HME mezi nejlepšími

Projekt s názvem „Fanoušek je součástí týmu“, který propagoval HME 2015 v Praze, se dočkal ocenění od serveru Sportbiz.tv, který ho zvolil jako jednu z pěti nejlepších komunikačních kampaní v roce 2015.

20. 1. 2016

Reprezentanti testovali formu ve Stromovce

V hale Otakara Jandery se konaly 2. veřejné závody PAS. Na startu byla i řada našich reprezentantů. Pro mnohé z nich to byl jejich první start v letošní halové sezóně.

19. 1. 2016

Chodkyně si vyzkoušely duatlon

Tréninková skupina kouče Ivo Pitáka se momentálně připravuje na Lanzarote. V rámci zimní přípravy si jeho svěřenci zazávodili na místním duatlonu.

19. 1. 2016

Vícebojaři na MU v nejsilnější možné sestavě

Předsednictvo ČAS schválilo nominaci pro mezistátní utkání vícebojařů mezi Českou republikou, Španělskem, Francií a Velkou Británií, které se bude konat 30.-31. ledna v Remeši.

18. 1. 2016

Běžci měli o víkendu napilno

Pomalu se rozjíždí halová sezóna. Nicméně mnoho zajímavých běžeckých závodů se koná i pod otevřeným nebem. Zde je to nejzajímavější, co přinesl uplynulý víkend v krosových a silničních závodech.

18. 1. 2016

O Štafetový pohár je eminentní zájem

Atletická soutěž, která je určena pro žáky prvního stupně základních škol, má za sebou dva roky své existence a počet jejích účastníků stále narůstá. Již od začátku letošního roku se mohou týmy chlapců a dívek přihlašovat do dalšího ročníku.

17. 1. 2016

Barber do klubu šestimetrových

Mistr světa ve skoku o tyči Shawn Barber se zařadil na mítinku v Renu mezi světové tyčkařské legendy, když dokázal pokořit magickou hranici šesti metrů.

15. 1. 2016

Karlsruhe čekají zajímavé duely

Nový seriál IAAF World Indoor Tour odstartuje 6. února 2016. První zastávkou bude německé Karlsruhe. Již nyní jsou pro tento mítink potvrzena velká atletická jména.

15. 1. 2016

Zpráva komise WADA potvrzuje korupci v IAAF

Způsob řízení IAAF dovolil lidem v čele s exprezidentem Diackem nechat se podplácet za krytí dopingu ruských atletů. Takové je hlavní zjištění, ke kterému ve své druhé zprávě došla vyšetřovací komise zřízená antidopingovou agenturou.

13. 1. 2016

Kontrolní orgán IAAF navštívil Rusko

V Moskvě proběhlo dvoudenní setkání Pracovní skupiny IAAF s jejich protějšky z Prozatimního koordinačního výboru (ICC) a Ruského olympijského výboru.

13. 1. 2016

Sýkora míří vysoko

Patří mezi největší talenty českého víceboje. V roce 2014 se stal juniorským světovým šampionem v desetiboji. V průběhu celého minulého roku ho však brzdily zdravotní problémy, což vyvrcholilo nedokončeným závodem na ME do 22 let v Tallinnu, kde byl jedním z favoritů na cenný kov. Nyní je však Jiří Sýkora plný síly a odhodlání k velkým výkonům.

12. 1. 2016

Atletika pro děti v roce 2016

I v letošním roce pokračuje úspěšný projekt Atletika pro děti. Ten odstartoval již v roce 2009 a setkává se s nebývalým zájmem.

12. 1. 2016

Britové chtějí smazat světové rekordy

Britská atletika vydala „Manifest pro čistou atletiku“, který zahrnuje čtrnáct návrhů. Jedním z nich je anulování všech dosavadních světových rekordů.

11. 1. 2016

Akademici se utkali o tituly na Strahově

První polovina ledna je termínem, kdy se tradičně koná Akademické mistrovství ČR v hale. Na startu byla i řada našich reprezentantů.

10. 1. 2016

Farah okusil v Edinburgu hořkost porážky

Britská běžecká legenda Mo Farah si odskočil od dráhových a silničních závodu ke krosu a ve skotské metropoli našel přemožitele v Američanovi Garretu Hethovi.

8. 1. 2016

Ptáčníková opět skáče s chutí

Naše nejlepší tyčkařka se loňskou sezónou protrápila. Nyní se však zdá, že je naladěna na pozitivní vlně a má opět radost ze skákání. Věříme tedy, že se opět můžeme těšit na pěkné výkony této sympatické atletky.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí