Aktuality

11. 12. 2015

Duely pro Rio VI

Dá se očekávat, že jedním z vrcholů her v Riu bude souboj sedmibojařek. Pro letošní světový šampionát byla velkou favoritkou Kanaďanka Brianne Thiesen-Eatonová. O zlato ji však připravila svým skvělým comebackem po mateřské pauze Britka Jessica Ennis-Hillová. Tyto dvě zkušené vícebojařky se budou chtít jistě poprat i o olympijské zlato.

11. 12. 2015

IAAF změnila některé limity na OH

Na základě zasedání Rady IAAF byly schváleny změny limitů pro olympijské hry v Riu. Nominační kritéria byla změněna u sedmnácti disciplín.

10. 12. 2015

ATLETIKA vyrazila „pod stromečky“

Čtvrté letošní vydání jediného specializovaného magazínu o „královně sportů“ si právě v tuto dobu nachází cestu ke svým čtenářům.

10. 12. 2015

Češi proti evropské krosové elitě

Již zítra odcestují naši reprezentanti na mistrovství Evropy v krosu, které se v letošním roce koná ve francouzském Hyeres. Do kontinentálního přespolního klání zasáhne jedenáct našich běžeckých nadějí.

9. 12. 2015

Nová hvězda ze Země vycházejícího slunce

Japonský sprinter Abdul Hakim Sani Brown je rozhodně sprinterským objevem letošního roku. Jak již naznačuje jeho jméno, není tak úplně tradičním zástupcem této východoasijské země.

9. 12. 2015

Atleti na Lanzarote

V průběhu listopadu a prosince odjela většina našich atletických opor na tréninkové kempy do zahraničí. Velká část z nich léta za teplem na Kanárské ostrovy. Na Lanzarote se připravuje hned několik tréninkových skupin.

8. 12. 2015

Evropa je pro mě výzvou

Rok 2015 byl pro Jana Jirku tím atleticky nejúspěšnějším v jeho dosavadní atletické kariéře. Nyní je však svěřenec trenéra Petra Habáska v plné přípravě na další sezónu, kde by se rád kvalifikoval na evropský šampionát.

8. 12. 2015

IAAF představila nový seriál mítinků

V pondělí 7. prosince byl oficiálně představen seriál halových mítinků IAAF World Indoor Tour.

7. 12. 2015

Vítězný návrat Defarové

Uplynulý víkend byl opět plný zajímavých běžeckých událostí. Zde je přehled toho nejdůležitějšího.

5. 12. 2015

Atleti nadělovali v Motole

Nesmělost, stydlivost i obavy vystřídané smíchem, radostí a překvapením. To vše se dalo vyčíst z očí dětských pacientů hospitalizovaných ve Fakultní nemocnici v Motole při mikulášské nadílce. Tu ve spolupráci s Pediatrickou klinikou 2. LF UK uspořádal Český atletický svaz. Mikulášem se tak kvůli nemocným dětem stal Adam Sebastian Helcelet, andělem Kateřina Baďurová Janků a čerty Tomáš Janků a Radek Juška.

4. 12. 2015

Trenérský seriál - Boleslav Patera

Druhý díl našeho trenérského seriálu je věnován jednomu z nejúspěšnějších tyčkařských koučů naší atletické historie. Boleslav Patera totiž během své trenérské kariéry dokázal připravit nespočet úspěšných reprezentantů.

3. 12. 2015

Byly oceněny top české běhy 2015

Na Masarykových kolejích v Praze byly od zástupců Českého atletického svazu oceněny největší běžecké závody na našem území. Byla zveřejněna také dvě nová jména do Zlatého klubu českých vytrvalců.

2. 12. 2015

Hejnová v elitní desítce sportovce roku

Mistryně světa z Pekingu v běhu na 400 metrů překážek a vítězka celkového pořadí Diamantové ligy Zuzana Hejnová byla zvolena mezi deset nominovaných sportovců, ze kterých vyjde Sportovec roku 2015.

30. 11. 2015

Hejnová a spol ladí formu v Africe

Tréninková skupina Dalibora Kupky se již druhým týdnem připravuje na soustředění v jihoafrickém Potchefstroomu. V jakém jsou naši elitní atleti rozpoložení a jak zatím probíhá jejich příprava?

30. 11. 2015

Vyšly Atletické listy číslo jedenáct

Do elektronických stránek odešlo letošní jedenácté číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

29. 11. 2015

Zemaník a Divišová úspěšní v Polsku

O tomto víkendu se konalo Mistrovství Polska v krosu. Otevřeného šampionátu se zúčastnili také Jakub Zemaník a Kateřina Divišová.

27. 11. 2015

ARAF akceptovala vyloučení z IAAF

Na včerejším zasedání Rady IAAF v Monaku byla potvrzena suspendace Ruské atletické federace.

26. 11. 2015

Světovými atlety Eaton a Dibabaová

Světová atletická federace zveřejnila jména nejlepších atletů roku 2015. Stali se jimi americký desetibojař Ashton Eaton a etiopská běžkyně Genzebe Dibabaová. Oba atleti dokázali v této sezóně nejen vyhrát světový šampionát v Pekingu, ale také překonat světový rekord.

26. 11. 2015

Brno připravuje výstavbu atletické haly

Jihomoravská metropole se v budoucích letech konečně dočká atletické haly. Primátor města Brna Petr Vokřál podepsal spolu s předsedou Českého atletického svazu Liborem Varhaníkem a děkanem Fakulty sportovních studií MU Jiřím Nykodýmem Memorandum o spolupráci a podpoře při realizaci a provozu nové atletické haly v Brně.


Krátce

26.10.2016 10:50 Keňský oštěpař Julius Yego měl autonehodu. Naštěstí vyvázl bez vážnějšího zranění.

Archiv zpráv

Kalendář událostí