První dopoledne se Čechům náramně vydařilo

Do dalších bojů dnes zatím postoupili Sekanová, Vaněk, Novotný, Zich, Šafránková a Králová. Ze hry jsou jen Maslák a Bařinová.

23. 11. 2011

Zítra se rozjede juniorské MS v Bydhošti

Do zahájení mistrovství světa juniorů zbývají jen hodiny. Na tiskové konferenci byly představeny očekávané hvězdy šampionátu.

Předsednictvo ČAS

Zpráva ze zasedání Předsednictva ČAS ze dne 7. 7. 2008.

Letem atletickým světem

Přehled toho nejdůležitějšího, co se o víkendu přihodilo na atletických kobilštích po celém světě.

5. 7. 2008

Závěr mistrovství ozdobil olympijský limit

V Táboře se uskutečnilo MČR na dráze. V jeho druhé půlce nejvíce zářila trojskokanka Šestáková, která splnila mírnější kriterium pro OH.

4. 7. 2008

Šampionát otevřely rekordy

Na táborském stadionu Míru začalo 39. mistrovství republiky na dráze. První den se třikrát se měnily rekordní tabulky ČR!

Merritt podruhé zdolal Warinera. Oba pojedou na OH

LaShawn Merrit si poradil s Jeremym Warinerem po Zlaté lize i na "U.S. Trials". Ženský protějšek na čtvrtce Sanya Richardsová dala zapomenout na loňský výpadek a s přehledem zvítězila.

Dorostenci vyhráli, dívky druhé

Čeští dorostenci obsadili v Györu v konkurenci svých vrstevníků ze Slovenska a Maďarska první místo na mezistátním utkání, dorostenky podlehly pouze domácímu týmu.

Tábor hlásí: šampionát připraven!

V pátek začne dvoudenní mistrovství republiky na dráze, vyvrcholení první části sezony pod otevřeným nebem. Pořadatelskou premiéru šampionátu si odbude nejen „husitské“ město Tábor, ale i celý jihočeský region, v němž se dosud atletická akce takového významu nekonala.

2. 7. 2008

Cechlová: vše směřuji k olympiádě

Poučena loňským kvalifikačním nezdarem na MS dělá česká diskařská jednička letos vše pro to, aby uspěla na OH. "Nikoho nezajímalo třeba mé druhé místo na Světovém atletickém finále," je si vědoma.

Další do klubu „šestimetrových“

Jevgenij Lukjaněnko skočil na mítinku EAA v Bydhošti 601 cm a stal se šestnáctým tyčkařem, který překonal magickou bariéru. Blanka Vlašičová natáhla po výkonu 205 cm sérii neporazitelnosti už na 30 závodů.

Clay zazářil na trials

Americký vícebojař složil na domácí kvalifikaci pro olympijské hry vynikající osobní rekord 8832 bodů a s velkým odstupem vládne světovým tabulkám. Přes 8500 i Hardee a Pappas.

Soutěž o lístky na republiku skončila

Nejrychlejších deset správných odpovědí vyhrálo. Každý výherce dostane dva lístky na oba dny mistrovství – 4. a 5. července. Prosíme, neposílejte již odpovědi.

Jamajka už má jasno

V království sprinterů se završila olympijská kvalifikace doublem Bolta a výkonem roku na dvoustovce Campbell-Brownové.

Gay 9.68! Ale s větrem...

Sprinter Tyson Gay zaběhl ve finále americké kvalifikace pro olympijské hry nejrychlejší stovku všech dob, pomohl mu v tom však neregulérní vítr.

29. 6. 2008

Sedmibojařky na "bedně", desetibojaři "bramboroví"

Trojice ve složení "tří K" Klučinová, Korešová, Konvalinková vybojovala na EP ve vícebojích třetí místo. Karas, Baar a Formánek obsadili ve finském Jyväskylä čtvrté místo. Obě družstva budou za rok v stejné, tedy 1. lize. Superligu vyhráli Bělorusové a Ukrajinky.

29. 6. 2008

Straková 195 cm v Eberstadtu

Výškařka Iva Straková zopakovala ostré nominační kriterium na olympijské hry a na proslulém skokanském mítinku v Německu obsadila šestou příčku. Bába a Janků skončili na 9., resp. 10. místě.

Výškařka Iva Straková zopakovala ostré nominační kriterium na olympijské hry a na proslulém skokanském mítinku v Německu obsadila šestou příčku. Vyhrála Ruska Slesarenková výkonem 202 cm.

Gay má americký rekord, Bolt lepší Powella

Průřez dosavadním průběhem americké, jamajské, bahamské a japonské kvalifikace pro olympijské hry.

Krátce

02.12.2016 11:33 Světový šampionát v přespolním běhu 2019 uspořádá Dánsko ve městě Aarhus.

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.