Aktuality

5. 2. 2016

Stockholm hlásí útoky na světové rekordy

Hned ve třech běžeckých disciplínách se budou na mítinku Globen Galan (17. února) pokoušet atleti o překonání nejlepších výkonů historie. Do jednoho z nich by měl nastoupit i mílař Holuša, představit by se měli také dálkař Juška a koulař Staněk.

4. 2. 2016

V Banské Bystrici kralovali Italové

Mezinárodní výškařská tour 2016 odstartovala prvním závodem. Tím byla Banskobystrická laťka a padaly světové výkony roku i národní rekordy.

4. 2. 2016

Staněk: Konečně do toho jdu naplno

Svěřenec trenéra Petra Stehlíka si dokázal hned při svém letošním prvním halovém startu vylepšit své osobní maximum a poprvé v kariéře se dostal za hranici 21 metrů, když na vrhačském mítinku v Rochlitzu poslal své náčiní do vzdálenosti 21.26. Svým výkonem se Tomáš Staněk zasloužil i o nominaci na evropského atleta měsíce ledna.

3. 2. 2016

Holuša zahájil limitem

V německém Düsseldorfu se konal mítink EA. Na startu byl i jeden český zástupce. Byl jím Jakub Holuša, který doběhl v závodě na 1500 metrů třetí a stal se dalším limitářem pro HMS v Portlandu.

3. 2. 2016

Jablonecká hala přivítá elitu v čele s Lavilleniem

Do České republiky přijedou 5. března zahraniční atletické hvězdy na vrcholný halový podnik, tentokrát na sever Čech. Hlavním tahákem mítinku EA Indoor Permit v Jablonci nad Nisou bude tyčkařský světový rekordman Lavillenie, který se utká mj. s domácím elitním duem Balner-Kudlička. Pro další disciplíny budou startující oznámeni v dalších dnech.

1. 2. 2016

Kraj pomůže s Kontinentálním pohárem

Předseda ČAS Libor Varhaník a hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák dnes podepsali smlouvu o spolupráci při pořádání Kontinentálního poháru IAAF 2018, na jehož konání poskytne kraj dotaci ve výši 15 milionů korun. Krajská dotace je určena na přípravu a organizaci akce.

1. 2. 2016

Atletický víkend ve světě

Přinášíme vám přehled toho nejzajímavějšího, co se událo o uplynulém atletickém víkendu v zahraničí.

1. 2. 2016

Trenérský seriál - Josef Karas

Náš trenérský seriál pokračuje již čtvrtým dílem. Tentokrát byl naším hostem Josef Karas. Bývalý vynikající desetibojař a nyní úspěšný kouč takových atletů, jako jsou Radek Juška nebo Adam Sebastian Helcelet.

31. 1. 2016

Naše reprezentace opanovala MU ve vícebojích

Dvoudennímu vícebojařskému klání kralovaly české barvy. Naši atleti zvítězili nad svými soupeři ze Španělska, Francie a Velké Británie v obou kategoriích.

31. 1. 2016

Češi závodili doma i v zahraničí

Zatímco vícebojaři bojují na svém mezistátním utkání v Remeši, ostatní reprezentanti testovali svojí formu na závodech ve Stromovce i ve Vídni.

30. 1. 2016

Vícebojaři v poločase na čele

Sedmibojaři mají za sebou první den mezistátního utkání s Francii, Španělskem a Velkou Británií. Sestava Adam Sebastian Helcelet, Jiří Sýkora, Marek Lukáš a Jan Doležal zatím vede průběžné pořadí.

29. 1. 2016

V Bostonu se představí Eaton i Defarová

Další z mítinků nově vytvořeného seriálu IAAF World Indoor Tour odhaluje jména hlavních hvězd. Druhým podnikem této série bude New Balance Indoor Grand Prix v Bostonu, která se odehraje 14. února. Pořadatelé lákají na jména světových rekordmanů i na jeden velký návrat.

28. 1. 2016

Hustopeče uvidí souboj: Italové vs. Bába

Jeden z nejznámějších evropských výškařských mítinků Hustopečské skákání Agrotec 2016 napíše v polovině února již svoji 17. kapitolu. A opět po roce se na jihu Moravy sejdou nejen nejlepší světoví atleti, ale také mnoho sportovních osobností a sportující mládež z celé republiky.

28. 1. 2016

Kocourek s Homoláčem trénují v Keni

Svěřenci trenéra Jiřího Sequenta Milan Kocourek a Jiří Homoláč se letos rozhodli odcestovat za přípravou do Keni. V líhni afrických běžeckých talentů jsou od půlky ledna a budou tu trénovat ještě dva měsíce. Nabízíme vám jejich dosavadní poznatky a dojmy, jak je sepsal třetí do "keňské" party Aleš Borek.

27. 1. 2016

Ptejte se Jakuba Holuši

Naší pozvánku k rozhovoru měsíce tentokrát přijal halový mistr Evropy a český rekordman v běhu na 1500 metrů v hale i venku Jakub Holuša.

27. 1. 2016

Hejnová a Maslák testovali rychlost

Elitní svěřenci trenéra Dalibora Kupky se momentálně nacházejí na soustředění v jihoafrickém Potchefstroomu. V rámci tréninkového kempu si zaběhli dvoustovku na místním atletickém mítinku.

26. 1. 2016

Němeček se chce vrátit se ctí

Čtyřiadvacetiletý atlet Dukly je stálým a platným členem naší reprezentační čtvrtkařské štafety již několik let. Uplynulý rok však nebyl podle jeho představ. Po vydařené hale ho postihly zdravotní problémy, které mu předčasně ukončily letní sezónu. Momentálně je již fit a pod vedením trenéra Michala Nováka se připravuje na osmistovku.

26. 1. 2016

Vyšly inovované Atletické listy

Do elektronických stránek odešlo letošní první číslo informačního bulletinu Atletické listy, které získaly novou podobu. Co v něm najdete?

23. 1. 2016

Reprezentanti zahajovali ve Stromovce

V pražské Stromovce se konalo Mistrovství Karlovarského kraje. V jeho rámci startovaly mimo soutěž i opory našeho národního týmu. Pro některé z nich to byl vůbec první start v letošní halové sezóně.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí