Aktuality

31. 12. 2015

Úspěšný start do roku 2016

I v olympijském roce přejeme štěstí, zdraví a mnoho úspěchů všem fanouškům atletiky.

30. 12. 2015

Bolt sportovním králem podle médií

V anketě Mezinárodní asociace sportovních novinářů (AIPS) uspěl jamajský sprinter těsně před tenistou Djokovičem, mezi nejlepší tři ženy se dostaly atletky G. Dibabaová a Schippersová a ocenění se dostalo i MS v Pekingu.

28. 12. 2015

Halová sezóna je za dveřmi

Již za několik dní odstartuje halová sezóna 2016. Připravili jsme vám přehled těch nejzajímavějších atletických klání u nás i v zahraničí.

26. 12. 2015

Glasgow láká na velká jména

Mítink v Glasgow bude jednou ze čtyř zastávek nové IAAF World Indoor Tour. Právě ve skotském městě bude celý seriál 20. února vrcholit. Seznam potvrzených jmen slibuje opravdu atraktivní podívanou a bude jistě jedním z hlavních taháků nadcházející halové sezóny.

24. 12. 2015

Veselé Vánoce

Jménem Českého atletického svazu a České atletiky, s.r.o., přejeme všem fanouškům klidné prožití vánočních svátků.

23. 12. 2015

Fosburyho flop ve videoklipu

Vynález skokanské techniky ze šedesátých let od amerického výškaře se stal předlohou pro příběh videa ke skladbě od švédského DJe Avicii.

22. 12. 2015

Vyšly Atletické listy číslo dvanáct

Do elektronických stránek odešlo letošní dvanácté číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

22. 12. 2015

"Zatím jde vše hladce", říká královna

Zuzana Hejnová sbírá letos jedno ocenění za druhým. Po zisku titulů u svého zaměstnavatele Dukly a následně mezi atlety, kralovala do třetice i v anketě Sportovec roku 2015.

22. 12. 2015

Hejnová podruhé sportovkyní roku

Po roční pauze se Zuzana Hejnová opět stala královnou českého sportu. Stejně jako po svém prvním světovém zlatu uspěla i tentokrát v prestižní anketě Klubu sportovních novinářů.

20. 12. 2015

"Nerdi" se těší na halu

Na Kanárských ostrovech finišuje svůj tréninkový kemp skupina Decathlon Nerd, kde se připravují svěřenci trenéra Josefa Karase v čele s Radkem Juškou či Adamem Sebastianem Helceletem.

18. 12. 2015

Vánoční dar, finance na opravu strahovské haly

Atleti dostali pod stromeček příjemný dárek. Jedenácti miliony korun totiž Praha podpoří rekonstrukci přetlakové haly na Strahově, která je v havarijním stavu.

17. 12. 2015

Duely pro Rio VII

Pro další olympijský duel jsme vybrali potencionální souboj dvou suverének koulařského sektoru. Zatímco Novozélanďanka Valerie Adamsová naprosto dominovala této disciplíně v předešlých letech, Němka Christina Schwanitzová obsadila trůn letos při absenci své hlavní soupeřky. Udrží si svou pozici i pro příští rok nebo se na trůn vrátí bývalá královna, která bude chtít zkompletovat svůj olympijský hattrick?

17. 12. 2015

Mezinárodní výškařskou tour čeká premiéra

V novém seriálu v halovém atletickém kalendáři spojily síly specializované mítinky v Banské Bystrici a Třinci. Organizátorům se podařilo přilákat velká jména světové výšky. Dá se tedy očekávat velmi zajímavá podívaná.

16. 12. 2015

Potchefstroom přitáhl rekordní počty Čechů

Pro letošní zimní přípravu zvolil destinaci v Jihoafrické republice nebývale velký počet českých reprezentantů. Někteří se sem rádi vracejí, pro jiné je to nová zkušenost. Jisté je, že vysoko položený a přitom klimaticky příjemný Potchefstroom je u našich atletů každým rokem oblíbenější. Během letošního podzimu se jich zde vystřídal opravdu požehnaný počet.

16. 12. 2015

Atleti znají nominační kritéria

Předsednictvo ČAS schválilo na svém prosincovém zasedání kvalifikační standardy na reprezentační akce, které se budou konat v roce 2016.

15. 12. 2015

Čechová míří k návratu

Kateřina Čechová byla v minulých letech naší sprinterskou jedničkou. Poté její kariéru zkomplikovalo zranění a následná operace kolene. Nyní se však s chutí připravuje na soustředění v Africe, kde trénuje pod vedením Petra Habáska a věří opět ve skvělé časy.

14. 12. 2015

Čtvrtkařky se připravují na Tenerife

Ostrov Tenerife je další oblíbenou tréninkovou destinací našich atletů na Kanárských ostrovech. I letos se do tohoto letoviska vydalo několik skupin reprezentačních opor.

14. 12. 2015

ARAF obdržela podmínky pro znovupřijetí

Pracovní skupina Komise IAAF zveřejnila podmínky a kritéria, které musí Ruská atletická federace (ARAF) splnit, aby bylo obnoveno její členství ve světové asociaci.

13. 12. 2015

Zemaník na ME v krosu 15.

Ve francouzském Toulonu se konal evropský šampionát v krosu. Z jedenáctičlenné české výpravy byl nejúspěšnější Jakub Zemaník, který obsadil v kategorii do dvaadvaceti let patnácté místo.