Aktuality

15. 1. 2016

Zpráva komise WADA potvrzuje korupci v IAAF

Způsob řízení IAAF dovolil lidem v čele s exprezidentem Diackem nechat se podplácet za krytí dopingu ruských atletů. Takové je hlavní zjištění, ke kterému ve své druhé zprávě došla vyšetřovací komise zřízená antidopingovou agenturou.

13. 1. 2016

Kontrolní orgán IAAF navštívil Rusko

V Moskvě proběhlo dvoudenní setkání Pracovní skupiny IAAF s jejich protějšky z Prozatimního koordinačního výboru (ICC) a Ruského olympijského výboru.

13. 1. 2016

Sýkora míří vysoko

Patří mezi největší talenty českého víceboje. V roce 2014 se stal juniorským světovým šampionem v desetiboji. V průběhu celého minulého roku ho však brzdily zdravotní problémy, což vyvrcholilo nedokončeným závodem na ME do 22 let v Tallinnu, kde byl jedním z favoritů na cenný kov. Nyní je však Jiří Sýkora plný síly a odhodlání k velkým výkonům.

12. 1. 2016

Atletika pro děti v roce 2016

I v letošním roce pokračuje úspěšný projekt Atletika pro děti. Ten odstartoval již v roce 2009 a setkává se s nebývalým zájmem.

12. 1. 2016

Britové chtějí smazat světové rekordy

Britská atletika vydala „Manifest pro čistou atletiku“, který zahrnuje čtrnáct návrhů. Jedním z nich je anulování všech dosavadních světových rekordů.

11. 1. 2016

Akademici se utkali o tituly na Strahově

První polovina ledna je termínem, kdy se tradičně koná Akademické mistrovství ČR v hale. Na startu byla i řada našich reprezentantů.

10. 1. 2016

Farah okusil v Edinburgu hořkost porážky

Britská běžecká legenda Mo Farah si odskočil od dráhových a silničních závodu ke krosu a ve skotské metropoli našel přemožitele v Američanovi Garretu Hethovi.

8. 1. 2016

Ptáčníková opět skáče s chutí

Naše nejlepší tyčkařka se loňskou sezónou protrápila. Nyní se však zdá, že je naladěna na pozitivní vlně a má opět radost ze skákání. Věříme tedy, že se opět můžeme těšit na pěkné výkony této sympatické atletky.

7. 1. 2016

MSJ bude v Bydhošti, SP v chůzi družstev v Římě

Rada IAAF rozhodla o hostitelských městech dvou mezinárodních akcí, které mělo pořádat Rusko. V případě světového šampionátu juniorů padla volba na polskou Bydhošť a mistrovství družstev v chůzi se bude konat v Římě.

7. 1. 2016

IAAF doživotně vyloučila tři funkcionáře

Balachničev, Melnikov, Diack mladší, tihle muži už nesmí vykonávat činnost v atletice, pětiletým zákazem činnosti pak Etický panel IAAF potrestal Dollého, čtvrtého zapleteného do nekalých praktik kolem dopingu v Rusku.

7. 1. 2016

Trenérský seriál - Martina Blažková

Hostem třetího dílu našeho trenérského seriálu je bývalá vícebojařka a překážkářka a nyní úspěšná trenérka skupiny Rychlých holek Martina Blažková.

7. 1. 2016

Tyčkaři chtějí zahájit halu doma

Dvojice našich elitních tyčkařů finišuje s přípravou na halovou sezónu. Jan Kudlička i Michal Balner již potvrdili účast na kvalitním mezinárodním skokanském mítinku v německé Chotěbuzi. Rozeskákat se však chtějí již na některém z tuzemských závodů.

6. 1. 2016

Upozornění pro atlety

Ve středu 13. ledna bude po celý den uzavřena přetlaková hala na Strahově z důvodu havarijního stavu vzduchotechniky.

6. 1. 2016

To nej z mítinků World Challenge 2015

Nejen na světovém šampionátu nebo na Diamantové lize padaly kvalitní atletické výkony. Také na závodech série IAAF World Challenge byla k vidění řada zajímavých soubojů a výkonů.

6. 1. 2016

Coe představil plán, jak obnovit důvěru

Prezident IAAF představil v úvodu roku plán na obnovu důvěry v atletiku a také naznačil svou vizi, jak přilákat mladé lidi k atletice.

5. 1. 2016

Ptejte se Jakuba Vadlejcha

Naše pozvání do rubriky rozhovor měsíce přijal jeden z našich elitních oštěpařů Jakub Vadlejch.

4. 1. 2016

Eaton a Dibabaová atlety roku podle TFN

Anketu Track and Field News Athlete of the Year 2015 ovládli americký vícebojař Ashton Eaton a etiopská běžkyně Genzebe Dibabaová. Oběma se podařilo v letošním roce pokořit světový rekord a vybojovat zlaté medaile na MS v Pekingu. K naší radosti se dostala do elitní desítky žen i Zuzana Hejnová.

4. 1. 2016

Holuša a Sekanová na bedně v Peuerbachu

Bohaté zastoupení měla česká atletika na tradičním silvestrovském běhu v rakouském Peuerbachu. V obou kategoriích byli naši reprezentanti rozhodně vidět. Jakub Holuša skončil v závodě mužů na třetím místě a Lucie Sekanová také vystoupala na bronzový stupínek.

2. 1. 2016

Americkými atlety roku Eaton a Felixová

Anketu Track and Field News´s US Athlete of the Year 2015 ovládl desetibojařský světový rekordman Ashton Eaton a mistryně světa na 400 metrů Allyson Felixová.