Aktuality

18. 2. 2016

Večer plný rekordů, ale i s českými limity

Stockholm a Athlone – dvě místa v Evropě, kam upřel zrak atletický svět ve středu večer. Ve Švédsku se postarali o vrchol běžci Dibabaová, Souleiman a Haroun na míli, kilometru a 500 m, když všichni zaběhli nejlepší světové časy historie. V Irsku se zase rozšířila výprava na HMS o mílařku Mäki a čtvrtkaře Masláka. Na obou místech pak padly české rekordy.

17. 2. 2016

Ptáčníková útočila na Pražské tyčce na rekord

Jubilejní dvacátý ročník Pražské tyčky opanovali Jan Kudlička a Jiřina Ptáčníkova, která překonala rekord mítinku.

16. 2. 2016

Ostravskou laťku ovládl Jamal Wilson

V rámci halového mítinku Ostrava 2016 proběhl i dvanáctý ročník Ostravské laťky. Jejím vítězem se stal Jamal Wilson z Baham.

15. 2. 2016

Boston a Berlín ozdobou víkendu

Během uplynulých dní padaly světové výkony jako na běžícím pásu. Zde je přehled toho nejzajímavějšího od pátku do neděle.

15. 2. 2016

Ostravská laťka v silném obsazení

Nová atletická hala v Ostravě bude v úterý dějištěm nejen otevřeného atletického mítinku, ale i dvanáctého ročníku Ostravské laťky.

15. 2. 2016

Do Jablonce přijede Talajová, Jušku vyzve Otterling

Atletičtí fanoušci se na severu Čech mohou těšit na dalšího šampiona z loňského halového ME, účast v Jablonci po hvězdném tyčkaři Lavilleniem přislíbila také vítězka 60 m př. Alina Talajová. Pikantní náboj bude mít mužská dálka, utkají se v ní stříbrný z „Prahy 2015“ Radek Juška a Andreas Otterling.

15. 2. 2016

Víkendové víceboje obrazem

Prohlédněte si mistrovství republiky ve vícebojích, jak jej zachytil Jan Kucharčík.

14. 2. 2016

Vícebojařské zlato pro Helceleta

Druhým dnem vyvrcholily v pražské Stromovce republikové souboje sedmibojařů. Mistrovský titul v mužské kategorii si odnesl Adam Sebastian Helcelet.

13. 2. 2016

Cachová obhájila, a vylepšila i rekord MČR

Sedmiboj žen podle očekávání ovládla Kateřina Cachová, mezi juniorkami se zásluhou Terezy Vokálové také otřáslo maximum MČR. Mezi muži je průběžně na čele Helcelet těsně před Sýkorou, naopak Doležal již musel odstoupit.

13. 2. 2016

V Hustopečích byla k vidění strhující podívaná

Jedinečný závod si užili diváci na 17. ročníku Hustopečského skákání. Byly překonány osobní i národní rekordy a přepisovaly se i letošní halové světové tabulky. Závod mužů ovládl Ital Gianmarco Tamberi. Mezi ženami kralovala Levern Spencerová.

12. 2. 2016

Do hal na sever a na jih. Anebo do Stromovky

Češi vyrazili při pátku na kvalitně obsazené mítinky do Polska a Rakouska, na domácím vícebojařském šampionátu pak padl zásluhou Jany Novotné národní dorostenecký rekord. O "výkon dne" se však postarala světovým juniorským rekordem polská sprinterka Swobodová.

12. 2. 2016

Pozvánka na nabitý atletický víkend

V následujících dnech čeká atletické příznivce opravdu pestrý program. Doma i v zahraničí proběhne řada mítinků, vybrali jsme nejen ty, kde budou v akci čeští atleti.

11. 2. 2016

„Devadesátku“ na Tretře mají přinést Julius a Ihab

Už téměř dvacet let čeká ostravská Zlatá tretra od oštěpařů na přehození 90 metrů. Při půlkulatém ročníku v pátek 20. května se tuto metu pokusí zdolat elitní africké duo Yego-Abdelrahman.

11. 2. 2016

Obrazové ohlédnutí za pražskými přebory

Připomeňte si víkendové klání v hlavním městě, jak jej zachytila Denisa Kisialová.

10. 2. 2016

Lagat má v plánu ještě Portland a Rio

Bernard Lagat patří k historicky nejúspěšnějším běžcům na tratích 1500 a 5000 metrů. Slavil mezinárodní úspěchy v keňských a později i v amerických barvách. V jednačtyřiceti letech má před sebou poslední sezónu na atletické dráze.

10. 2. 2016

Vícebojaři se utkají o republikové tituly

O nadcházejícím víkendu se bude konat čtyřiadvacáté mistrovství České republiky ve vícebojích. V hale Otakara Jandery v pražské Stromovce se sejde téměř kompletní česká vícebojařská špička. Bude se bojovat nejen o mistrovské medaile, ale i o účast na březnovém halovém světovém šampionátu v Portlandu.

9. 2. 2016

Rutherford skočil NR, Isinbajevová se zranila

Přinášíme vám přehled těch nejzajímavějších výkonů, které v uplynulých dnech padaly na světových mítincích, a také dvě bonusové informace.

7. 2. 2016

Mezinárodní výškařská tour pro Hrubou a Tamberiho

Vítězkou ženského závodu na Beskydské laťce se stala Michaela Hrubá, která opět dokázala překonat svůj vlastní národní juniorský rekord, který posunula na hodnotu 194 centimetrů. Zároveň ovládla i Mezinárodní výškařskou tour 2016. V mužské kategorii se stal vítězem dnešního závodu i celého seriálu Ital Gianmarco Tamberi. Jaroslav Bába obsadil v Třinci šesté místo.

7. 2. 2016

Češi za hranicemi

Sobota byla plná zajímavých atletických událostí. Na zahraničních mítincích závodilo šest našich reprezentantů.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí