23. 11. 2011

Vrhačský EP ve Španělsku viděl výkony roku Kantera a Parse

Druhým dnem včera pokračoval zimního Evropského poháru ve vrzích, o nějž se podělilo Los Realejos a Puerto de la Cruz. O top výkony se postarali estonský diskař Kanter a maďarský kladivář Pars.

15. 3. 2009

Valašskou laťku vyhráli Szabóová a Nuijens, loučil se Janků

Tomáš Janků předvedl při neformální rozlučce s kariérou ve Valašském Meziříčí 209 cm a obsadil pátou příčku.

Haileho pokořil mladíček

Vytrvalecká legenda Heile Gebrselassie z Etiopie poprvé nevyhrál půlmaraton, do něhož nastoupil. V Haagu nestačil na finiš 22letého Keňana Sammy Kitwaru. Na Tenerife začal zimní vrhačský EP.

13. 3. 2009

Straková a Sposób zvítězili v Čejkovicích

Aktuální česká výškařská jednička Iva Straková tentokrát nezopakovala loňský osobní rekord. Mužskou soutěž vyhrál díky lepšímu zápisu Grzegorz Sposób, loučící se Tomáš Janků byl třetí.

Příběh Bayera je jako z pohádky, Chamberse spíš z černého románu

Kolem evropských rekordmanů neutichá rej ani řadu hodin po skončení HME. Belgická sprinterka Gevaertová bezpečně zakotvila mimo atletický svět, zatímco její čínský kolega Liu Xiang plánuje návrat.

11. 3. 2009

První jméno pro Berlín: Zuzana Schindlerová

Stejně jako v olympijském roce se stala první limitářkou chodkyně Zuzana Schindlerová, jíž k tomu pomohl na dvacítce osobní rekord. Účast na juniorském ME si na poloviční trati vybojoval Karel Ketner.

IAAF zvažuje kroky proti Chambersovi kvůli jeho knize

Britskému sprinterovi Dwainu Chambersovi může hrozit trest za jeho autobiografickou knihu "Závod proti mně: Můj příběh", v níž popisuje své zkušenosti s užíváním zakázaných látek.

Američané chtějí vyzvat na sprinterský duel Jamajčany

Americký atletický svaz přišel s nabídkou uspořádat sprinterské dvojutkání mezi týmy USA a Jamajky.

8. 3. 2009

Jak viděl HME šéftrenér

Česká výprava si z halového mistrovství Evropy odváží jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Jde o úctyhodné skóre, z něhož má pochopitelně radost i šéftrenér české reprezentace Václav Fišer.

8. 3. 2009

Šebrle už opět může klidně spát

Už nevěděl, jak se zbavit svalových problémů, které ho trápí více než rok. Zkoušel všechno, nakonec se kvůli tomu dokonce přestěhoval zpátky do původního domu na periferii Prahy 6, kde se mu prý mnohem lépe spalo. I tak Roman Šebrle, bronzový medailista z halového mistrovství Evropy v Turíně, bojuje s nalomeným zdravím.

8. 3. 2009

Šampionát skončil, Češi vezou domů tři medaile

V Turínu se rozdávaly poslední sady medailí. Česko uzavřelo s bilancí jedno stříbro a dva bronzy na 15. místě v medailovém pořadí a na 12. místě dle bodů. Oběma statistikám vévodí Rusko.

8. 3. 2009

Šebrle má bronz!

Roman Šebrle uhájil na kilometru třetí příčku, kterou si držel od konce prvního dne. Velmi mu v tom pomohl pětimetrový skok o tyči. Zvítězil Estonec Pahapill před Ukrajincem Kasjanovem.

Chambers zaběhl evropský rekord na 60 m

Kontroverzní britský sprinter Dwain Chambers dnes zaběhl na halovém mistrovství Evropy v Turíně evropský rekord v závodu na 60 metrů.

Překážkáři mají medaile, nyní budou cenné kovy putovní

České překážkářské medaile z halového mistrovství Evropy už jsou ve správných rukou.

7. 3. 2009

Šebrle po sobotě na medaili, Chambers v evropském rekordu

Britský sprinter vykročil k očištění jména tím správným směrem. Na programu bylo i osm finálových disciplín. Roman Šebrle je po prvním dni zatím třetí.

7. 3. 2009

Šebrle po dálce čtvrtý, Straková do finále

V dopoledním programu se představila pětice českých reprezentantů včetně vícebojaře Romana Šebrleho. V kvalifikacích uspěla Iva Straková, ze hry jsou naopak Balner, Novotný a Žilka.

6. 3. 2009

Česká překážkářská fantazie...

Lucie Škrobáková vybojovala na šedesátimetrové trati senzačně stříbrnou medaili. Petr Svoboda, jenž přijel na šampionát s medailovými ambicemi, skončil třetí.

6. 3. 2009

Škrobáková je stříbrná v NR, Svoboda bronzový

Hned dvě medaile vytěžili z prvního dne soutěží na HME čeští překážkáři. Vícebojařka Rosolová skončila desátá, šestice českých závodníků skončila v úvodních kolech.

6. 3. 2009

Evropský halový šampionát odstartoval

V Turíně se rozjel evropský šampionát v hale. Škrobáková i Svoboda postoupili z rozběhů, Szetei nikoliv. Po 3 disciplínách je Rosolová 12. Program pokračuje odpoledne od 15.40 hod.

Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.