Aktuality

23. 11. 2011

V Ammánu se poběží o krosové tituly planety

Jordánské hlavní město hostí v sobotu bitvu o tituly v přespolním běhu. Kromě hlavních kategorií mužů a žen běží svůj závod také junioři, juniorky, spolu s družstvy tak bude rozdáno osm sad medailí a půjde i o pěkný balík peněz.

23. 11. 2011

Kros možná přibude na olympiádu. Zimní

Úsilí o zařazení přespolního běhu do programu Her by mohlo znamenat premiéru této disciplíny v Soči 2014. Přinášíme také krátký souhrn trojice národních krosových šampionátů a doplňujeme další víkendové výsledky.

23. 11. 2011

Další události březnového víkendu

Uplynulému víkendu v českých luzích a hájích dominovalo MČR v krosu. Včera jsme informovali o trojici hlavních silničních akcí ve světě, dnes přicházíme se zpravodajským souhrnem zaměřený především na dění na dráze.

23. 11. 2011

Rychlý Řím i Lisabon, vítr odvál Tokio

Dnes se konala trojice distančních závodů, z toho dva maratony v italské a japonské metropoli, v té portugalské nachystali poloviční trať.

21. 3. 2009

Krosové tituly Kocourkovi a Sekanové

Za krásného počasí proběhlo ve Kdyni u Domažlic 41. MČR v přespolním běhu. Titul mezi muži obhájil Milan Kocourek, ženám vládla nadějná Lucie Sekanová.

23. 11. 2011

Jednooká tyčkařka směle soupeří se zdravými

Handicapovaná a přesto se prosazuje mezi zdravými. Erica Bartolinaová díky třetímu místu v americké kvalifikaci pronikla i na olympijské hry do Pekingu.

23. 11. 2011

Zajímavosti z atletického dění

Březen po halovém mistrovství Evropy sice není bohatý na výsledkový servis, kolotoč atletické hnutí však nestojí. Nasbírali jsme pro vás tři témata: Bolt a ti druzí, maratonské dění a uzavřené dopingové kauzy.

23. 11. 2011

O krosové tituly v sobotu na Domažlicku

Přespolní běžci všech kategorií se tentokrát utkají o medaile v městečku Kdyně, v jeho přilehlé části Hluboká. V sobotu 21. března v 11 hodin zde načnou pátou desítku krosových mistrovství ČR.

17. 3. 2009

17 m? Pro trojskokany na Kubě žádná míra

Domácí Alexis Copello předvedl na víkendovém Salta mítinku na Panamerickém stadionu v Havaně výkon roku 17.62 m. Za hranici 17 metrů se dostali ještě další dva jeho krajané.

23. 11. 2011

Jednání Předsednictva ČAS

Zpráva ze zasedání Předsednictva ČAS.

23. 11. 2011

Vrhačský EP ve Španělsku viděl výkony roku Kantera a Parse

Druhým dnem včera pokračoval zimního Evropského poháru ve vrzích, o nějž se podělilo Los Realejos a Puerto de la Cruz. O top výkony se postarali estonský diskař Kanter a maďarský kladivář Pars.

15. 3. 2009

Valašskou laťku vyhráli Szabóová a Nuijens, loučil se Janků

Tomáš Janků předvedl při neformální rozlučce s kariérou ve Valašském Meziříčí 209 cm a obsadil pátou příčku.

23. 11. 2011

Haileho pokořil mladíček

Vytrvalecká legenda Heile Gebrselassie z Etiopie poprvé nevyhrál půlmaraton, do něhož nastoupil. V Haagu nestačil na finiš 22letého Keňana Sammy Kitwaru. Na Tenerife začal zimní vrhačský EP.

13. 3. 2009

Straková a Sposób zvítězili v Čejkovicích

Aktuální česká výškařská jednička Iva Straková tentokrát nezopakovala loňský osobní rekord. Mužskou soutěž vyhrál díky lepšímu zápisu Grzegorz Sposób, loučící se Tomáš Janků byl třetí.

23. 11. 2011

Příběh Bayera je jako z pohádky, Chamberse spíš z černého románu

Kolem evropských rekordmanů neutichá rej ani řadu hodin po skončení HME. Belgická sprinterka Gevaertová bezpečně zakotvila mimo atletický svět, zatímco její čínský kolega Liu Xiang plánuje návrat.

11. 3. 2009

První jméno pro Berlín: Zuzana Schindlerová

Stejně jako v olympijském roce se stala první limitářkou chodkyně Zuzana Schindlerová, jíž k tomu pomohl na dvacítce osobní rekord. Účast na juniorském ME si na poloviční trati vybojoval Karel Ketner.

23. 11. 2011

IAAF zvažuje kroky proti Chambersovi kvůli jeho knize

Britskému sprinterovi Dwainu Chambersovi může hrozit trest za jeho autobiografickou knihu "Závod proti mně: Můj příběh", v níž popisuje své zkušenosti s užíváním zakázaných látek.

23. 11. 2011

Američané chtějí vyzvat na sprinterský duel Jamajčany

Americký atletický svaz přišel s nabídkou uspořádat sprinterské dvojutkání mezi týmy USA a Jamajky.

8. 3. 2009

Jak viděl HME šéftrenér

Česká výprava si z halového mistrovství Evropy odváží jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Jde o úctyhodné skóre, z něhož má pochopitelně radost i šéftrenér české reprezentace Václav Fišer.