Aktuality

27. 1. 2016

Hejnová a Maslák testovali rychlost

Elitní svěřenci trenéra Dalibora Kupky se momentálně nacházejí na soustředění v jihoafrickém Potchefstroomu. V rámci tréninkového kempu si zaběhli dvoustovku na místním atletickém mítinku.

26. 1. 2016

Němeček se chce vrátit se ctí

Čtyřiadvacetiletý atlet Dukly je stálým a platným členem naší reprezentační čtvrtkařské štafety již několik let. Uplynulý rok však nebyl podle jeho představ. Po vydařené hale ho postihly zdravotní problémy, které mu předčasně ukončily letní sezónu. Momentálně je již fit a pod vedením trenéra Michala Nováka se připravuje na osmistovku.

26. 1. 2016

Vyšly inovované Atletické listy

Do elektronických stránek odešlo letošní první číslo informačního bulletinu Atletické listy, které získaly novou podobu. Co v něm najdete?

23. 1. 2016

Reprezentanti zahajovali ve Stromovce

V pražské Stromovce se konalo Mistrovství Karlovarského kraje. V jeho rámci startovaly mimo soutěž i opory našeho národního týmu. Pro některé z nich to byl vůbec první start v letošní halové sezóně.

22. 1. 2016

Dubaji dominovali Etiopané

Standard Chartered Marathon v Dubaji patří každoročně k těm nejrychlejším a letos tomu nebylo jinak. Letošní ročník byl pod jasnou nadvládou etiopských běžců a běžkyň. Vyhráli Tesfaye Abera a Tirfi Tsegayeová.

21. 1. 2016

Nová jména pro výškařskou Tour

Mezinárodní výškařská tour začne již za dva týdny a na startovních listinách přibyla další zajímavá jména. Do Banské Bystrice navíc přijede jeden vzácný host.

20. 1. 2016

Kampaň k HME mezi nejlepšími

Projekt s názvem „Fanoušek je součástí týmu“, který propagoval HME 2015 v Praze, se dočkal ocenění od serveru Sportbiz.tv, který ho zvolil jako jednu z pěti nejlepších komunikačních kampaní v roce 2015.

20. 1. 2016

Reprezentanti testovali formu ve Stromovce

V hale Otakara Jandery se konaly 2. veřejné závody PAS. Na startu byla i řada našich reprezentantů. Pro mnohé z nich to byl jejich první start v letošní halové sezóně.

19. 1. 2016

Chodkyně si vyzkoušely duatlon

Tréninková skupina kouče Ivo Pitáka se momentálně připravuje na Lanzarote. V rámci zimní přípravy si jeho svěřenci zazávodili na místním duatlonu.

19. 1. 2016

Vícebojaři na MU v nejsilnější možné sestavě

Předsednictvo ČAS schválilo nominaci pro mezistátní utkání vícebojařů mezi Českou republikou, Španělskem, Francií a Velkou Británií, které se bude konat 30.-31. ledna v Remeši.

18. 1. 2016

Běžci měli o víkendu napilno

Pomalu se rozjíždí halová sezóna. Nicméně mnoho zajímavých běžeckých závodů se koná i pod otevřeným nebem. Zde je to nejzajímavější, co přinesl uplynulý víkend v krosových a silničních závodech.

18. 1. 2016

O Štafetový pohár je eminentní zájem

Atletická soutěž, která je určena pro žáky prvního stupně základních škol, má za sebou dva roky své existence a počet jejích účastníků stále narůstá. Již od začátku letošního roku se mohou týmy chlapců a dívek přihlašovat do dalšího ročníku.

17. 1. 2016

Barber do klubu šestimetrových

Mistr světa ve skoku o tyči Shawn Barber se zařadil na mítinku v Renu mezi světové tyčkařské legendy, když dokázal pokořit magickou hranici šesti metrů.

15. 1. 2016

Karlsruhe čekají zajímavé duely

Nový seriál IAAF World Indoor Tour odstartuje 6. února 2016. První zastávkou bude německé Karlsruhe. Již nyní jsou pro tento mítink potvrzena velká atletická jména.

15. 1. 2016

Zpráva komise WADA potvrzuje korupci v IAAF

Způsob řízení IAAF dovolil lidem v čele s exprezidentem Diackem nechat se podplácet za krytí dopingu ruských atletů. Takové je hlavní zjištění, ke kterému ve své druhé zprávě došla vyšetřovací komise zřízená antidopingovou agenturou.

13. 1. 2016

Kontrolní orgán IAAF navštívil Rusko

V Moskvě proběhlo dvoudenní setkání Pracovní skupiny IAAF s jejich protějšky z Prozatimního koordinačního výboru (ICC) a Ruského olympijského výboru.

13. 1. 2016

Sýkora míří vysoko

Patří mezi největší talenty českého víceboje. V roce 2014 se stal juniorským světovým šampionem v desetiboji. V průběhu celého minulého roku ho však brzdily zdravotní problémy, což vyvrcholilo nedokončeným závodem na ME do 22 let v Tallinnu, kde byl jedním z favoritů na cenný kov. Nyní je však Jiří Sýkora plný síly a odhodlání k velkým výkonům.

12. 1. 2016

Atletika pro děti v roce 2016

I v letošním roce pokračuje úspěšný projekt Atletika pro děti. Ten odstartoval již v roce 2009 a setkává se s nebývalým zájmem.

12. 1. 2016

Britové chtějí smazat světové rekordy

Britská atletika vydala „Manifest pro čistou atletiku“, který zahrnuje čtrnáct návrhů. Jedním z nich je anulování všech dosavadních světových rekordů.