Aktuality

21. 4. 2009

Další hvězdy pro Tretru: Lolo Jonesová a Abakumovová

Startovní listina 48. ročníku Zlaté tretry Ostrava byla obohacena o elitní překážkářku a soupeřku Barbory Špotákové z olympijského finále oštěpařek.

23. 11. 2011

Slavný Boston vyhráli Merga a Kosgeiová

Vítězi bostonského maratonu se stali Etiopan Dereba Merga a Keňanka Salina Kosgeiová. Američané slaví dva bronzy zásluhou Halla a Goucherové.

23. 11. 2011

Naděje české atletiky pilovaly formu v Itálii

Rekordní počet mladých atletů, ale i několik dospělých absolvovali desetidenní přípravu ve střední Itálii. O průběhu kempu v San Benedettu referuje svazová trenérka Iveta Rudová.

23. 11. 2011

EAA otestuje „nulovou toleranci“ na mistrovství Evropy družstev

Kongres evropské asociace o víkendu projednal zprávy o přípravě nadcházejících mistrovských akcí pořádaných EAA, a také konání podzimního Konventu v Budapešti. Zásadní změnu typu úprav pravidel a situaci jednodenních mítinků řeší kontinentální asociace v návaznosti a spolupráci s IAAF.

23. 11. 2011

V Senegalu se zaskvěli trojkaři a Cantwell

Ve většině disciplín snadné body do Světové atletické tour, takový byl mítink GP IAAF, který včera hostil Dakar a v pátek přilehlý ostrov Goreé koulařský předprogram.

18. 4. 2009

Očekávaní mistři: Štefko a Kamínková

Republikový šampionát v půlmaratonu ovládli favorizovaní Róbert Štefko a Petra Kamínková. První v cíli byl Keňan Wilson Chebet v čase 1:00:49.

23. 11. 2011

Memoriál Daňka bude, s Kanterem i Aleknou

Vzhledem k ekonomické situaci vyhlásili na začátku roku pořadatelé Memoriálu Ludvíka Daňka, že po deseti ročnících může dojít k přerušení mítinku. Nyní je jasné, že se letos uskuteční, byť dojde k omezení startujících hvězd.

23. 11. 2011

Pardubice mají políčeno na hodinovou hranici

Co se nepovedlo o pár vteřin v Praze, plánují překonat v Pardubicích. Místní vinařský půlmaratón je podruhé dějištěm mistrovství republiky na této trati, ale je otevřen zahraničním běžcům i amatérům všech úrovní.

15. 4. 2009

Špotáková odpovídala v žertovném kvízu

Magazín Spikes si zve k netradičním rozhovorům atletické hvězdy, jimž pokládá standardizované, nicméně ne příliš obvyklé otázky. Naposledy padla volba na oštěpařku Barboru Špotákovou, nabízíme její odpovědi.

23. 11. 2011

Výkony roku a hry mladých v Karibiku o velikonočním víkendu

Dva světové výkony roku padly v USA, jeden v Číně. V Karibiku proběhly čtyřdenní Hry CARIFTA.

23. 11. 2011

O Velikonocích se nejrychleji běžel maraton v Daegu

V korejském Daegu, dějišti MS za dva roky, dosáhl domácí běžec osobního rekordu 2:08:30. Pod 2:10 se dostal také keňský vítěz v Utrechtu.

23. 11. 2011

Městem Kratochvílové nejrychleji Chopa a Kamínková

25. ročník Běhu městem Jarmily Kratochvílové v Golčově Jeníkově ozdobil novým traťovým rekordem Tanzánec Damian Chopa. Závod žen jasně ovládla Petra Kamínková.

23. 11. 2011

Topinka: Je potřeba změnit model financování

Rozhovor s novým předsedou ekonomické ČAS Jiřím Topinkou o jeho vizi a plánech, které chce ve funkci naplňovat.

23. 11. 2011

Českých atletů v Itálii se zemětřesení nedotklo

Početná výprava mladých atletů dorazila v pořádku do San Benedetta del Tronto. Oblast, kde setrvají dva týdny na soustředění, nedávné otřesy půdy nezasáhly.

23. 11. 2011

Tři cenné úlovky pro Tretru: Vlašićová, Jelimová, Robles

Zlatá tretra zná tři další důležité zahraniční hvězdy pro svůj 48. ročník. Po stýplaři Koechovi přibyla výškařka Vlašićová, půlkařka Jelimová a překážkář Robles.

23. 11. 2011

Dopingové kauzy posledního týdne

V uplynulých dnech se rozvířilo několik dopingových událostí. V Německu přiznalo účast na státem řízeného programu NDR pět atletických trenérů, slovenský výbor zakázal start sportovcům "s kaňkou". S návratem na ovály naopak začal právě jeden takový, Alvin Harrison.

23. 11. 2011

Chci vytvořit dobrou náladu, říká nový místopředseda

V Předsednictvu ČAS jsou čtyři noví členové, jedním z nich je i místopředseda Jaroslav Přibáň. Jeho hlas může „neznat“ snad jen někdo, kdo nikdy nebyl na atletické akci v ČR. Nejen o jeho vášni, ale i nové funkci byl náš rozhovor.

23. 11. 2011

Keňané vyslali varování do Etiopie

V Rotterdamu se otřásl světový rekord, když prakticky neznámý Duncan Kibet zaběhl třetí čas všech dob, jen půl minuty za Hailem Gebrselassiem. Velmi rychý byl také Vincent Kipruto, pařížský vítěz.

23. 11. 2011

Nový předseda chystá řadu inovací

Přinášíme rozhovor s nově zvoleným šéfem Českého atletického svazu Liborem Varhaníkem.