Aktuality

8. 5. 2009

V Olomouci nejlépe oštěpaři, limit však nepadl

Veselý, Guzdek i Frydrych se dnes v hanácké metropoli dostali za 77 metrů, kritérium na mistrovství světa ale odolalo.

7. 5. 2009

Favorité pro maraton: veteráni Štefko a Martincová

V neděli se v rámci Pražského mezinárodního maratonu uskuteční MČR na této královské trati. Trumfy v rukou drží stejně jako vloni zkušení borci.

23. 11. 2011

Diskař Stašek: za velké zlepšení na ME dvaadvacítek

Příjemné překvapení přišlo v sobotu z Uherského Hradiště, kde se zaskvěl 20letý odchovanec otrokovické atletiky v barvách VSK Univerzita Brno Martin Stašek.

23. 11. 2011

Mládežnický den v Kolíně obrazem

Přinášíme obrazovou reportáž z IAAF Světového atletického dne mládeže, který se konal v sobotu 2. května na stadionu v Kolíně.

23. 11. 2011

Gay už má čtvrtku jako Bolt

V Austinu zaběhl Tyson Gay takřka stejně 400 m jako již dříve rival z kratších sprintů Usain Bolt. V Palo Alto padly tři ženské běžecké výkony roku.

23. 11. 2011

Kvalitní Kingston se třemi výkony roku i bez Bolta

Stejně jako na Guadeloupe, tak i na Jamajce padly tři „WL“, přes absenci ostrovní ikony. Vedle domácích K. Stewartové a N. Williamsové uspěl i portorický J. Culson. V Evropě posunula letošní top hranici na desítce Němka Mockenhauptová.

23. 11. 2011

Američané se postarali o tři výkony roku, kladiváři uctili důstojně kolegyni

AKTUALIZOVÁNO - Třikrát se měnilo čelo světových tabulek na ostrůvku Guadeloupe ve francouzském Karibiku zásluhou Merritta, Phillipse a Demusové. Ve Varšavě Pars a Hrašnová vyhráli vzpomínkový závod.

2. 5. 2009

Sesto san Giovanni ovládli Fernandez a Plätzerová

Čtvrtý díl chodecké „challenge“ přichystali v lombardském městečku poblíž Milána. Z plného počtu 12 bodů se radovali stříbrná Norka z OH a úřadující mistr Evropy ze Španělska. Zuzana Schindlerová skončila 10.

2. 5. 2009

Ledvinová si sedmdesátkou řekla o Berlín, padly i tři limity na ME 22

AKTUALIZOVÁNO II - Při vrhačském čtyřboji v Sušici se zaskvěla kladivářka Lenka Ledvinová, když jako první Češka přehodila 70m hranici. Limit na ME „22“ mají Šafránková, Frydrych a Stašek.

30. 4. 2009

Pavla Rybová zkusí návrat do sektoru

Dlouholetá česká královna skoku o tyči hodlá závodit za extraligový pražský Olymp. Premiéra po narození syna Jiřího ji čeká 24. května, tedy méně jak půl roku od porodu.

23. 11. 2011

Tretra zlákala Bolta a málem o něj hned přišla

AKTUALIZOVÁNO - Patrně největší hvězda současné atletiky, trojnásobný olympijský vítěz a světový rekordman z Pekingu Usain Bolt se představí 17. 6. na Zlaté tretře Ostrava, kde poběží stovku.

23. 11. 2011

Mezi třemi hříšníky z Pekingu jsou dva olympijští vítězové

AKTUALIZOVÁNO - Rašíd Ramzí, vítěz 1500 m v Číně, Athanasia Tsoumeleková, šampionka v chůzi z Atén, a půlkařka Vanja Perišičová - to jsou nová jména na černé listině po reanalýze vzorků z loňských OH.

23. 11. 2011

Posuny výkonů roku a další zajímavosti

Uplynulý víkend nabraly kvalitativní nárůst některé dosavadní světové výkony roku (WL). Přinášíme jejich souhrn doplněný i o ty, které nepadly třeba jen těsně.

23. 11. 2011

Druhé jméno pro MEJ: Ogrodníková

Hostující Nikol Ogrodníková splnila v sobotu v katalánském El Prat de Llobregat limit pro Nový Sad. Na zdejší soutěži družstev poslala oštěp 221 cm za 50metrovou hranici potřebnou pro účast na juniorském vrcholu.

23. 11. 2011

Londýn dobyli Wanjiru a Mikitěnková

Olympijský vítěz z Pekingu Samuel Wanjiru z Keni pokořil časem 2:05:10 traťový rekord jednoho z nejprestižnějších maratonů světa. Ženský závod vyhrála obhájkyně loňského prvenství Irina Mikitěnková z Německa.

25. 4. 2009

Schindlerová a Tóth ovládli Poděbrady, mistrovský double pro Bílka

Česká reprezentantka obhájila republikový titul, navíc přidala i absolutní vítězství. Slovák Matej Tóth ozdobil mítink vynikajícím osobním rekordem, Roman Bílek po padesátce získal i premiérové zlato na dvacítce.

23. 11. 2011

Londýn plný výzev

Nedělní Flora marathon v Londýně se může pyšnit snad nejlepší konkurencí v historii a ve hře je i překonání světového rekordu.

23. 11. 2011

Do Poděbrad zavítají chodci ze šestnácti evropských zemí

Sobotu 25. dubna mají vyhrazenu v kalendáři nejen domácí chodci. Kromě republikových titulů proběhne v Poděbradech současně také mezistátní utkání a mítink Evropské atletické asociace.

23. 11. 2011

Vyšla dubnová ATLETIKA

Do novinových stánků a schránek předplatitelů míří aktuální číslo jediného specializovaného atletického měsíčníku na našem trhu. Co v něm najdete?