23. 11. 2011

Desetibojaři na hranici první desítky, Mazáč nedokončil

Dopolední program je vyhrazen pokračování soutěže desetibojařů s trojicí Čechů, z překážkářů se představil jen Mazáč, neboť Ogrodníkové zrušili rozběhy.

Červenková šestá, Hedvičák v poločase pátý

V Novém Sadu se završil první den soutěží MEJ. Koulařka Červenková získala šesté místo, o medaile budou moci bojovat po dnešku oštěpař Vadlejch a stýplařka Bařinová, a také desetibojaři, kteří mají za sebou polovinu.

Vyšla nová ATLETIKA

Na novinové stánky a do schránek předplatitelů míří aktuální číslo specializovaného atletického měsíčníku. Co v něm najdete?

Vydařené první dopoledne českých juniorů

Srbský Nový Sad hostí jubilejní dvacáté mistrovství Evropy do 19 let. Na stadionu Karadžordže se do bojů v dopoledním programu zapojilo hned 7 českých atletů.

23. 7. 2009

Frydrych má A limit a pomohl Veselému k Berlínu

Oštěpař Petr Frydrych si na mítinku v německém Cuxhavenu vytvořil nový osobní rekord a povýšil tak svůj nominační výkon do kategorie limitů IAAF.

Zítra vypukne MEJ, vše je připraveno

Přinášíme situační reportáž z dějiště ME do 19 let, které hostí stbský Nový Sad. Jak probíhala cesta a co čekalo na české atlety v místě? To vše a něco navíc se dozvíte na následujících řádcích.

Vinš vyhrál EYOF

Česká výprava získala na Evropském olympijském festivalu mládeže první zlato. Postaral se o to čtvrtkař Martin Vinš.

Bárta stříbrný na EYOF, Nová šestá

První medaili z Evropského olympijského festivalu mládeže obstaral pro českou výpravu diskař Marek Bárta. Výškařka Magdalena Nová obsadila šestou příčku.

21. 7. 2009

Wagner splnil limit pro Berlín

Dálkař Štěpán Wagner skočil na závodech v Brně 806 cm s regulérní podporou větru a vyhověl tím měkčímu z kritérií pro MS.

Ostravská delegace převzala štafetu pořadatelství ME do 22 let

Nejen sportovci a jejich úspěchy se prezentovala Česká republika na ME do 22 let v Kaunasu. Zástupci Ostravy si jako pořadatelé příštího ročníku symbolicky převzali vlajku Evropské atletické asociace.

V Tampere začal EYOF

První den soutěží Evropského olympijského festivalu mládeže zastihl české dorostence v dobrém rozpoložení. Kaminski skončil ve stýplu osmý, další čtveřice Čechů prošla ve Finsku úvodními kvalifikacemi.

20. 7. 2009

Špotáková vítězná v Rhetymnu

Oštěpařka Barbora Špotáková vyhrála mítink na Krétě, druhé místo přidala v tyči Ptáčníková. Škrobáková byla na překážkách pátá.

19. 7. 2009

Šestáková třetí v Heusdenu, vítězný návrat Jelimové

Na mítinku EAA v Belgii se prosadily české závodnice Šestáková a Škrobáková. Po pauze vynucené ztrátou výkonnosti se představila loňská suverénka osmistovky Pamela Jelimová.

19. 7. 2009

Holuša získal bronz, Klučinová nakročila do Berlína

Vlitevském Kaunasu se završilo ME do 22 let. Poslední soutěžní den přinesl národnímu týmu čtvrtou medaili a vícebojařce Klučinové limit pro MS.

18. 7. 2009

Šafránková s Frydrychem přidali další česká stříbra z ME do 22 let

Kladivářka Kateřina Šafránková a oštěpař Petr Frydrych navázali na chodkyni Zuzanu Schindlerovou a získala pro národní tým druhé a třetí stříbro z ME do 22 let.

Zlatá parta zůstává kompletní

Ve hře o milionový jackpot Zlaté ligy zbývají i po Paříži čtyři závodníci. Usain Bolt zaběhl v dešti a mírném protivětru druhou nejrychlejší stovku sezony 9.79.

17. 7. 2009

Páteční odpoledne v Kaunasu přineslo dva postupy do finále

Jakub Holuša v běhu na 1500 m a čtvrtkař překážkář Josef Prorok budou bojovat o medaile. Finále už má za sebou diskařka klausová, která skončila 12. Nejlepší z vícebojařů byl 11. Nejedlý.

17. 7. 2009

Schindlerová má stříbro z ME do 22 let

Česká chodkyně zaznamenala první český medailový úspěch na šampionátu v litevském Kaunasu. Do finále postoupil i tyčkař Kudlička, diskař Stašek a stýplař Kocourek naopak končí.

Tuláček šestý, uspěli i další

Český tým prožil v litevském kaunasu vydařený první den, který kazí jen smolná vypadnutí půlkaře Holuši a sprinterky Čechové. Ve finále se dařilo koulaři Tuláčkovi.

Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.