23. 11. 2011

Vrhačka z Americké Samoy závodila v Berlíně se sprinterkami

I když skončila v rozbězích na 100 metrů třetí od konce, svým vystoupením na dráze na mistrovství světa v Berlíně Savannah Sanitoaová zaujala. Oproti svým soupeřkám se reprezentantka Americké Samoy lišila podstatně - minimálně o 20 kilogramů hmotnosti.

Radcliffeová si před MS vyzkoušela formu vítězstvím v New Yorku

V rámci přípravy na mistrovství světa vyhrála britská běžkyně Paula Radcliffeová půlmaraton v New Yorku.

16. 8. 2009

Špotáková do finále, Masná do semifinále, Schindlerová 19.

Kvartet českých reprezentantek bojoval v prvním bloku dnešního programu v Berlíně. Postupově se dařilo oštěpařce Špotákové i půlkařce Masné.

Tituly pro Masaiovou a Cantwella

První den světového šampionátu byly rozdány tři sady medailí. Žádnému z pětice českých reprezentantů se dnes nepodařilo postoupit do dalších bojů.

Chodec Borčin prvním šampionem

Mistroství světa v Berlíně má za sebou první blok programu. Ani jeden z trojice českých atletů neuspěl v kvalifikaci.

Fišer výpravě: bude to těžké, ale věřím vám

Ze čtvrteční technické porady vzešla relativně tvrdá kritéria pro postup do dalších bojů. Přesto je šéftrenér naladěn na optimistickou vlnu.

14. 8. 2009

Špotáková: zatím je pohoda

ROZŠÍŘENO - Jak tráví v Berlíně poslední dny před soutěží a čím se zabývá jedna z největších českých medailových nadějí Barbora Špotáková? Co si myslí lidé kolem ní: trenéři Černý a Železný a soupeřka Obergföllová?

TNT-Fortuna mítink je v Challenge!

Rada IAAF na svém zasedání v Berlíně zařadila kladenský mítink do vícebojařské série IAAF Challenge.

Kongres IAAF přijal pravidlo o nulové toleranci

Setkání představitelů svazů sdružených ve světové asociaci v místě konání MS rozhodlo o zavedení okamžité diskvalifikace hned při prvním chybném startu. Ředitel ČAS František Fojt obdržel ocenění IAAF Veteran Pin za dlouholetou službu atletice.

Největší parta odrazila do Berlína

Natěšeně na cestu vlakem, tak se tvářila většina dnes odjíždějících českých atletů na mistrovství světa. Čtrnáctka reprezentantů i s patřičným doprovodem se dnes ráno sešla netradičně na nádraží v Praze Holešovicích.

Výkon měsíce července: juniorská štafeta 4x100 m

Rekordní počet čtenářů hlasoval v třetím vydání ankety, přesto získala poměrně jednoznačné vítězství čtveřice Říčař-Šťastný-Maslák-Zich, která za národní rekord získala stříbro na MEJ. Povídali jsme si se „stavitelem“ týmu Daliborem Kupkou.

Vyšla srpnová ATLETIKA - speciál před MS

Na novinové stánky a do schránek předplatitelů míří aktuální číslo specializovaného atletického měsíčníku. Co v něm najdete?

11. 8. 2009

Na medaili nemyslím, na finále ano

Zuzana Hejnová potvrdila dvěma zlepšeními vlastního národního rekordu celkem o šest setin, že to myslí vážně s dalším útokem na osmičku při světové akci. Medailistka z mládežnických akcí však ví, že ani skvělý osobák na finále stačit nemusí.

10. 8. 2009

Špotákovou už svrbí ruka

Obhajoba prvního velkého titulu je pro oštěpařskou rekordmanku a šampionku svazující, jedním dechem však říká k soupeřkám: „Spíš budou řešit ony mě než naopak".

9. 8. 2009

Šebrle závodil v Týništi, dvanáctka dalších Čechů v Lucemburku

Trojkombinaci překážky, koule, disk zkoušel tentokrát na východě Čech desetibojařský rekordman. Vítězství i osobní rekordy veze běžecko-vrhačská ekipa z Lucemburska. Pappas předvedl druhý nejlepší výkon roku.

Vrchařskými mistry Havlíček a Šádková

Jan Havlíček a Irena Šádková ovládli hlavní kategorie republikového šampionátu vrchařů, který se konal na trati z Janských lázní na Černou horu.

8. 8. 2009

Skvělá dálka v Táboře, Straková třetí v Cottbusu

Při táborské Velké ceně se Jana Korešová zařadila po výkonu 665 cm na čtvrté místo dlouhodobých tabulek, poskočil i Štěpán Wagner zlepšením na 815 cm.

7. 8. 2009

Romanové Novotný a Šebrle se představili v Kodani

Novotný obsadil v dánské metropoli druhé místo za 786 cm, Šebrle testoval svou formu v dálce, kouli a na překážkách.

Melich vyhrál v Castres

Kladivář Lukáš Melich potvrdil vzrůstající formu vítězstvím ve Francii. Získal také skalp Slováka Charfreitaga, obhájce bronzu z MS v Ósace.

Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.