Aktuality

10. 2. 2016

Lagat má v plánu ještě Portland a Rio

Bernard Lagat patří k historicky nejúspěšnějším běžcům na tratích 1500 a 5000 metrů. Slavil mezinárodní úspěchy v keňských a později i v amerických barvách. V jednačtyřiceti letech má před sebou poslední sezónu na atletické dráze.

10. 2. 2016

Vícebojaři se utkají o republikové tituly

O nadcházejícím víkendu se bude konat čtyřiadvacáté mistrovství České republiky ve vícebojích. V hale Otakara Jandery v pražské Stromovce se sejde téměř kompletní česká vícebojařská špička. Bude se bojovat nejen o mistrovské medaile, ale i o účast na březnovém halovém světovém šampionátu v Portlandu.

9. 2. 2016

Rutherford skočil NR, Isinbajevová se zranila

Přinášíme vám přehled těch nejzajímavějších výkonů, které v uplynulých dnech padaly na světových mítincích, a také dvě bonusové informace.

7. 2. 2016

Mezinárodní výškařská tour pro Hrubou a Tamberiho

Vítězkou ženského závodu na Beskydské laťce se stala Michaela Hrubá, která opět dokázala překonat svůj vlastní národní juniorský rekord, který posunula na hodnotu 194 centimetrů. Zároveň ovládla i Mezinárodní výškařskou tour 2016. V mužské kategorii se stal vítězem dnešního závodu i celého seriálu Ital Gianmarco Tamberi. Jaroslav Bába obsadil v Třinci šesté místo.

7. 2. 2016

Češi za hranicemi

Sobota byla plná zajímavých atletických událostí. Na zahraničních mítincích závodilo šest našich reprezentantů.

6. 2. 2016

Ptáčníková čtvrtou limitářkou pro Portland

Tyčkařka Jiřina Ptáčníková dokázala na včerejším mítinku v Potsdamu vyhovět nominačním kritériím pro účast na halovém světovém šampionátu v Portlandu.

5. 2. 2016

Stockholm hlásí útoky na světové rekordy

Hned ve třech běžeckých disciplínách se budou na mítinku Globen Galan (17. února) pokoušet atleti o překonání nejlepších výkonů historie. Do jednoho z nich by měl nastoupit i mílař Holuša, představit by se měli také dálkař Juška a koulař Staněk.

4. 2. 2016

V Banské Bystrici kralovali Italové

Mezinárodní výškařská tour 2016 odstartovala prvním závodem. Tím byla Banskobystrická laťka a padaly světové výkony roku i národní rekordy.

4. 2. 2016

Staněk: Konečně do toho jdu naplno

Svěřenec trenéra Petra Stehlíka si dokázal hned při svém letošním prvním halovém startu vylepšit své osobní maximum a poprvé v kariéře se dostal za hranici 21 metrů, když na vrhačském mítinku v Rochlitzu poslal své náčiní do vzdálenosti 21.26. Svým výkonem se Tomáš Staněk zasloužil i o nominaci na evropského atleta měsíce ledna.

3. 2. 2016

Holuša zahájil limitem

V německém Düsseldorfu se konal mítink EA. Na startu byl i jeden český zástupce. Byl jím Jakub Holuša, který doběhl v závodě na 1500 metrů třetí a stal se dalším limitářem pro HMS v Portlandu.

3. 2. 2016

Jablonecká hala přivítá elitu v čele s Lavilleniem

Do České republiky přijedou 5. března zahraniční atletické hvězdy na vrcholný halový podnik, tentokrát na sever Čech. Hlavním tahákem mítinku EA Indoor Permit v Jablonci nad Nisou bude tyčkařský světový rekordman Lavillenie, který se utká mj. s domácím elitním duem Balner-Kudlička. Pro další disciplíny budou startující oznámeni v dalších dnech.

1. 2. 2016

Kraj pomůže s Kontinentálním pohárem

Předseda ČAS Libor Varhaník a hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák dnes podepsali smlouvu o spolupráci při pořádání Kontinentálního poháru IAAF 2018, na jehož konání poskytne kraj dotaci ve výši 15 milionů korun. Krajská dotace je určena na přípravu a organizaci akce.

1. 2. 2016

Atletický víkend ve světě

Přinášíme vám přehled toho nejzajímavějšího, co se událo o uplynulém atletickém víkendu v zahraničí.

1. 2. 2016

Trenérský seriál - Josef Karas

Náš trenérský seriál pokračuje již čtvrtým dílem. Tentokrát byl naším hostem Josef Karas. Bývalý vynikající desetibojař a nyní úspěšný kouč takových atletů, jako jsou Radek Juška nebo Adam Sebastian Helcelet.

31. 1. 2016

Naše reprezentace opanovala MU ve vícebojích

Dvoudennímu vícebojařskému klání kralovaly české barvy. Naši atleti zvítězili nad svými soupeři ze Španělska, Francie a Velké Británie v obou kategoriích.

31. 1. 2016

Češi závodili doma i v zahraničí

Zatímco vícebojaři bojují na svém mezistátním utkání v Remeši, ostatní reprezentanti testovali svojí formu na závodech ve Stromovce i ve Vídni.

30. 1. 2016

Vícebojaři v poločase na čele

Sedmibojaři mají za sebou první den mezistátního utkání s Francii, Španělskem a Velkou Británií. Sestava Adam Sebastian Helcelet, Jiří Sýkora, Marek Lukáš a Jan Doležal zatím vede průběžné pořadí.

29. 1. 2016

V Bostonu se představí Eaton i Defarová

Další z mítinků nově vytvořeného seriálu IAAF World Indoor Tour odhaluje jména hlavních hvězd. Druhým podnikem této série bude New Balance Indoor Grand Prix v Bostonu, která se odehraje 14. února. Pořadatelé lákají na jména světových rekordmanů i na jeden velký návrat.

28. 1. 2016

Hustopeče uvidí souboj: Italové vs. Bába

Jeden z nejznámějších evropských výškařských mítinků Hustopečské skákání Agrotec 2016 napíše v polovině února již svoji 17. kapitolu. A opět po roce se na jihu Moravy sejdou nejen nejlepší světoví atleti, ale také mnoho sportovních osobností a sportující mládež z celé republiky.