Aktuality

11. 3. 2016

Kontinentální pohár 2018 bude druhý zářijový víkend

Rada světové atletické asociace na svém včerejším zasedání potvrdila termín konání Kontinentálního poháru 2018. Už nyní je tedy jasné, že Ostrava uvidí světovou atletickou elitu ve dnech 8. a 9. září 2018.

10. 3. 2016

Deník šéfa výpravy II.

Přinášíme vám druhý díl Deníku šéfa výpravy Tomáše Janků. Jak se naši atleti srovnávají s časovým posunem v kalifornské Chula Vistě a jak na tom jsou dva dny po příletu?

9. 3. 2016

Vyšly únorové Atletické listy

Do elektronických stránek odešlo letošní druhé číslo informačního bulletinu Atletické listy. Co v něm najdete?

9. 3. 2016

Deník šéfa výpravy I.

Naše atletická výprava již dorazila na tréninkový kemp do Chula Visty. O tom, jak naši reprezentanti ladí formu, vás budeme informovat prostřednictvím Deníku šéfa výpravy, jehož první díl vám přinášíme právě teď.

9. 3. 2016

Bronzová Čapková? Spíš se tomu směju

Pokud se potvrdí poslední informace, měla by se mílařka Tereza Čapkové po sérii diskvalifikací svých přemožitelek posunout na ME v Helsinkách z původní sedmé na třetí pozici. Sama to bere spíš jako morální medaili a ani nečeká, že se její „teoretická“ medaile někdy zhmotní a přijde domů poštou.

8. 3. 2016

Videoklip z Jablonecké haly

Připomeňme si v krátkém videu energii a emoce při mezinárodním mítinku Jablonec Indoor Gala 2016.

8. 3. 2016

Maslák vyrazil za obhajobou

Jedním ze členů první části výpravy, která odcestovala do Chula Visty byl i čtvrtkař Pavel Maslák, který bude v Portlandu obhajovat titul halového mistra světa.

7. 3. 2016

Atleti nabrali směr západ

V brzkých ranních hodinách odcestovala z Letiště Václava Havla první část výpravy pro halový světový šampionát. Osmnáctičlenná skupina míří do Chula Visty, kde absolvuje aklimatizační kemp. Následně se přesunou naši reprezentanti do Portlandu.

6. 3. 2016

Žákovské mistrovství plné rekordů

Dva národní a dalších pět rekordů mistrovství padlo o tomto víkendu v pražské Stromovce, kde se odehrálo halové MČR žactva.

5. 3. 2016

Lavillenie a spol. zářili v Jablonci

Hvězdný francouzský tyčkař ozdobil mítink Jablonec Gala 2016 šestimetrovým skokem, když předvedl nejlepší světový výkon roku 603 cm, druhou nejrychlejší šedesátku sezóny zaběhl Brit Kilty - 6.50 s. Dařilo se i českým hvězdám: Koulař Staněk posunul svůj absolutní osobák na 21.30 m a dálkař Juška si vylepšil sezónní maximum na 803 cm.

5. 3. 2016

Jablonec Indoor Gala - videogalerie

Přinášíme videa z mezinárodního mítinku Jablonecká hala 2016 - Jablonec Indoor Gala.

4. 3. 2016

Lavillenie je na místě činu

V odpoledních hodinách dorazila na Letiště Václava Havla v Praze největší hvězda mítinku Jablonec Indoor Gala 2016 Renaud Lavillenie. Momentálně je již v Jablonci, kde si vyzkoušel sektor pro zítřejší závody, na kterých by se chtěl pokusit o pokoření šestimetrové hranice.

3. 3. 2016

Hvězdy se sjíždějí do Jablonce

Už jen dva dny zbývají do startu mítinku Jablonec Indoor Gala 2016. Některé zahraniční hvězdy jsou již na místě a zúčastnily se doprovodných akcí.

3. 3. 2016

Ptejte se Michaely Hrubé

Pozvánku k rozhovoru měsíce března přijala naše výškařská naděje Michaela Hrubá. Stále ještě věkem juniorka má za sebou skvělou halovou sezónu, kdy několikrát vylepšila národní juniorský rekord a nyní se již chystá na letní sezónu.

2. 3. 2016

Jablonec Indoor Gala již za dveřmi

Přesně rok po HME 2015, které se konalo v pražské O2 Aréně, se do České republiky vrací halový mítink té nejvyšší kvality. Na Jablonec Gala 2016 budou startovat tři šampioni a další čtyři medailisté právě z loňského HME. Hlavní program zahrnuje celkem sedm disciplín a startovní listiny jsou opravdu nabité.

2. 3. 2016

RunCzech běžecká liga je kompletně zlatá

Země běhu zaslíbená. Takovým přívlastkem se může oprávněně pyšnit Česká republika. Všech sedm závodů RunCzech běžecké ligy se totiž od letošního roku může pyšnit zlatou známkou Mezinárodní asociace atletických federací. Nejvyšší ocenění silničních závodů mají tři závody v Praze a čtyři v regionech. Symbolické zlaté známky předal Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech, do rukou předsedy Českého atletického svazu Libora Varhaníka a radního hlavního města Prahy Jana Wolfa. Organizátoři z RunCzechu na dnešní tiskové konferenci rovněž ohlásili hostující závod letošní běžecké ligy – stal se jím zářijový maraton v Berlíně.

1. 3. 2016

Byla spuštěna registrace na 120. Běchovice

Jeden z nejstarších silničních závodů se bude konat koncem září, ale již nyní se můžete přihlašovat na jeho webových stránkách.

29. 2. 2016

Helcelet a Cachová půjdou víceboj na HMS

Česká výprava na halový světový šampionát do Portlandu se rozrostla o dalšího člena. Vícebojař Adam Sebastian Helcelet dostal pozvánku od IAAF na základě jeho postavení v letošních světových halových tabulkách. Tu obdržela také Kateřina Cachová, která se již v sobotu dokázala kvalifikovat na šedesátku překážek.

29. 2. 2016

Jablonec: další hvězdy, poslední lupeny

Jablonecké gala odpočítává zbývající dny do této soboty, kdy se na sever Čech sjede atletická smetánka v čele s francouzským tyčkařem Lavilleniem. Nově ohlášeným zvučným jménem je sprinterský šampion Kilty z Británie. Vidět naživo tyto a další hvězdy je stále ještě možné, pár desítek lístků je ještě k dispozici.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí