Aktuality

3. 10. 2016

Víkendové silniční běhy nabídly zajímavou podívanou

Dráhová sezóna je již u konce. Ovšem atletický kalendář silničních běhu je opravdu nabitý. Přinášíme vám to nejzajímavější, co se na bězích mimo dráhu o uplynulém víkendu událo.

2. 10. 2016

Žákovským družstvům dominovali Opavané

První říjnovou sobotu se rozdávaly poslední republikové tituly družstev. Nejúspěšnější žákovské týmy se sešly v Opavě a domácí opanovali obě kategorie.

30. 9. 2016

Dukláci vyměnili dres za maskáče

Po desetileté přestávce byla minulý rok obnovena speciální dvoudenní vojenská odborná příprava olympioniků a medailistů ze světových šampionátů - příslušníků ASC Dukla. Ta se letos uskutečnila 26. a 27. září v kasárnách Dědice a přilehlém vojenském výcvikovém prostoru Březina. Zúčastnila se jí i čtveřice atletů.

30. 9. 2016

Vyšly nové Atletické listy

Do elektronických schránek odešlo letošní osmé a deváté číslo informačního bulletinu Atletické listy. Co v něm najdete?

28. 9. 2016

Ptejte se Jiřího Homoláče

Pozvánku k rozhovoru měsíce tentokrát přijal jeden z našich nejlepších vytrvalců posledních let, účastník letošního mistroství Evropy a také vítěz nedávných Běchovic Jiří Homoláč.

27. 9. 2016

Ohlédnutí za Diamantovou ligou 2016

Sedmý ročník Diamantové ligy vyvrcholil finálovými závody v Curychu a Bruselu. Jaký byl tedy letošní diamantový seriál?

26. 9. 2016

Mladí bojovali o tituly družstev

O uplynulém víkendu vyvrcholily soutěže družstev mládežnických kategorii. Junioři a juniorky se utkali o cenné kovy v Českých Budějovicích. Dorost si dal dostaveníčko v Ostravě.

26. 9. 2016

Vrzalová překvapila i sama sebe

Vítkovická atletka se stala jedním z největších překvapení letošní sezóny. Nejen, že opanovala dráhové mistrovství republiky, ale kralovala i na silnici. Přinášíme vám krátký rozhovor s čerstvou vítězkou závodu Běchovice – Praha.

25. 9. 2016

Češi kralovali žákovskému mezistátku

Slovenská Trnava hostila mezistátní pětiutkání žákovské kategorie, kde se proti sobě postavily týmy Slovenska, České republiky, Chorvatska, Maďarska a Slovinska. K naší radosti vyšli z tohoto měření sil nejlépe naši reprezentanti.

25. 9. 2016

Jubilejní Běchovice ovládli Homoláč a Vrzalová

Poslední neděle v září patří tradičnímu silničnímu závodu Běchovice - Praha. V dopoledních hodinách odstartoval jubilejní 120. ročník a rozdávaly se také mistrovské medaile v silničním běhu. Z premiérových triumfů se radovali Jiří Homoláč a Simona Vrzalová.

23. 9. 2016

Úspěšní olympionici Dukly byli oceněni

Ministr obrany Martin Stropnický přijal 22. září úspěšné reprezentanty ASC Dukla z XXXI. letních olympijských her v Riu de Janeiru. Mezi nimi bylo i šest atletů.

23. 9. 2016

„Olympijská“ Atletika vyrazila do světa

Tiskem i virtuálně, tak se vydává do schránek čtenářů letošní trojka časopisu Atletika, jíž pochopitelně dominuje všesportovní svátek v Riu de Janeiru. Ale jak ví každý správný fanoušek, jenž je součástí týmu, menu nabízí olympijská sezóna mnohem bohatší …

22. 9. 2016

Jubilejní Běchovice nabídnou mistrovská dramata

V neděli 25. září proběhne jubilejní 120. ročník nejstaršího silničního závodu v Evropě Běchovice – Praha. V jeho rámci se budou také rozdávat mistrovské tituly v silničním běhu. V obou kategoriích se dá očekávat nebývale otevřený a dramatický souboj nejen o mistrovské medaile, ale i o nové trofeje pro vítěze.

21. 9. 2016

Běchovice představily nové trofeje

Běchovický silniční závod slaví významné jubileum. V souvislosti s ním byly v galerii Zlatá husa představeny nové trofeje pro vítěze mistrovských závodů.

21. 9. 2016

Předsednictvo schválilo pořadatele MČR 2017

Předsednictvo Českého atletického svazu schválilo na svém zasedání pořadatele republikových šampionátů pro rok 2017. Mistrovství republiky můžu a žen v roce 2018 pak bude hostit Kladno.

19. 9. 2016

Špotáková: Nevidím důvod končit

V pražské restauraci U Pinkasů proběhlo tradiční setkání oštěpařky Barbory Špotákové s novináři. Při neformálním posezení se hodnotila uplynulá sezóna a padaly i dotazy na atletickou budoucnost trojnásobné olympijské medailistky.

19. 9. 2016

MČR žactva ozdobily tři české rekordy

Mistrovství republiky žákovské kategorie tentokrát hostil Jablonec. Přestože panovalo chladné počasí, padaly národní rekordy.

18. 9. 2016

Keňan Kipyego ozdobil Ústí časem pod hodinu

Jako rozený šampion se na půlmaratonu v Ústí nad Labem představil Barselius Kipyego, Keňan soupeřům nedal nejmenší šanci a zaběhl si svoje maximum i rekord závodu – to vše v čase 59:15. Ženám kralovala Peres Jepchirchirová, která i přes nehodu s botou zaběhla skvělé. Češkám vládla Ivana Sekyrová a Čechům v nejlepším tuzemském čase závodu Jiří Homoláč.

16. 9. 2016

Atleti pomáhají dětem

Druhý ročník charitativního projektu „Atleti pomáhají“ odstartoval návštěvou nemocných dětí na dětské ortopedii ve Fakultní nemocnici v Motole.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10