Aktuality

14. 8. 2009

Špotáková: zatím je pohoda

ROZŠÍŘENO - Jak tráví v Berlíně poslední dny před soutěží a čím se zabývá jedna z největších českých medailových nadějí Barbora Špotáková? Co si myslí lidé kolem ní: trenéři Černý a Železný a soupeřka Obergföllová?

23. 11. 2011

TNT-Fortuna mítink je v Challenge!

Rada IAAF na svém zasedání v Berlíně zařadila kladenský mítink do vícebojařské série IAAF Challenge.

23. 11. 2011

Kongres IAAF přijal pravidlo o nulové toleranci

Setkání představitelů svazů sdružených ve světové asociaci v místě konání MS rozhodlo o zavedení okamžité diskvalifikace hned při prvním chybném startu. Ředitel ČAS František Fojt obdržel ocenění IAAF Veteran Pin za dlouholetou službu atletice.

23. 11. 2011

Největší parta odrazila do Berlína

Natěšeně na cestu vlakem, tak se tvářila většina dnes odjíždějících českých atletů na mistrovství světa. Čtrnáctka reprezentantů i s patřičným doprovodem se dnes ráno sešla netradičně na nádraží v Praze Holešovicích.

23. 11. 2011

Výkon měsíce července: juniorská štafeta 4x100 m

Rekordní počet čtenářů hlasoval v třetím vydání ankety, přesto získala poměrně jednoznačné vítězství čtveřice Říčař-Šťastný-Maslák-Zich, která za národní rekord získala stříbro na MEJ. Povídali jsme si se „stavitelem“ týmu Daliborem Kupkou.

23. 11. 2011

Vyšla srpnová ATLETIKA - speciál před MS

Na novinové stánky a do schránek předplatitelů míří aktuální číslo specializovaného atletického měsíčníku. Co v něm najdete?

11. 8. 2009

Na medaili nemyslím, na finále ano

Zuzana Hejnová potvrdila dvěma zlepšeními vlastního národního rekordu celkem o šest setin, že to myslí vážně s dalším útokem na osmičku při světové akci. Medailistka z mládežnických akcí však ví, že ani skvělý osobák na finále stačit nemusí.

10. 8. 2009

Špotákovou už svrbí ruka

Obhajoba prvního velkého titulu je pro oštěpařskou rekordmanku a šampionku svazující, jedním dechem však říká k soupeřkám: „Spíš budou řešit ony mě než naopak".

9. 8. 2009

Šebrle závodil v Týništi, dvanáctka dalších Čechů v Lucemburku

Trojkombinaci překážky, koule, disk zkoušel tentokrát na východě Čech desetibojařský rekordman. Vítězství i osobní rekordy veze běžecko-vrhačská ekipa z Lucemburska. Pappas předvedl druhý nejlepší výkon roku.

23. 11. 2011

Vrchařskými mistry Havlíček a Šádková

Jan Havlíček a Irena Šádková ovládli hlavní kategorie republikového šampionátu vrchařů, který se konal na trati z Janských lázní na Černou horu.

8. 8. 2009

Skvělá dálka v Táboře, Straková třetí v Cottbusu

Při táborské Velké ceně se Jana Korešová zařadila po výkonu 665 cm na čtvrté místo dlouhodobých tabulek, poskočil i Štěpán Wagner zlepšením na 815 cm.

7. 8. 2009

Romanové Novotný a Šebrle se představili v Kodani

Novotný obsadil v dánské metropoli druhé místo za 786 cm, Šebrle testoval svou formu v dálce, kouli a na překážkách.

23. 11. 2011

Melich vyhrál v Castres

Kladivář Lukáš Melich potvrdil vzrůstající formu vítězstvím ve Francii. Získal také skalp Slováka Charfreitaga, obhájce bronzu z MS v Ósace.

23. 11. 2011

Pětice jamajských sprinterů patrně přijde o Berlín

Případ kolem dopingu při národním šampionátu karibského ostrova se nestihne do MS vyřešit. Sprinteři Brooksová, Anderson, Fothergill, Spence a Blake tak musí nejspíš oželet vrchol sezony.

4. 8. 2009

Cechlová má za sebou strastiplnou část sezony a věří v lepší zítřky

Platí li ono proslulé rčení, že co tě nezabije, to tě posílí, pak na tom musí být Věra Cechlová se silami náramně dobře. Poslední měsíce totiž pro ni nebyly zrovna lehké.

3. 8. 2009

Do Berlína pojede 22 atletů

Předsednictvo ČAS dnes posvětilo nominaci závodníků pro světový šampionát. Výprava sportovců bude stejně početná jako před dvěma lety.

23. 11. 2011

Zpráva ze zasedání Předsednictva ČAS

Přinášíme Vám zprávu ze zasedání Předsednictva ČAS, které se uskutečnilo v pondělí 3. srpna.

3. 8. 2009

Svoboda a Masná vyhráli v Bochumi

Překážkář Petr Svoboda a půlkařka Lenka Masná si vedle prvenství na mítinku vezou z Německa také kvalitní časy, které jsou dobrým signálem před blížícím se MS.

2. 8. 2009

Kudlička vrátil úder a na šampionát pojede

Na pražské Julisce bojovali skokané o proniknutí do nominace pro světový šampionát. Nové jméno nepřibylo, jen se na první pozici mezi tyčkaři vrátil Jan Kudlička.


Krátce

26.10.2016 17:46 Předseda ČAS Libor Varhaník obhájil funkci místopředsedy ČOV pro ekonomiku, Kejval znovu předsedou.

26.10.2016 10:50 Keňský oštěpař Julius Yego měl autonehodu. Naštěstí vyvázl bez vážnějšího zranění.

Archiv zpráv

Kalendář událostí