Aktuality

28. 8. 2009

Isinbajevová se v Curychu vrátila světovým rekordem 506 cm

Po lapsu v Berlíně tyčkařská rekordmanka prokázala, že skvělou formu, o které mluvila, má. Na překážkářské stodesítce byl Svoboda, jediný český účastník nejslavnějšího jednodenního mítinku, osmý.

23. 11. 2011

Atletická sezona nepolevuje

Ani po mistrovství světa nezvolňuje atletické dění tempo a víkend bude opět nabitý prestižními soutěžemi domácí i mezinárodní scény.

23. 11. 2011

Česko pojede na ME družstev do Budapešti

Maďarská metropole byla pro příští rok vybrána jako hostitel první ligy ME družstev, kam po červnovém sestoupení ze Superligy náleží i Česká republika. Elitu vícebojařů přivítá Tallinn.

26. 8. 2009

Do Jablonce o týmové tituly

Hlavní hvězdou mistrovství České republiky družstev 29. srpna bude stříbrná medailistka z MS Barbora Špotáková. V sobotu se však do Jablonce nad Nisou sjedou všechny elitní oddíly, včetně řady dalších reprezentantů.

25. 8. 2009

Špotáková dostala základní kámen hospody U Pinkasů

Barbora Špotáková uspěla medailově na vrcholné akci již počtvrté v řadě. Dnes nastínila oštěpařská světová rekordmanka své aktuální pocity i nejbližší plány. Tradiční hostitel, pražská hospoda U Pinkasů, pro ni připravila další překvapení.

23. 11. 2011

Fišer: očekávání byla podstatně vyšší

Hodnocení vystoupení českého národního týmu na právě skončeném světovém šampionátu v Berlíně očima šéftrenéra Václava Fišera.

23. 8. 2009

Bekele má double, Frydrych desátý, za dva roky v Tegu

Etiopská vytrvalecká star udržela svou velmoc nad vodou, po desítce ovládl i pětku. Poslední český zástupce byl oštěpař Petr Frydrych. Berlín se loučí s MS, v roce 2011 hostí akci Korea.

23. 11. 2011

IAAF chystá „sestru“ Diamantové ligy, počítá v ní se Zlatou tretrou

Rada IAAF rozhodla v sobotu o ustavení nového patra ve struktuře jednodenních mítinků. Vedle Diamantové ligy tak vznikne tzv. IAAF World Challenge.

23. 11. 2011

Rekordman Powell: Bolt by mohl skočit za devět metrů

Kdyby se jamajský sprinter Usain Bolt dal na skok daleký, přeskočil by devět metrů, protože k tomu má všechny předpoklady. V Berlíně to řekl držitel světového rekordu v dálce Američan Mike Powell.

23. 11. 2011

Wlodarczyková světovou rekordmankou

V průběhu kladivařské soutěže se posunula značka nejlepšího výkonu v této mladé disciplíně. Celkem se dnes rozdávalo sedm sad medailí.

21. 8. 2009

Bába pátý, Frydrych bude v nedělním finále

Oštěpaři se dnes s padesátiprocentní úspěšností prali o účast ve finále. Výškař Bába v medailové bitvě získal druhé nejlepší české umístění na MS.

23. 11. 2011

Bild: Atletka Semenyaová je podle bývalého kouče hermafrodit

Švýcarský deník to uvedl s odvoláním na nejmenovaného bývalého trenéra jihoafrické atletky, která se po výkonech na světovém šampionátu v Berlíně musí podrobit testům pohlaví.

23. 11. 2011

Boltův výdělek: 47 tisíc za sekundu

Jamajčan Usain Bolt láme rekordy nejen na dráze. Na mistrovství světa se stal nejlépe vydělávajícím atletem na jediném šampionátu.

21. 8. 2009

Desetibojař Šebrle se chce i nadále připravovat sám

Pokud zůstane Roman Šebrle zdravý, může předvést výkon ještě kolem 8600 bodů a dosáhnout na svou osmnáctou medaili z vrcholných soutěží, třeba v příští sezoně na ME v Barceloně.

20. 8. 2009

Bolt. 19.19!!! Svoboda šestý na stodesítce, Šebrle jedenáctý

DOPLNĚNO FOTO - Usain Bolt znovu nadchl publikum olympijského stadionu v Berlíně i celý svět senzační dvoustovkou. Druhého nejepšího českého umístění na MS dosáhl Petr Svoboda.

23. 11. 2011

Otec: Caster je moje holčička a ne že ne

Rodina atletky Caster Semenyové a zástupci Jihoafrického olympijského výboru se ohradili proti pochybnostem, které vznikly kolem pohlaví čerstvé mistryně světa v běhu na 800 metrů.

23. 11. 2011

Bekele chce na MS jako první zkompletovat vytrvalecký double

Trojnásobný olympijský šampion Kenenisa Bekele bude na mistrovství světa v Berlíně startovat i v běhu na 5000 metrů. Pokusí se v něm navázat na zlato z dvojnásobné trati, kterou opanoval už počtvrté za sebou.

23. 11. 2011

Spory o pohlaví? Nic nového

Jihoafrická běžkyně Caster Semenyaové není první atletkou, která čelí podezření, že není žena. V minulosti se již několik podobných případů objevilo, naposledy před třemi lety.

20. 8. 2009

Šebrle se po tyči propadá, a s tím i naděje na medaili

Obhájce titulu v desetiboji odjede z Berlína nejspíše bez medaile. Do finálových bojů se neprobili kladivářka Ledvinová ani tyčkař Kudlička.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí