Aktuality

17. 8. 2009

Špotáková ve finále, Straková se Škrobákovou o postup

Úterý na MS v Berlíně nabízí z českého pohledu napínavou podívanou, ve hře je i medaile.

17. 8. 2009

Čtvrtý titul na desítce pro Bekeleho, ženská stovka desetiletí

DOPLNĚNO FOTO - Pět sad medailí se rozdalo třetí den šampionátu v Berlíně. Vyhořely ruské světové rekordmanky Galkinová a Isinbajevová. Z české výpravy se představily překážkářka Hejnová a půlkařka Masná.

23. 11. 2011

Tisk velebí fantoma jménem Bolt

Přízrak z jiné planety - takové označení si vysloužil od většiny novin jamajský sprinter Usain Bolt po svém famózním rekordním běhu na 100 metrů na mistrovství světa v Berlíně.

23. 11. 2011

Bolt: odborník žasne, laik se diví

Sprinterští trenéři se nestačí divit a jen obdivně pokyvují hlavou. Jamajčan Usain Bolt předvedl v nedělním finále stometrového závodu na mistrovství světa v Berlíně běh, který se dotýkal dokonalosti, hranice lidských možností.

23. 11. 2011

Bolt. 9.58!!!

Něco neskutečného viděl olympijský stadion v Berlíně krátce před 22. hodinou. Jamajský Blesk Usain Bolt jako první muž pokořil na stovce hranici 9.6 vteřiny.

23. 11. 2011

Vrhačka z Americké Samoy závodila v Berlíně se sprinterkami

I když skončila v rozbězích na 100 metrů třetí od konce, svým vystoupením na dráze na mistrovství světa v Berlíně Savannah Sanitoaová zaujala. Oproti svým soupeřkám se reprezentantka Americké Samoy lišila podstatně - minimálně o 20 kilogramů hmotnosti.

23. 11. 2011

Radcliffeová si před MS vyzkoušela formu vítězstvím v New Yorku

V rámci přípravy na mistrovství světa vyhrála britská běžkyně Paula Radcliffeová půlmaraton v New Yorku.

16. 8. 2009

Špotáková do finále, Masná do semifinále, Schindlerová 19.

Kvartet českých reprezentantek bojoval v prvním bloku dnešního programu v Berlíně. Postupově se dařilo oštěpařce Špotákové i půlkařce Masné.

23. 11. 2011

Tituly pro Masaiovou a Cantwella

První den světového šampionátu byly rozdány tři sady medailí. Žádnému z pětice českých reprezentantů se dnes nepodařilo postoupit do dalších bojů.

23. 11. 2011

Chodec Borčin prvním šampionem

Mistroství světa v Berlíně má za sebou první blok programu. Ani jeden z trojice českých atletů neuspěl v kvalifikaci.

23. 11. 2011

Fišer výpravě: bude to těžké, ale věřím vám

Ze čtvrteční technické porady vzešla relativně tvrdá kritéria pro postup do dalších bojů. Přesto je šéftrenér naladěn na optimistickou vlnu.

14. 8. 2009

Špotáková: zatím je pohoda

ROZŠÍŘENO - Jak tráví v Berlíně poslední dny před soutěží a čím se zabývá jedna z největších českých medailových nadějí Barbora Špotáková? Co si myslí lidé kolem ní: trenéři Černý a Železný a soupeřka Obergföllová?

23. 11. 2011

TNT-Fortuna mítink je v Challenge!

Rada IAAF na svém zasedání v Berlíně zařadila kladenský mítink do vícebojařské série IAAF Challenge.

23. 11. 2011

Kongres IAAF přijal pravidlo o nulové toleranci

Setkání představitelů svazů sdružených ve světové asociaci v místě konání MS rozhodlo o zavedení okamžité diskvalifikace hned při prvním chybném startu. Ředitel ČAS František Fojt obdržel ocenění IAAF Veteran Pin za dlouholetou službu atletice.

23. 11. 2011

Největší parta odrazila do Berlína

Natěšeně na cestu vlakem, tak se tvářila většina dnes odjíždějících českých atletů na mistrovství světa. Čtrnáctka reprezentantů i s patřičným doprovodem se dnes ráno sešla netradičně na nádraží v Praze Holešovicích.

23. 11. 2011

Výkon měsíce července: juniorská štafeta 4x100 m

Rekordní počet čtenářů hlasoval v třetím vydání ankety, přesto získala poměrně jednoznačné vítězství čtveřice Říčař-Šťastný-Maslák-Zich, která za národní rekord získala stříbro na MEJ. Povídali jsme si se „stavitelem“ týmu Daliborem Kupkou.

23. 11. 2011

Vyšla srpnová ATLETIKA - speciál před MS

Na novinové stánky a do schránek předplatitelů míří aktuální číslo specializovaného atletického měsíčníku. Co v něm najdete?

11. 8. 2009

Na medaili nemyslím, na finále ano

Zuzana Hejnová potvrdila dvěma zlepšeními vlastního národního rekordu celkem o šest setin, že to myslí vážně s dalším útokem na osmičku při světové akci. Medailistka z mládežnických akcí však ví, že ani skvělý osobák na finále stačit nemusí.

10. 8. 2009

Špotákovou už svrbí ruka

Obhajoba prvního velkého titulu je pro oštěpařskou rekordmanku a šampionku svazující, jedním dechem však říká k soupeřkám: „Spíš budou řešit ony mě než naopak".