23. 11. 2011

Vyjasňuje se evropský kalendář pro příští rok

Jasnější kontury nabírají pravidelné akce pod hlavičkou Evropské atletické asociace (EAA), zejména jde o jednodenní mítinky, ale také o mistrovství družstev nebo vícebojařský pohár.

13. 10. 2009

Pod dohledem patronky se bojovalo o středoškolské poháry

Celostátní finále Corny SŠAP v Břeclavi proběhlo opět za přítomnosti oštěpařky Barbory Špotákové. V chladném a větrném, byť slunečném počasí poháry vybojovala gymnázia ze Šumperka a Olomouce.

12. 10. 2009

Pichrtová zazářila v Rakousku, Kreisinger v Německu

Vrchařský maraton v rakouském Söllu ovládla Anna Pichrtová v traťovém rekordu. Jan Kresinger zvítězil na desítce v Berlíně, navíc po letech běžel český vytrvalec pod půlhodinu.

Světový titul opět pro Tadessseho, v Chicagu vládcem Wanjiru

Eritrejec Zersenay Tadesse se stal v Birminghamu počtvrté v řadě mistrem světa v půlmaratonu. Mezi ženami se při neúčasti obhájkyně radovala Keňanka Mary Keitanyová.

Kozmus překvapil všechny. Skončil

Sotva stvrdil svou nadvládu nad zbytkem světa, patrně se rozloučil. Aktuálně nejlepší kladivář Slovinec Primož Kozmus zvláštním způsobem ukončil atletickou kariéru.

9. 10. 2009

Hlavní česká atletická hvězda počtvrté patronkou středoškoláků

Oštěpařka Barbora Špotáková, olympijská vítězka a světová rekordmanka, je patronkou i dalšího, 28. ročníku Corny Středoškolského atletického poháru (SŠAP).

Nejvíce výkonů roku na mistrovství světa, z mítinků pak v Curychu

Celkem devatenáct nejlepších světových výkonů sezony 2009, tedy téměř polovina, platí k dnešnímu dni ze světového šampionátu v Berlíně. Mezi jednodenními akcemi hraje prim curyšská Weltklasse se čtyřmi „WL“.

7. 10. 2009

Ve vrchařském seriálu zvítězila Iva Milesová, druhý byl Robert Krupička

Úspěch českých běžců v sedmidílné soutěži WMRA podtrhli čtvrtým místem Alena Pichrtová a devátým Roman Skalský. Mezi muži získal prvenství Jonathan Watt.

Předsednictvo rozhodlo o pořadatelích M ČR

Na dnešním zasedání Předsednictva Českého atletického svazu proběhla prezentace kandidatur na pořádání domácích šampionátů pro rok 2010. Hlasování rozhodlo o pořadatelích nadcházejícího roku.

Zpráva z Předsednictva ČAS

Přinášíme Vám informaci z dnešního zasedání Předsednictva Českého atletického svazu.

Maraton v Košicích má nový ženský traťový rekord

86. ročník Mezinárodního maratonu míru (MMM) ovládl v neděli Keňan Jacob Kipkorir Chesire a Ukrajinka Olena Burkovská, která navíc časem 2:30:50 vylepšila i traťové maximum.

Mládežnické týmy si rozdělovaly republikové tituly

V sobotu se na třech místech republiky rozhořely boje o medaile v šampionátech družstev juniorů, dorostu a žáků.

Olympiádu v roce 2016 bude hostit Rio de Janeiro

O premiéře největší soutěže světa na jihoamerickém kontinentu rozhodlo páteční hlasování MOV v dánské Kodani. Hlavní město Brazílie bylo upřednostněno před Madridem, Tokiem i Chicagem.

Mužským vítězem ankety o evropského atleta roku je Phillips Idowu

Britský trojskokan zvítězil v hlasování, které organizuje EAA, a postavil se po bok španělské stýplařky Marty Domínguezové, jejíž triumf v ženské kategorii byl ohlášen včera.

Evropskou atletkou Marta Domínguezová

Španělská běžkyně, která vyhrála stýpl na MS v Berlíně, byla zvolena evropskou atletkou pro rok 2009. Mužský vítěz ankety, kterou pořádá Evropská atletická asociace, bude oznámen v pátek.

Běchovice obrazem

Letošní ročník MČR v silničním běhu objektivem Ivo Pitáka.

Oštěpařská záhada jménem Jakub Vadlejch

Ať dělá, co dělá, předvádí oštěpař Jakub Vadlejch v posledních letech své nejlepší výkony na podzim, přičemž na velkých letních akcích nezáří. Čím to? Nikdo neví.

Vycházejícími evropskými hvězdami junioři Grøvdalová a Lemaître

Norská vytrvalkyně a francouzský sprinter byli vybráni v anketě EAA za nejlepší mladé atlety starého kontinentu v hlasování veřejnosti, zástupců médií, federací a panelu expertů.

Mistry republiky pojedenácté Kamínková a potřetí Kreisinger

Řada běchovických titulů Petry Kamínkové zůstává nepřerušena. Jan Kreisnger podlehl v celkovém pořadí pouze Američanu Ryanu Patricku Vailovi.

Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.