Aktuality

2. 9. 2009

Dvaadvacítky se sjedou do Plzně

Na západě Čech se bude o víkendu 5. a 6. září bojovat o republikové tituly. Obhajovat prvenství přijede šestnáct loňských šampionů, sprinterka Čechová a běžec Kocourek se dokonce znovu pokusí získat mistrovský double.

23. 11. 2011

Jolanda Čeplaková se vrátila na ovály

Halová světová rekordmanka na osmistovce může od 25. července znovu startovat. Jedna z nejlepších slovinských sportovkyň byla před dvěma lety potrestána za použití EPO.

23. 11. 2011

V Záhřebu zářila Vlašičová a vrhači, Češi ne

Čeští reprezentanti posbírali na mítinku kategorie IAAF Grand Prix v Chorvatsku dvě pátá a jedno sedmé místo. Výkony roku padly v ženské výšce a v kladivu a kouli mužů.

31. 8. 2009

Špotáková vítězně v Gatesheadu, Hejnová druhá

Dvě české reprezentantky uspěly na Grand Prix ve Velké Británii. Mítink co do výkonnosti v řadě disciplín poznamenal vítr a také déšť.

23. 11. 2011

Gordějevová a Spank ovládli výškařskou Mekku

Německý Eberstadt je považován za jeden z nejprestižnějších výškařských mítinků. Letos se při něm radoval domácí držitel bronzu z MS a Ruska, která v Berlíně vůbec nestartovala.

23. 11. 2011

Tituly obhájili atleti AK Kroměříž a ženy USK Praha

V Jablonci nad Nisou se rozhodlo o klubových vládcích pro příští rok. Stali se jimi stejně jako vloni družstva AK Kroměříž a USK Praha, byť zejména mužská soutěž byla napínavá do samého konce.

28. 8. 2009

Isinbajevová se v Curychu vrátila světovým rekordem 506 cm

Po lapsu v Berlíně tyčkařská rekordmanka prokázala, že skvělou formu, o které mluvila, má. Na překážkářské stodesítce byl Svoboda, jediný český účastník nejslavnějšího jednodenního mítinku, osmý.

23. 11. 2011

Atletická sezona nepolevuje

Ani po mistrovství světa nezvolňuje atletické dění tempo a víkend bude opět nabitý prestižními soutěžemi domácí i mezinárodní scény.

23. 11. 2011

Česko pojede na ME družstev do Budapešti

Maďarská metropole byla pro příští rok vybrána jako hostitel první ligy ME družstev, kam po červnovém sestoupení ze Superligy náleží i Česká republika. Elitu vícebojařů přivítá Tallinn.

26. 8. 2009

Do Jablonce o týmové tituly

Hlavní hvězdou mistrovství České republiky družstev 29. srpna bude stříbrná medailistka z MS Barbora Špotáková. V sobotu se však do Jablonce nad Nisou sjedou všechny elitní oddíly, včetně řady dalších reprezentantů.

25. 8. 2009

Špotáková dostala základní kámen hospody U Pinkasů

Barbora Špotáková uspěla medailově na vrcholné akci již počtvrté v řadě. Dnes nastínila oštěpařská světová rekordmanka své aktuální pocity i nejbližší plány. Tradiční hostitel, pražská hospoda U Pinkasů, pro ni připravila další překvapení.

23. 11. 2011

Fišer: očekávání byla podstatně vyšší

Hodnocení vystoupení českého národního týmu na právě skončeném světovém šampionátu v Berlíně očima šéftrenéra Václava Fišera.

23. 8. 2009

Bekele má double, Frydrych desátý, za dva roky v Tegu

Etiopská vytrvalecká star udržela svou velmoc nad vodou, po desítce ovládl i pětku. Poslední český zástupce byl oštěpař Petr Frydrych. Berlín se loučí s MS, v roce 2011 hostí akci Korea.

23. 11. 2011

IAAF chystá „sestru“ Diamantové ligy, počítá v ní se Zlatou tretrou

Rada IAAF rozhodla v sobotu o ustavení nového patra ve struktuře jednodenních mítinků. Vedle Diamantové ligy tak vznikne tzv. IAAF World Challenge.

23. 11. 2011

Rekordman Powell: Bolt by mohl skočit za devět metrů

Kdyby se jamajský sprinter Usain Bolt dal na skok daleký, přeskočil by devět metrů, protože k tomu má všechny předpoklady. V Berlíně to řekl držitel světového rekordu v dálce Američan Mike Powell.

23. 11. 2011

Wlodarczyková světovou rekordmankou

V průběhu kladivařské soutěže se posunula značka nejlepšího výkonu v této mladé disciplíně. Celkem se dnes rozdávalo sedm sad medailí.

21. 8. 2009

Bába pátý, Frydrych bude v nedělním finále

Oštěpaři se dnes s padesátiprocentní úspěšností prali o účast ve finále. Výškař Bába v medailové bitvě získal druhé nejlepší české umístění na MS.

23. 11. 2011

Bild: Atletka Semenyaová je podle bývalého kouče hermafrodit

Švýcarský deník to uvedl s odvoláním na nejmenovaného bývalého trenéra jihoafrické atletky, která se po výkonech na světovém šampionátu v Berlíně musí podrobit testům pohlaví.

23. 11. 2011

Boltův výdělek: 47 tisíc za sekundu

Jamajčan Usain Bolt láme rekordy nejen na dráze. Na mistrovství světa se stal nejlépe vydělávajícím atletem na jediném šampionátu.