23. 11. 2011

Maratonské „majory“ ovládli Mikitěnková a Wanjiru

Včerejší newyorský závod určil mimo jiné také pořadí hodnocení hlavních světových maratonů v dvouletém období 2008 až 2009. Právě vítězové však již byli jasní před nedělí.

New York slaví amerického vítěze

Rodák z dnešní Eritreji Meb Keflezighi a Etiopanka Derartu Tuluová si poradili s konkurencí na jubilejním newyorkském maratonu. V Novém Dillí se třásl ženský světový rekord na poloviční vzdálenosti, nakonec ale odolal.

Zpráva ze zasedání Výboru ČAS

Přinášíme Vám informace ze zasedání Výboru ČAS, které proběhlo v sobotu 31. 10. 2009.

30. 10. 2009

Ptáčníkové se rozrostla tréninková skupina

Násobně se navýšil počet svěřenců Nikolaje Goroškova na pražském Olympu. Trenér tyčkařky Ptáčníkové převzal fyzickou přípravu skokanů od odcházeného trenéra Nejdla, a také mu přibyla dvě další tyčkařská jména.

Prezident vyznamenal i dva sportovce

Na Pražském hradě byly při 91. výročí založení republiky oceněny dvě sportovní osobnosti. Atleti mezi nimi tentokrát chyběli.

Televizní diváky čeká mimořádný zážitek z Barcelony

Mistrovství Evropy napřesrok pořádá katalánská metropole. Barcelona 2010 bude první sportovní akcí vysílanou ve formátu High Definition.

27. 10. 2009

Odborníci již vybrali desítku pro Atleta roku

Anketa Atlet roku 2009 už zná kompletní pořadí. Do hlasování letos zasáhlo 128 atletických odborníků z řad trenérů, funkcionářů a novinářů. Nyní dáváme ve známost, stejně jako každoročně, desítku jmen v abecedním pořádku (společně s krátkými medailonky) a pořadí od 11. místa dále.

Kanter radí, jak kráčet k úspěchu

Olympijský vítěz v hodu diskem Gerd Kanter vydal knihu s názvem „15 kroků k vítězství“.

Nejrychlejší maratony víkendu ve Frankfurtu a Ljubljani

DOPLNĚNO - Přehled maratonských výsledků z celého světa a něco navíc.

Čínským dálkařkám vládne šestnáctiletá

Třetí den 11. Čínských národních her přinesl další kvalitní atletické výsledky. Ženskou soutěž v dálce vyhrála v dorosteneckém asijském rekordu 6.74 teprve 16letá Lu Minjia.

23. 10. 2009

Český běžecký pohár zná vítěze

14. ročníku běžeckého seriálu pořádaného pod odkazem Emila Zátopka vyhráli v hlavních kategoriích Róbert Štefko a Petra Kamínková. Mezi juniory Jiří Homoláč a Martina Bařinová.

Nejdelší vítězné šňůry mají aktuálně Viliová a Bolt

Novozélenadská koulařka Valerie Viliová a jamajský sprinter Usain Bolt byli neporaženi už 25 závodů v řadě, z hlediska času a jedné disciplíny patří primát Kennenisovi Bekelemu, který nenašel na desítce přemožitele více než 6 let.

Vyšla nová ATLETIKA

Na novinové stánky a do schránek předplatitelů míří čerstvé číslo specializovaného atletického měsíčníku. Co v něm najdete?

21. 10. 2009

Rosolová zkusí v hale čtyřstovku

Lavírování všestranné Denisy Rosolové mezi disciplínami možná rozlouskne halová sezona. Svěřenkyně Aleše Dudy chce na čtvrtce splnit limit na halové MS.

Olympiáda v Londýně odhalila piktogramy sportů

Dvě verze vyobrazení sportů pro olympijské hry v roce 2012 už jsou zveřejněny. Organizační výbor Londýna v nich vidí unikátní propojení pořadatelského města a jednotlivých sportů.

Kroměřížští vybojovali v půlmaratonu bronz

Třetí místo získal pětičlenný tým AK Kroměříž na klubovém evropském poháru v silničním běhu v Paříži. Víkend patřil také dalším silničním běhům, nejrychlejší maraton se běžel v Amsterodamu.

Nejlepší evropští atleti převzali svá ocenění

Anketa o atleta roku Evropy už zná několik dnů všechny své vítěze. Dospělí – mistři světa Domínguezová a Idowu, i vycházející hvězdy juniorští mistři Evropy – Grøvdalová a Lemaître byli vyhlášeni při slavnostním večeru v rámci Konventu EAA v Budapešti.

V Budapešti vyjednána mezistátní utkání pro rok 2010

S kým a kdy se utkají české výběry v nadcházející sezoně? Delegace ČAS na Konventu EAA dohodla reprezentační střetnutí mládežnických kategorií, ale také vícebojařů a chodců.

Výkon měsíce září: oštěp Jakuba Vadlejcha

Do hlasování v anketě atletika.cz zasáhl dosud nejvyšší počet hlasujících, a také rozhodl o vítězi nejtěsnější rozdíl. Ve prospěch Jakuba Vadlejcha hrálo proti talentované žákovské překážkářce Lucii Koudelové jen 18 hlasů.

Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.