Aktuality

23. 11. 2011

Kroměřížští vybojovali v půlmaratonu bronz

Třetí místo získal pětičlenný tým AK Kroměříž na klubovém evropském poháru v silničním běhu v Paříži. Víkend patřil také dalším silničním běhům, nejrychlejší maraton se běžel v Amsterodamu.

23. 11. 2011

Nejlepší evropští atleti převzali svá ocenění

Anketa o atleta roku Evropy už zná několik dnů všechny své vítěze. Dospělí – mistři světa Domínguezová a Idowu, i vycházející hvězdy juniorští mistři Evropy – Grøvdalová a Lemaître byli vyhlášeni při slavnostním večeru v rámci Konventu EAA v Budapešti.

23. 11. 2011

V Budapešti vyjednána mezistátní utkání pro rok 2010

S kým a kdy se utkají české výběry v nadcházející sezoně? Delegace ČAS na Konventu EAA dohodla reprezentační střetnutí mládežnických kategorií, ale také vícebojařů a chodců.

23. 11. 2011

Výkon měsíce září: oštěp Jakuba Vadlejcha

Do hlasování v anketě atletika.cz zasáhl dosud nejvyšší počet hlasujících, a také rozhodl o vítězi nejtěsnější rozdíl. Ve prospěch Jakuba Vadlejcha hrálo proti talentované žákovské překážkářce Lucii Koudelové jen 18 hlasů.

15. 10. 2009

Petr Svoboda ve hře o evropského atleta měsíce

Do čtvrtka 22. října máte šanci podpořit českého překážkářského rekordmana v anketě pořádané EAA.

23. 11. 2011

Vyjasňuje se evropský kalendář pro příští rok

Jasnější kontury nabírají pravidelné akce pod hlavičkou Evropské atletické asociace (EAA), zejména jde o jednodenní mítinky, ale také o mistrovství družstev nebo vícebojařský pohár.

13. 10. 2009

Pod dohledem patronky se bojovalo o středoškolské poháry

Celostátní finále Corny SŠAP v Břeclavi proběhlo opět za přítomnosti oštěpařky Barbory Špotákové. V chladném a větrném, byť slunečném počasí poháry vybojovala gymnázia ze Šumperka a Olomouce.

12. 10. 2009

Pichrtová zazářila v Rakousku, Kreisinger v Německu

Vrchařský maraton v rakouském Söllu ovládla Anna Pichrtová v traťovém rekordu. Jan Kresinger zvítězil na desítce v Berlíně, navíc po letech běžel český vytrvalec pod půlhodinu.

23. 11. 2011

Světový titul opět pro Tadessseho, v Chicagu vládcem Wanjiru

Eritrejec Zersenay Tadesse se stal v Birminghamu počtvrté v řadě mistrem světa v půlmaratonu. Mezi ženami se při neúčasti obhájkyně radovala Keňanka Mary Keitanyová.

23. 11. 2011

Kozmus překvapil všechny. Skončil

Sotva stvrdil svou nadvládu nad zbytkem světa, patrně se rozloučil. Aktuálně nejlepší kladivář Slovinec Primož Kozmus zvláštním způsobem ukončil atletickou kariéru.

9. 10. 2009

Hlavní česká atletická hvězda počtvrté patronkou středoškoláků

Oštěpařka Barbora Špotáková, olympijská vítězka a světová rekordmanka, je patronkou i dalšího, 28. ročníku Corny Středoškolského atletického poháru (SŠAP).

23. 11. 2011

Nejvíce výkonů roku na mistrovství světa, z mítinků pak v Curychu

Celkem devatenáct nejlepších světových výkonů sezony 2009, tedy téměř polovina, platí k dnešnímu dni ze světového šampionátu v Berlíně. Mezi jednodenními akcemi hraje prim curyšská Weltklasse se čtyřmi „WL“.

7. 10. 2009

Ve vrchařském seriálu zvítězila Iva Milesová, druhý byl Robert Krupička

Úspěch českých běžců v sedmidílné soutěži WMRA podtrhli čtvrtým místem Alena Pichrtová a devátým Roman Skalský. Mezi muži získal prvenství Jonathan Watt.

23. 11. 2011

Předsednictvo rozhodlo o pořadatelích M ČR

Na dnešním zasedání Předsednictva Českého atletického svazu proběhla prezentace kandidatur na pořádání domácích šampionátů pro rok 2010. Hlasování rozhodlo o pořadatelích nadcházejícího roku.

23. 11. 2011

Zpráva z Předsednictva ČAS

Přinášíme Vám informaci z dnešního zasedání Předsednictva Českého atletického svazu.

23. 11. 2011

Maraton v Košicích má nový ženský traťový rekord

86. ročník Mezinárodního maratonu míru (MMM) ovládl v neděli Keňan Jacob Kipkorir Chesire a Ukrajinka Olena Burkovská, která navíc časem 2:30:50 vylepšila i traťové maximum.

23. 11. 2011

Mládežnické týmy si rozdělovaly republikové tituly

V sobotu se na třech místech republiky rozhořely boje o medaile v šampionátech družstev juniorů, dorostu a žáků.

23. 11. 2011

Olympiádu v roce 2016 bude hostit Rio de Janeiro

O premiéře největší soutěže světa na jihoamerickém kontinentu rozhodlo páteční hlasování MOV v dánské Kodani. Hlavní město Brazílie bylo upřednostněno před Madridem, Tokiem i Chicagem.

23. 11. 2011

Mužským vítězem ankety o evropského atleta roku je Phillips Idowu

Britský trojskokan zvítězil v hlasování, které organizuje EAA, a postavil se po bok španělské stýplařky Marty Domínguezové, jejíž triumf v ženské kategorii byl ohlášen včera.