Aktuality

20. 3. 2016

Fantazie! Maslák obhájil světové zlato

V Portlandu pokračoval třetím dnem 16. halový světový šampionát. K radosti českého fanouška dokázal čtvrtkař Maslák zopakovat triumf ze Sopot. Sedmibojař Helcelet skončil pátý.

19. 3. 2016

Helcelet bojuje o medaili

Třetí den halového světového šampionátu pokračoval dopoledním blokem. Z českého pohledu zajímavým zejména díky sedmiboji mužů, kde usiluje o cenný kov Adam Sebastian Helcelet.

19. 3. 2016

Cachová 8., zazářili Walsh a Reesová

Máme za sebou druhý den HMS v Portlandu. Kateřina Cachová obsadila v závodě pětibojařek osmé místo. Jakub Holuša a Pavel Maslák postoupili do finále a Adam Sebastian Helcelet je průběžně pátý. O nejkvalitnější výkony dne se postarali koulař Tom Walsh a dálkařka Britney Reesová.

18. 3. 2016

Mäki 11., Maslák do semifinále

V Portlandu se naplno rozjel 16. halový světový šampionát. V dopoledním programu se představily čtyři české naděje. Kristiina Mäki skončila na 1500 metrů v novém osobním rekordu na jedenáctém místě. Čtvrtkař Pavel Maslák bez problémů vyhrál svůj rozběh a postoupil do semifinále. Adam Sebastian Helcelet je v sedmiboji průběžně šestý a Kateřina Cachová v pětiboji devátá.

18. 3. 2016

Kudlička 4., tituly pro Lavillenieho a Suhrovou

(DOPLNĚNO FOTO) První finálový blok HMS v Portlandu obstarala tyčkařská finále. V tom mužském kraloval Francouz Renaud Lavillenie, Jan Kudlička obsadil čtvrté místo a Michal Balner byl devátý. Závod žen opanovala Američanka Jennifer Surhová, Romana Maláčová vybojovala osmou příčku. Oba vítězové vylepšili rekord šampionátu.

17. 3. 2016

Tyčkaři zahájí HMS

Halové mistrovství světa v Portlandu odstartuje v noci na zítřek a celá hala bude patřit výhradně tyčkařům. Jak se na svůj závod těší naše opory? A jak je naladěn obhájce titulu Pavel Maslák?

17. 3. 2016

Deník šéfa výpravy VII.

Je tady již sedmý díl Deníku šéfa výpravy, tentokrát i se soutěží.

16. 3. 2016

Reprezentanti zkoušeli halu

Naši atleti již trénovali v portlandské hale. Jaké jsou jejich bezprostřední pocity a naladění před závodem?

16. 3. 2016

Atleti se úspěšně přesunuli do Portlandu

Naše reprezentace je již v kompletní sestavě v dějišti halového světového šampionátu. Akreditace proběhla úspěšně a opory národního týmu se můžou v klidu soustředit na své starty.

15. 3. 2016

Deník šéfa výpravy VI.

Po denním výpadku způsobeném především náročným přesunem z aklimatizačního kempu do dějiště HMS tu máme další, v pořadí již šestý díl deníčku Tomáše Janků. Hlavní zprávou je, že je česká výprava na místě a kompletní, tedy až na tyče Romany Maláčové...

15. 3. 2016

Český běh přináší další novinky

Projekt Českého atletického svazu s názvem Český běh postupuje do další fáze. Na začátku jarní sezóny jsme pro vás zásadně proměnili webové stránky www.ceskybeh.cz, které nyní nabízejí mnoho zajímavého jak pro organizátory závodů, tak pro jejich „klienty“, tedy samotné běžce.

14. 3. 2016

Na šampionátech v USA padaly výkony roku

Američtí atleti měli o uplynulém víkendu hned dva vrcholy. V Portlandu se konalo národní mistrovství a v Birminghamu poměřili své síly vysokoškoláci. V každém z těchto klání byly překonány čtyři světové výkony roku.

14. 3. 2016

Odcestovala druhá část výpravy pro HMS

Přesně týden po odletu první skupiny do Spojených států, odletěl z pražského Letiště Václava Havla i zbytek naší reprezentace. Vícebojařka Kateřina Cachová, tyčkařka Romana Maláčová a trenérka Martina Blažková nabraly směr Portland.

13. 3. 2016

Vrhači se měřili s evropskou elitou

V rumunském Aradu proběhl Evropský pohár ve vrzích a hodech. Do bojů zasáhlo i devět českých reprezentantů.

13. 3. 2016

Deník šéfa výpravy V.

Naše výprava v Chula Vistě měla dnes na programu poslední těžší tréninky. Poté následoval zasloužený odpočinek a kvalitní strava. Jaké jsou poslední dny českého týmu na aklimatizačním kempu? To nám opět sdělil šéf Tomáš Janků.

12. 3. 2016

Deník šéfa výpravy IV.

Přinášíme Vám čtvrtý díl deníku Tomáše Janků. Naši reprezentanti se pilně připravují a brzy se přesunou do dějiště HMS.

11. 3. 2016

Deník šéfa výpravy III.

Naši atleti se na tréninkovém kempu v Chula Vistě úspěšně aklimatizují a postupně přidávají na intenzitě tréninku. O své dojmy se s námi již potřetí podělil šéf výpravy Tomáš Janků.

11. 3. 2016

Kontinentální pohár 2018 bude druhý zářijový víkend

Rada světové atletické asociace na svém včerejším zasedání potvrdila termín konání Kontinentálního poháru 2018. Už nyní je tedy jasné, že Ostrava uvidí světovou atletickou elitu ve dnech 8. a 9. září 2018.

10. 3. 2016

Deník šéfa výpravy II.

Přinášíme vám druhý díl Deníku šéfa výpravy Tomáše Janků. Jak se naši atleti srovnávají s časovým posunem v kalifornské Chula Vistě a jak na tom jsou dva dny po příletu?


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnová vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí