Aktuality

20. 2. 2016

Maslák zvítězil i v Glasgow

Maslák přesvědčivě ovládl čtyřstovku při závěrečném mítinku světové halové tour, Hejnová si na půlce vylepšila osobní rekord, Holuša na patnáctistovce „letošňák“, Rosolová absolvovala svou premiéru na čtvrtce. V Glasgow ani v Saské Kamenici, kde se o limit pokoušel tyčkař Kudlička, nikdo nepřibyl do výpravy pro Portland.

20. 2. 2016

Na "gigantu" padaly rekordy

V pražské Stromovce proběhl první den mistrovství ČR juniorů a dorostu. Diváci v hale Otakara Jandery byli svědky překonání tří juniorských národních rekordů a jednoho rekordu šampionátu.

19. 2. 2016

Atlety čeká perný víkend

Jsou před námi další dva dny přímo nabité zajímavými atletickými událostmi. Krom mládežnického vrcholu v Praze se upře pozornost českého fanouška do Glasgow, Saské Kamenice (Chemnitz) a Aubiére.

18. 2. 2016

Ohlasy těch, co zazářili za hranicemi

Česká atletika zažila úspěšný středeční večer na mítincích ve Stockholmu a v irském Athlone. Výsledkem byly dva české halové rekordy a dva limity pro halový světový šampionát v Portlandu. Jaké jsou ohlasy hrdinů včerejšího večera?

18. 2. 2016

O mládežnické tituly ve Stromovce

Atletická hala Otakara Jandery v pražské Stromovce se stane o nadcházejícím víkendu dějištěm republikového šampionátu juniorů a dorostenců. Na start se postaví i řada našich reprezentantů a v ohrožení bude jistě i několik rekordů mistrovství.

18. 2. 2016

Večer plný rekordů, ale i s českými limity

Stockholm a Athlone – dvě místa v Evropě, kam upřel zrak atletický svět ve středu večer. Ve Švédsku se postarali o vrchol běžci Dibabaová, Souleiman a Haroun na míli, kilometru a 500 m, když všichni zaběhli nejlepší světové časy historie. V Irsku se zase rozšířila výprava na HMS o mílařku Mäki a čtvrtkaře Masláka. Na obou místech pak padly české rekordy.

17. 2. 2016

Ptáčníková útočila na Pražské tyčce na rekord

Jubilejní dvacátý ročník Pražské tyčky opanovali Jan Kudlička a Jiřina Ptáčníkova, která překonala rekord mítinku.

16. 2. 2016

Ostravskou laťku ovládl Jamal Wilson

V rámci halového mítinku Ostrava 2016 proběhl i dvanáctý ročník Ostravské laťky. Jejím vítězem se stal Jamal Wilson z Baham.

15. 2. 2016

Boston a Berlín ozdobou víkendu

Během uplynulých dní padaly světové výkony jako na běžícím pásu. Zde je přehled toho nejzajímavějšího od pátku do neděle.

15. 2. 2016

Ostravská laťka v silném obsazení

Nová atletická hala v Ostravě bude v úterý dějištěm nejen otevřeného atletického mítinku, ale i dvanáctého ročníku Ostravské laťky.

15. 2. 2016

Do Jablonce přijede Talajová, Jušku vyzve Otterling

Atletičtí fanoušci se na severu Čech mohou těšit na dalšího šampiona z loňského halového ME, účast v Jablonci po hvězdném tyčkaři Lavilleniem přislíbila také vítězka 60 m př. Alina Talajová. Pikantní náboj bude mít mužská dálka, utkají se v ní stříbrný z „Prahy 2015“ Radek Juška a Andreas Otterling.

15. 2. 2016

Víkendové víceboje obrazem

Prohlédněte si mistrovství republiky ve vícebojích, jak jej zachytil Jan Kucharčík.

14. 2. 2016

Vícebojařské zlato pro Helceleta

Druhým dnem vyvrcholily v pražské Stromovce republikové souboje sedmibojařů. Mistrovský titul v mužské kategorii si odnesl Adam Sebastian Helcelet.

13. 2. 2016

Cachová obhájila, a vylepšila i rekord MČR

Sedmiboj žen podle očekávání ovládla Kateřina Cachová, mezi juniorkami se zásluhou Terezy Vokálové také otřáslo maximum MČR. Mezi muži je průběžně na čele Helcelet těsně před Sýkorou, naopak Doležal již musel odstoupit.

13. 2. 2016

V Hustopečích byla k vidění strhující podívaná

Jedinečný závod si užili diváci na 17. ročníku Hustopečského skákání. Byly překonány osobní i národní rekordy a přepisovaly se i letošní halové světové tabulky. Závod mužů ovládl Ital Gianmarco Tamberi. Mezi ženami kralovala Levern Spencerová.

12. 2. 2016

Do hal na sever a na jih. Anebo do Stromovky

Češi vyrazili při pátku na kvalitně obsazené mítinky do Polska a Rakouska, na domácím vícebojařském šampionátu pak padl zásluhou Jany Novotné národní dorostenecký rekord. O "výkon dne" se však postarala světovým juniorským rekordem polská sprinterka Swobodová.

12. 2. 2016

Pozvánka na nabitý atletický víkend

V následujících dnech čeká atletické příznivce opravdu pestrý program. Doma i v zahraničí proběhne řada mítinků, vybrali jsme nejen ty, kde budou v akci čeští atleti.

11. 2. 2016

„Devadesátku“ na Tretře mají přinést Julius a Ihab

Už téměř dvacet let čeká ostravská Zlatá tretra od oštěpařů na přehození 90 metrů. Při půlkulatém ročníku v pátek 20. května se tuto metu pokusí zdolat elitní africké duo Yego-Abdelrahman.

11. 2. 2016

Obrazové ohlédnutí za pražskými přebory

Připomeňte si víkendové klání v hlavním městě, jak jej zachytila Denisa Kisialová.