Aktuality

23. 11. 2011

Téma 4. týdne: vícebojařské MU

V tématu týdne se podíváme do historie takřka uplynulé dekády halového vícebojařského mezistátka viděného českýma očima.

25. 1. 2010

Čtvrtkařská štafeta (opět) žije

Po dvou letech to vypadá, že by na „halový svět“ mohla odjet čtveřice atletek, která se ve Valencii postarala o nejvyšší umístění české výpravy. Mírný optimismus vládne, i když třeba hlavní opora, finišmanka Hejnová, není úplně fit.

23. 11. 2011

Hvězda Vlašičová si v Třinci odbude letošní premiéru a slíbila i Tretru

Chorvatská mistryně světa Blanka Vlašičová bude hlavním tahákem úterního výškařského mítinku Beskydská laťka a spolu s překážkářem Roblesem druhou potvrzenou hvězdou květnové Zlaté tretry Ostrava.

24. 1. 2010

Šestáková s Rosolovou se k „limitářům“ nepřidaly

Na mítink do francouzského Bordeaux vyrazilo duo reprezentantek, více důvodů ke spokojenosti měla trojskokanská jednička Šestáková. Ani ona se však zatím k nominovaným na MS nepřidala.

23. 1. 2010

Skvělá sobota: čtyři limity pro HMS a Svoboda setinu od rekordu

Čeští atleti se činili a nominační soupiska pro HMS se rozrostla o čtyři nová jména. Navíc málem padl národní rekord a u dvou disciplín jsou v čele světových statistik čeští reprezentanti.

23. 11. 2011

Další útoky na limity pro Dauhá o víkendu

Doma Jablonecká hala a Hustopečské skákání, zahraniční mítinky ve Vídni a Bordeaux - to jsou hlavní události nadcházejícího víkendu viděného očima českého fandy.

23. 11. 2011

V Dubaji vyhrál Haile, rekord ale nezlomil

Vyhlížený start Haile Gebrselassieho na štědře dotovaném maratonu v Dubaji skončil vítězstvím etiopské legendy v čase 2:06:09. Hodnota světového rekordu tak posunuta nebyla.

21. 1. 2010

Ostravskou laťku vyhráli Straková a Rus Těrešin

Limity pro halové mistrovství světa českým závodníkům těsně unikly.

23. 11. 2011

Ptejte se Romana Šebrleho

Na první Rozhovor měsíce roku jsme pozvali držitele všech pěti titulů na vrcholných atletických akcích. Možnost posílat dotazy na Romana máte i vy, čtenáři webu atletika.cz, a to do tohoto pátku.

23. 11. 2011

Chance decathlon team meeting objektivem fotoaparátů

Prohlédněte si fotogalerii z vícebojařského závodu, který se konal o uplynulém víkendu v hale Otakara Jandery v pražské Stromovce.

23. 11. 2011

Turecká běžkyně Abeylegesseová dostala cenu fair play

Mezinárodní výbor jí udělil nejvyšší ocenění Barona Pierra de Coubertina za to, že vloni před finálovým závodem při MS v Berlíně zapůjčila své druhé tretry jedné ze svých největších soupeřek.

23. 11. 2011

Téma 3. týdne: výškařské mítinky

Halové závody ve výšce, to je středoevropská specialita, jíž věnujeme téma tohoto týdne.

19. 1. 2010

Diskař Marcell si v kouli řekl o nominaci pro Dauhá

Brněnský vrhač Jan Marcell, který v poslední době slavil úspěchy především v diskařském sektoru, poslal při veřejných závodech PAS kouli na 20.20 m a o 20 cm tak překonal limit ČAS pro březnové HMS.

23. 11. 2011

Výškařská elita potáhne Moravou

O víkendu startuje dvoudílná Moravská výškařská tour plná špičkových výškařů. O kvalitní předkrm se už ve čtvrtek postará Ostravská laťka.

23. 11. 2011

Vyšly inovované Atletické listy

Do virtuálních schránek zájemců o informační bulletin ČAS vyrazilo první číslo barevného elektronického měsíčníku. Co nového přináší?

23. 11. 2011

Maratonci zrychlili, z našich na krosu EA nejlepší Sekyrová

O minutu muži, o rovných pět mezi ženami se posunuly maratonské „WL“ v americkém Houstonu. Do italského Rovereta vyrazila trojice českých běžců. Všichni čtyři vítězové hlavních kategorií jsou z Etiopie.

18. 1. 2010

Rosolová zakouší úděl běžkyně a přitom hubne

Bronzová medailistka z HME 2007 v dálce a národní rekordmanka v halovém víceboji přidala letos do svého rejstříku hladkých 400 m.

23. 11. 2011

Reprezentanti se rozehřívali ve vícebojích i jinde

Víkend nabídl vedle dvou splněných limitů z mítinku v Lucemburku řadu dalších pozoruhodných výsledků české špičky.

16. 1. 2010

Dva limity z Lucemburku

Na soupisku pro světový šampionát v hale byla vepsána první jména. V Lucemburku se o to postaraly půlkařka Lenka Masná a tyčkařka Jiřina Ptáčníková.