Aktuality

13. 4. 2010

Jednání předsednictva ČAS

Přinášíme Vám zprávu ze zasedání Předsednictva ČAS.

13. 4. 2010

Na tretře poběží Powell a zazpívá Chodúr

Nově ohlášenými hvězdami 49. ročníku Zlaté tretry Ostrava jsou bývalý světový rekordman na 100 m Asafa Powell a kometa halové sezony Laverne Jonesová. Kulturní frontu zastoupí první ČS Superstar Martin Chodúr.

13. 4. 2010

Výkon měsíce února: Petr Svoboda

V lednu zvítězil jako první podruhé, teď má další primát: úspěšnou obhajobu. Jen měl tentokrát cestu k výhře trochu „snazší".

12. 4. 2010

Víkend na dráze i mimo ni

Maratonské výkony roku v Rotterdamu a Paříži, a také čtyři zápisy na čelo tabulek ze stadionů, především zpoza „velké louže“ – to je souhrn událostí uplynulého dubnového víkendu.

12. 4. 2010

Pelantová po Poděbradech: V takový čas jsem ani nedoufala

Chodkyně Lucie Pelantová se v sobotním závodě důrazně přihlásila mezi adepty nominace pro letní ME v Barceloně po té, co si navzdory protivětru vylepšila osobní rekord o skoro dvě minuty.

11. 4. 2010

Královny si dávají pauzu

Dvě světové rekordmanky – tyčkařka Jelena Isinbajevová a maratonkyně Paula Radcliffová přerušily o uplynulém víkendu svoji kariéru. Vedou je však k tomu veskrze rozdílné důvody.

10. 4. 2010

Chodkyně Pelantová splnila v Poděbradech limit pro evropský šampionát

I přes nepříznivé počasí viděly středočeské lázně kvalitní výkony z české strany korunované limity Pelantové pro ME a Malysy jr. pro SP.

9. 4. 2010

Omladina vystrkuje drápky. Rostou z ní budoucí hvězdy?

Co mají společného Britka Twellová, Grenaďan James a Gordon z Trinidadu a Tobaga? Je jim nejvýše dvacet let a v uplynulém týdnu opět prokázali, že se s nimi do budoucna musí počítat.

9. 4. 2010

V Ostravě zrekonstruují před ME stadion i koleje

Za méně než rok a půl, přesně za 460 dní, vypukne na vítkovickém stadionu kontinentální šampionát kategorie do 23 let. Po čtyřech letech od dorosteneckého MS se sem vrátí vrcholný vícedenní atletický podnik.

8. 4. 2010

Do Poděbrad míří chodecká elita, česká i evropská

Sobotu 10. dubna si v atletickém kalendáři nepochybně zakroužkovali domácí, ale i zahraničními chodci. Do středočeských lázní se sjedou k souboji o mistrovské tituly, a také k mezistátku a mítinku EA.

8. 4. 2010

Výzva pro středoškoláky: Juniorský maraton

Včera odstartovala v Plzni semifinálová kola Garnier juniorského maratonu, nejlepší středoškolské týmy z celé republiky se posléze poměří v Praze při květnovém maratonu.

8. 4. 2010

Téma týdne: chodecká mistrovství

Tentokrát se podíváme do statistik republikových MČR v chůzi.

7. 4. 2010

Časopis ATLETIKA načal novou éru

Do schránek předplatitelů zamířilo historicky první čtvrtletní vydání specializovaného atletického časopisu. Oproti minulosti má dvojnásobný rozsah.

6. 4. 2010

Běžecký pohár slaví malé jubileum, dost možná ale skončí

Půlkulaté patnácté vydání českého běžeckého poháru bylo dnes slavnostně zahájeno v Poslanecké sněmovně. Nad jeho dalším ročníkem však visí velký otazník.

6. 4. 2010

Šebrleho další výzvy: 700 tisíc bodů a stý závod

Legenda světového víceboje má na dohled další dva milníky, které potvrzují jeho naprostou výjimečnost v historii této disciplíny.

5. 4. 2010

IAAF zveřejnila analýzu obou finále na 60 m př. z HMS v Dauhá

Prostudujte si biomechanický rozbor a připomeňte si jedny z vrcholů nedávného šampionátu. Přidáno i finále překážek z Berlína, v němž startoval Petr Svoboda.

4. 4. 2010

Zajímavosti velikonočního víkendu

Za Atlantikem už se sezona přesunula na dráhu, v Evropě si zatím musíme na ryze atletické události počkat. Zajímavá zpráva přišla z Afriky.

2. 4. 2010

Ashton Eaton v desetiboji příliš neoslnil

První polovinu čtyřdenního mítinku Texas Relays v Austinu proběhly především oba víceboje. Ostře sledovaný světový rekordman v halovém sedmiboji tu nasbíral větrných 8310 bodů.

2. 4. 2010

Aprílový běh počtvrté s kuřetem

Šestnáctý ročník závodu určeného žákům prvního stupně uspořádá Sportovní klub ZŠ Jeseniova počtvrté v rámci charitativní akce Pomozte dětem! Poběží se 8. dubna v parku Židovské pece.


Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí