Aktuality

4. 4. 2016

Poděbrady lákají na mistra světa

Již o nadcházejícím víkendu proběhne 84. ročník tradičního chodeckého závodu Poděbrady, který je zároveň i mítinkem EA i mezistátním utkáním a startovní listina je plná zajímavých jmen.

2. 4. 2016

Sportisimo půlmaraton pro Wanjira a Jepchumbovou

Osmnáctý ročník pražského půlmaratonu se stal za krásného jarního počasí kořistí keňských běžců. Mezi muži obhájil své vítězství z loňského roku Daniel Wanjiru. V závodě žen dominovala jeho krajanka Violah Jepchumbaová.

1. 4. 2016

Sportisimo 1/2Maraton nabízí nabitou startovku

Nabité startovní pole a dramatické boje na trati, to slibuje letošní Sportisimo 1/2Maraton Praha. Bránit nejvyšší stupínek se vrací oba loňští vítězové, Daniel Wanjiru z Keni a Worknesh Degefa z Etiopie. Oba dva však budou čelit velké výzvě v podobě rychlých a zkušených soupeřů. Mezi muži totiž figuruje hned pět atletů, kteří na půlmaratonské vzdálenosti již pokořili hodinovou hranici, dalších osm běžců se dostalo pod čas 1:01. Silné bude i ženské startovní pole, kde má šest běžkyň osobní rekord pod 1:10. Závod odstartuje v sobotu 2. dubna v 10 hodin od Rudolfina.

31. 3. 2016

Špotáková věří v brzké uzdravení

Oštěpařka Barbora Špotáková je již zpět ze soustředění na Lanzarote, kde si přivodila zlomeninu pravé zánártní kůstky. Hned po návratu prošla kontrolním vyšetřením. Jaký je její zdravotní stav a co její vyhlídky na nadcházející sezónu. To se dozvíte v následujícím krátkém rozhovoru.

31. 3. 2016

Chodecká reprezentace poměří své síly s evropskou špičkou

Už jen něco přes týden zbývá do startu 84. ročníku tradičního chodeckého závodu Poděbrady, který je mítinkem EA, mistrovstvím ČR a SR v chůzi na 20 kilometrů a mezistátním utkáním. Odtajněná je již i nominace českého týmu pro toto mezinárodní klání a návštěvníky čeká i zajímavý doprovodný program.

30. 3. 2016

Tretra potvrdila kladivářské hvězdy

Příznivci Zlaté tretry v Ostravě si již zvykli, že se vždy den před „Tretrou“ koná mezinárodní závod v hodu kladivem za účasti těch největších světových hvězd. Bude tomu tak i v letošním roce. Ve čtvrtek 19. května v odpoledních hodinách se tak kladiváři a kladivářky utkají ve svých soutěžích.

30. 3. 2016

Stříbrný z Portlandu zve na Pohár Rozhlasu

Vážení sportovní přátelé, rádi bychom vás pozvali k 48. ročníku Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou. Jedná se o soutěž školních družstev, pořádanou Českým atletickým svazem.

29. 3. 2016

Startuje běžecká škola ČBK

Již od zítřka budete mít možnost se zúčastňovat běžeckých tréninků pod vedením Róberta Štefka.

26. 3. 2016

Půlmaratonské tituly pro Kamworora a Jepchirchirovou

Ve waleském Cardiffu se uskutečnil světový šampionát v půlmaratonu, kterému dominovaly keňské barvy.

25. 3. 2016

CAS zpřísnila tresty šestici Rusů

Mezinárodní sportovní arbitráž (CAS) v Lausanne změnila po odvolání IAAF tresty za doping pro šest ruských atletů. Chodci Kirďapkin a Kaniskinová přijdou o zlato a stříbro z chůze na 50 km, respektive 20 km z olympijských her v Londýně 2012. Stýplařce Zaripovové a dalšímu chodci Bakulinovi zase vzalo rozhodnutí CAS světový titul z Tegu 2011.

24. 3. 2016

Varhaník a Capalbo se budou podílet na obnově světové atletiky

IAAF zveřejnila předsedy komisí a poradních panelů, jejichž úkol je jednoznačný: zásadní proměna globální atletické administrativy. Mezi 21 odpovědnými osobami figurují i jména předsedy ČAS Libora Varhaníka a šéfa RunCzech Carla Capalba. (Přehled všech šéfů viz níže.)

24. 3. 2016

Ptejte se Pavla Masláka

Pozvánku do naší pravidelné rubriky přijal čerstvý obhájce titulu halového mistra světa Pavel Maslák.

23. 3. 2016

Špotáková si poranila nohu, Rio to neohrozí

Komplikace, ale ne tragédie, komentovala dvojnásobná olympijská vítězka v hodu oštěpem zlomeninu zánártní kosti.

22. 3. 2016

Medaile z Portlandu jsou doma

Dnes odpoledne přistálo na Letišti Václava Havla letadlo s českými medailisty z HMS v Portlandu. Pavel Maslák a Jakub Holuša se s námi těsně po příletu podělili o své dojmy.

22. 3. 2016

Portlandské vrcholy

Na šestnáctém halovém mistrovství světa v americkém Portlandu bylo opravdu na co se dívat. V průběhu šampionátu padly dva rekordy mistrovství, jedenáct výkonů roku, sedm kontinentálních rekordů a atleti předvedli řadu strhujících soubojů. Přinášíme vám to nejzajímavější, co se v hale Convention Center událo.

21. 3. 2016

Češi pátí v medailovém hodnocení

Šestnácté HMS, které tentokrát hostil americký Portland je za námi. Čeští atleti vybojovali na tomto šampionátu dva cenné kovy. Titul mistra světa na 400 metrů obhájil Pavel Maslák a pro stříbro si doběhl na patnáctistovce Jakub Holuša.

20. 3. 2016

Holuša stříbrný na HMS

Jakub Holuša si odveze z Portlandu stříbrnou medaili ze závodu na 1500 metrů a uzavřel tak tím nejlepším způsobem české vystoupení na HMS. Dálkař Radek Juška obsadil ve finále desáté místo.

20. 3. 2016

Video a foto k Maslákovu triumfu

O zatím největší úspěch našeho týmu na HMS v Portlandu se postaral čtvrtkař Pavel Maslák, který dokázal obhájit titul mistra světa. Přinášíme vám video z vyhlášení, rozhovor s trenérem Daliborem Kupkou a také fotogalerii ze včerejšího finálového bloku.

20. 3. 2016

Gdula šampionem na 50 km, na OH i Drahotová

Českým chodcům se vydařil tradiční mítink ve slovenských Dudincích, v jehož rámci se koná i mistrovství ČR na padesátce. Lukáš Gdula se tu kvalifikoval do Ria, Pavel Schrom a Ondřej Motl na MS týmů v Římě. Na dvacítce si řekla o olympiádu Anežka Drahotová.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnová vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí