Aktuality

3. 3. 2016

Ptejte se Michaely Hrubé

Pozvánku k rozhovoru měsíce března přijala naše výškařská naděje Michaela Hrubá. Stále ještě věkem juniorka má za sebou skvělou halovou sezónu, kdy několikrát vylepšila národní juniorský rekord a nyní se již chystá na letní sezónu.

2. 3. 2016

Jablonec Indoor Gala již za dveřmi

Přesně rok po HME 2015, které se konalo v pražské O2 Aréně, se do České republiky vrací halový mítink té nejvyšší kvality. Na Jablonec Gala 2016 budou startovat tři šampioni a další čtyři medailisté právě z loňského HME. Hlavní program zahrnuje celkem sedm disciplín a startovní listiny jsou opravdu nabité.

2. 3. 2016

RunCzech běžecká liga je kompletně zlatá

Země běhu zaslíbená. Takovým přívlastkem se může oprávněně pyšnit Česká republika. Všech sedm závodů RunCzech běžecké ligy se totiž od letošního roku může pyšnit zlatou známkou Mezinárodní asociace atletických federací. Nejvyšší ocenění silničních závodů mají tři závody v Praze a čtyři v regionech. Symbolické zlaté známky předal Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech, do rukou předsedy Českého atletického svazu Libora Varhaníka a radního hlavního města Prahy Jana Wolfa. Organizátoři z RunCzechu na dnešní tiskové konferenci rovněž ohlásili hostující závod letošní běžecké ligy – stal se jím zářijový maraton v Berlíně.

1. 3. 2016

Byla spuštěna registrace na 120. Běchovice

Jeden z nejstarších silničních závodů se bude konat koncem září, ale již nyní se můžete přihlašovat na jeho webových stránkách.

29. 2. 2016

Helcelet a Cachová půjdou víceboj na HMS

Česká výprava na halový světový šampionát do Portlandu se rozrostla o dalšího člena. Vícebojař Adam Sebastian Helcelet dostal pozvánku od IAAF na základě jeho postavení v letošních světových halových tabulkách. Tu obdržela také Kateřina Cachová, která se již v sobotu dokázala kvalifikovat na šedesátku překážek.

29. 2. 2016

Jablonec: další hvězdy, poslední lupeny

Jablonecké gala odpočítává zbývající dny do této soboty, kdy se na sever Čech sjede atletická smetánka v čele s francouzským tyčkařem Lavilleniem. Nově ohlášeným zvučným jménem je sprinterský šampion Kilty z Británie. Vidět naživo tyto a další hvězdy je stále ještě možné, pár desítek lístků je ještě k dispozici.

28. 2. 2016

Byla schválena nominace pro Portland

Předsednictvo ČAS na svém dnešním zasedání schválilo nominaci na Halové mistrovství světa v Portlandu.

28. 2. 2016

Neděle ozdobena rekordy i limitem

Tři rekordy šampionátu (plus jeden oddílový juniorský) a jedno nové jméno pro halové MS (Kudlička). Takový je účet druhého dne halového republikového šampionátu v Ostravě.

28. 2. 2016

Poslední vstupenky na Jablonec Gala v prodeji

Již příští sobotu se odehraje v Jablonci nad Nisou jedna z nejvýznamnějších atletických událostí letošního roku na našem území. Mezinárodní mítink Jablonec Indoor Gala 2016 totiž přilákal řadu domácích i zahraničních hvězd v čele s francouzským světovým rekordmanem Renaudem Lavilleniem. V prodeji je už jen několik desítek posledních vstupenek.

27. 2. 2016

Juška pokřtil halu osmimetrových skokem

Dálkař Radek Juška se postaral o vrchol prvního dne halového MČR mužů a žen, když předvedl skvělých 801 centimetrů. V nové atletické hale padaly i další limity na olympijské hry a také pro HMS.

27. 2. 2016

Halové mistrovství ČR 2016 - videogalerie

Přinášíme ukázky z víkendového MČR mužů a žen v hale.

27. 2. 2016

Ostravskou halu čekají zajímavé souboje

Už jen několik momentů zbývá do zahájení dvaačtyřicátého halového mistrovství České republiky a diváci se mají opravdu na co těšit. Startovní listiny jsou nabité skvělými jmény a dají se očekávat dramatické souboje o medaile i útoky na limity pro HMS a olympijské hry.

25. 2. 2016

Pro tituly a limity do nového v Ostravě

V hotelu Adria na Václavském náměstí v Praze proběhla tisková konference ke dvaačtyřicátému ročníku domácího halového šampionátu mužů a žen, který se uskuteční o nadcházejícím víkendu v Ostravě. Moravskoslezská metropole hostí MČR počtvrté, premiéru však zažije zbrusu nová hala.

24. 2. 2016

To nejlepší z World Indoor Tour

Máme za sebou první ročník nově vytvořeného halového seriálu, který rozhodně přidal na atraktivitě atletických klání pod střechou. Zde je přehled toho nejzajímavějšího, co se událo během čtyř dílů "Tour".

23. 2. 2016

Fotografické ohlédnutí za "gigantem"

Připomeňte si šampionát juniorů a dorostenců v pražské Stromovce, jak jej zachytili Eduard Erben a Jan Kucharčík.

23. 2. 2016

Šampionát v Ostravě hlásí: vyprodáno!

Čtyři dny před startem halového MČR už nejsou k dispozici žádné lístky.

22. 2. 2016

Nabitá soutěž koulařů v Jablonci. Spuštěn předprodej

Polští šampioni Majewski a Bukowiecki, vítěz halové tour Kanaďan Nedow a pochopitelně také domácí jednička Staněk, to jsou další hvězdy, které budou k vidění za dva týdny na severu Čech. Fanoušci už také mohou kupovat vstupenky, jejichž prodej byl spuštěn v pondělí v poledne.

22. 2. 2016

Ostrava přivítá domácí elitu v nové hale

Ostrava bude o posledním únorovém víkendu dějištěm 42. halového mistrovství republiky mužů a žen. Na startu bude i řada našich nejlepších reprezentantů, kteří se budou pokoušet o pokoření limitů pro HMS v Portlandu i na olympijské hry do Ria de Janeira.

21. 2. 2016

Dvoustovkaři ozdobili šampionát rekordy

Také druhý den halového republikového mistrovství juniorů a dorostu přinesl tři národní rekordy. Dále byl překonán i jeden klubový národní rekord a dva rekordy šampionátu. Všechny tyto skvělé výkony padaly ve sprinterských disciplínách.