přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Aktuality

21. 5. 2017

Poděbrady pohostily evropskou chodeckou elitu

Ve středočeském lázeňském městě se uskutečnil 12. ročník Evropského poháru v chůzi. Dva individuální tituly putovaly do Německa, když uspěli na 20 km Linke a junior Köpp, mezi ženami se radovala Italka Palmisanová, juniorkám vládla Ruska Smerdovová a královskou 50 opanoval Ukrajinec Banzeruk. Tři týmové triumfy si z Poděbrady odvezou Španělé, zbylé si vysloužili Ukrajinci (50 km) a Bělorusové (10 km)

18. 5. 2017

Oslava chůze i významného jubilea

Jen tři dny zbývají do Evropského poháru v Poděbradech. Tento chodecký svátek proběhne v neděli 21. května. Do středočeského lázeňského města přicestuje řada elitních evropských chodců a dají se očekávat velmi rychle časy, čemuž nahrává i velice kvalitní okruh na lázeňské kolonádě. V rámci Evropského poháru též vyvrcholí oslavy 120 let české atletiky. Návštěvníky tak čeká bohatý doprovodný program.

16. 5. 2017

Špotáková tváří projektu „Sportuj s námi“

Projekt České unie sportu (ČUS) rozhýbal v loňském roce 209 000 aktivních účastníků, převážně rekreačních sportovců, mládeže a dětí. Letos v lednu odstartoval jeho 4. ročník s výrazně navýšeným počtem akcí zahrnujících všechna sportovní odvětví. Na tiskové konferenci v Praze nyní představil nejen kalendář pro hlavní část sezony, ale také své patrony, jimiž jsou Barbora Špotáková, zpěvák Ben Cristovao a režisér a herec Jakub Kohák.