Aktuality

5. 5. 2010

Téma týdne: MČR v maratonu

Tentokrát se věnujeme republikovému šampionátu na královské vytrvalecké trati.

4. 5. 2010

Rada EA vybrala organizátora mistrovství Evropy 2014

Švýcarský Prangins hostil 125. jednání vrcholného orgánu Evropské atletiky (EA), které rozhodlo o pořadateli ME za čtyři roky a mělo na programu další důležitou agendu.

3. 5. 2010

Ambasador Diamantové ligy zdraví z Debrecínu

Ze soustředění v Maďarsku píše Barbora Špotáková svůj online deník pro IAAF. Jak se připravuje na první závod? Pije každý den pivo? Přinášíme zápisky, jak je oštěpařská rekordmanka svěřila webu světové asociace.

3. 5. 2010

V Uherském Hradišti se dařilo překážkářům

Mítink určený jako jeden z možných k prokázání výkonnosti k evropské kvalifikaci na olympiádu mládeže (MOH) se nejlépe vyvedl na krátkých překážkách Janě Sotákové a Václavu Sedlákovi.

2. 5. 2010

Vadlejch prvním mužem výpravy pro Barcelonu

Hned při prvním závodě v Kolíně, v jeho případě už tradičním, se juniorský rekordman Jakub Vadlejch blýskl osobním rekordem 82.52. Teď již mezi dospělými závodící oštěpař se zařadil na soupisku pro červencové ME.

2. 5. 2010

Boltova letošní premiéra na dvoustovce: 19.56

Největší atletická hvězda načala na domácí půdě v Kingstonu sérii květnových startů výtečně – čtvrtým časem historie na 200 metrů. K vidění byly také další čtyři výkony roku.

1. 5. 2010

Oheň z Marathonu bude mít přechodné bydliště v Praze

V rámci pražského maratonského víkendu bude v centru české metropole plápolat oheň dovezený z Řecka. Jako pochodeň poslouží dvoumetrový skleněný lev.

30. 4. 2010

Příběh Baďurové: mnoho zranění a jedna velká medaile

Zdravotní potíže stály již za jejím přechodem k atletice. Komplikace provázely sympatickou tyčkařku každoročně, s jedinou výjimkou – 2007, a nakonec i definitivně ukončily její působení uvnitř atletických oválů.

30. 4. 2010

Baďurová po ukončení kariéry: lítost i úleva

Národní rekordmanka ve skoku o tyči dnes oficiálně ukončila kariéru. Bezprostředním důvodem je zranění kolena.

29. 4. 2010

Odložilův memoriál úspěšně „vyhandloval“ disciplíny pro českou špičku

Před pořadatele mítinku na počest vynikajícího běžce nepostavila největší překážku ekonomická krize, ale regulace seriálu evropských mítinků. 17. ročník, který proběhne 14. 6., byl nucen snížit počet disciplín na dvanáct.

29. 4. 2010

Ruckstuhlová přesedlá na dálku

Vicemistryně světa i Evropy ve vícebojích Karin Ruckstuhlová z Nizozemska mění kvůli dlouhotrvajícím zdravotním problémům disciplínu. Teď se chce prosadit jako dálkařka.

28. 4. 2010

Důsledek jednoho večírku? Maraton pozpátku

Německý občan Ralf Klug chce příští neděli v rámci pražského maratonu zvládnout královskou trať během pozadu. Bude přitom vybírat na charitu.

28. 4. 2010

Téma týdne: olympiáda mládeže

Tentokrát se věnujeme mládežnické akci, která ač samotný vrchol přijde až v srpnu, silně klepe na dveře.

27. 4. 2010

Další hvězdy pro Tretru: Jonesová a Wlodarczyková

Dvojnásobná halová mistryně světa na 60 m překážek a aktuální světová rekordmanka v hodu kladivem. To jsou dva nejnovější přírůstky pro Zlatou tretru Ostrava (ZTO), která se ve Vítkovicích uskuteční přesně za měsíc.

27. 4. 2010

Alminovová a Fernández si dají nucenou pauzu

Ruská běžkyně a španělský chodec jsou nejznámějšími atlety mezi čerstvě potrestanými za porušení antidopingových pravidel. Alminovová má zákaz na 3 měsíce, Fernández nesmí závodit 2 roky.

26. 4. 2010

Bajza: Zůstávám na zemi

Příjemným překvapením půlmaratonského mistrovství republiky byl výkon loňského juniora Jakuba Bajzy. Na talentovaného běžce jsme již upozorňovali v listopadovém čísle časopisu Atletika.

26. 4. 2010

Obergföllová si nové cíle klade obezřetněji

Jedna z největších soupeřek Barbory Špotákové se těžce vyrovnávala z až pátého místa z loňského mistrovství světa v Berlíně. I proto je opatrná s ambicemi pro nadcházející sezonu.

25. 4. 2010

Londýn pro Kebedeho a Šobuchovovou, v USA se blýskli Bolt a další

Jak dopadl jeden z nejslavnějších maratonů světa, který se dnes běžel v britské metropoli? A co zajímavého přinesly závody v zámoří?

25. 4. 2010

Půlmaratonské tituly Kamínková a Štefko v Plzni obhájili

Na západě Čech opět hrála prim zkušenost, zadarmo to však české vytrvalecké jedničky neměly. V náročném teplém počasí a na členitě trati se Kamínková prosadila i v celkovém pořadí, před Štefkem doběhlo duo Ashenafi-Tóth.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí