Aktuality

9. 4. 2010

V Ostravě zrekonstruují před ME stadion i koleje

Za méně než rok a půl, přesně za 460 dní, vypukne na vítkovickém stadionu kontinentální šampionát kategorie do 23 let. Po čtyřech letech od dorosteneckého MS se sem vrátí vrcholný vícedenní atletický podnik.

8. 4. 2010

Do Poděbrad míří chodecká elita, česká i evropská

Sobotu 10. dubna si v atletickém kalendáři nepochybně zakroužkovali domácí, ale i zahraničními chodci. Do středočeských lázní se sjedou k souboji o mistrovské tituly, a také k mezistátku a mítinku EA.

8. 4. 2010

Výzva pro středoškoláky: Juniorský maraton

Včera odstartovala v Plzni semifinálová kola Garnier juniorského maratonu, nejlepší středoškolské týmy z celé republiky se posléze poměří v Praze při květnovém maratonu.

8. 4. 2010

Téma týdne: chodecká mistrovství

Tentokrát se podíváme do statistik republikových MČR v chůzi.

7. 4. 2010

Časopis ATLETIKA načal novou éru

Do schránek předplatitelů zamířilo historicky první čtvrtletní vydání specializovaného atletického časopisu. Oproti minulosti má dvojnásobný rozsah.

6. 4. 2010

Běžecký pohár slaví malé jubileum, dost možná ale skončí

Půlkulaté patnácté vydání českého běžeckého poháru bylo dnes slavnostně zahájeno v Poslanecké sněmovně. Nad jeho dalším ročníkem však visí velký otazník.

6. 4. 2010

Šebrleho další výzvy: 700 tisíc bodů a stý závod

Legenda světového víceboje má na dohled další dva milníky, které potvrzují jeho naprostou výjimečnost v historii této disciplíny.

5. 4. 2010

IAAF zveřejnila analýzu obou finále na 60 m př. z HMS v Dauhá

Prostudujte si biomechanický rozbor a připomeňte si jedny z vrcholů nedávného šampionátu. Přidáno i finále překážek z Berlína, v němž startoval Petr Svoboda.

4. 4. 2010

Zajímavosti velikonočního víkendu

Za Atlantikem už se sezona přesunula na dráhu, v Evropě si zatím musíme na ryze atletické události počkat. Zajímavá zpráva přišla z Afriky.

2. 4. 2010

Ashton Eaton v desetiboji příliš neoslnil

První polovinu čtyřdenního mítinku Texas Relays v Austinu proběhly především oba víceboje. Ostře sledovaný světový rekordman v halovém sedmiboji tu nasbíral větrných 8310 bodů.

2. 4. 2010

Aprílový běh počtvrté s kuřetem

Šestnáctý ročník závodu určeného žákům prvního stupně uspořádá Sportovní klub ZŠ Jeseniova počtvrté v rámci charitativní akce Pomozte dětem! Poběží se 8. dubna v parku Židovské pece.

1. 4. 2010

Svoboda: Chci pod 13 vteřin, třeba i na traktoru

„Nejrychlejší traktorista na světě“ – tak sám sebe nazval překážkář Petr Svoboda. Teď chce svou vášeň využít nejen k zisku zlata, ale i překonání 13sekundové hranice.

31. 3. 2010

Dějiště ME se halí do modra

Na olympijském stadionu v Barceloně, kde se koncem července uskuteční evropský šampionát, začali s pokládáním modrého Monda.

30. 3. 2010

Vrchaři oslavili 25 let v prostorách Senátu

Čtvrtstoletí už na našem území probíhá každoročně pohár v běhu do vrchů. Při této příležitosti se ve Valdštejnském paláci setkala řada osobností, bilancovaly se uplynulé roky a vyhlížela se budoucnost této disciplíny.

30. 3. 2010

Kdy padne "věčný" Bubkův rekord? Podle Hookera už za tři týdny

Na 18. dubna si olympijský vítěz a mistr světa ve skoku o tyči Steven Hooker z Austrálie naplánoval útok na světové maximum legendárního Sergeje Bubky.

29. 3. 2010

Kreisinger se blýskl rychlým půlmaratonem v Berlíně

Čerstvý mistr republiky v krosu zaběhl v neděli čas 1:03:42 a byl nejlepší z Evropanů na půlmaratonu v německé metropoli. Jeho výkon je splněným limitem pro světový šampionát v půlmaratonu.

28. 3. 2010

Mistrovství světa v krosu byl tradičně extrateritoriálním šampionátem Afriky

Stejně jako v minulých letech, i letos v Bydhošti skončil světový šampionát v přespolním běhu drtivou převahou afrických, zejména pak keňských běžců. Čeští běžci se MS nezúčastnili.

27. 3. 2010

Schindlerová vyhrála dvacítku v Dudincích, mistrem na padesátku Zajíc

Česká reprezentantka v chůzi Zuzana Schindlerová vyhrála závod evropského okruhu. Na Slovensku se rozdělovaly i mistrovské medaile na trati 50 km.

27. 3. 2010

Pražskému půlmaratonu hodina opět těsně utekla

Zvítězil Keňan Kimurer v čase 1:00:09. Nejlepšími z Čechů byli opět Röbert Štefko a Petra Kamínková.