Aktuality

16. 5. 2010

Gayova výtečná dvoustovka v ulicích Manchesteru

Americký sprinter Tyson Gay zaběhl dnes v Anglii dvoustovku na trati bez zatáčky za 19.41. Přinášíme také informaci o výkonech českých vrhačů druhý den v Halle an der Saale.

16. 5. 2010

Životní úspěch pro Tótha

V mexické Chihuahue proběhl první den chodeckého Světového poháru. V náročných podmínkách se dařilo vytrvalcům z „teplých krajin“, velkou výjimku tvoří Slovák Tóth. Z pětice českých reprezentantů byla nejlepší 17. Schindlerová.

15. 5. 2010

Klimešová si veze druhé místo z Halle

V Německu se za účasti českých reprezentantů uskutečnil kvalitně obsazený vrhačský mítink. Řady národního týmu pro evropský šampionát v Barceloně však bohužel nerozšířil.

15. 5. 2010

Glosa: Trochu ošizené diamanty

Jak působil premiérový závod Diamantové ligy, který se uskutečnil v pátek v katarském Dauhá?

14. 5. 2010

Špotáková na úvod DL druhá, Ptáčníková třetí

V katarském Dauhá začal premiérový ročník Diamantové ligy. Světové tabulky se pilně přepisovaly a mezi startujícími byly i tři české reprezentantky .

14. 5. 2010

Sezona už jede na plný plyn

Nadcházející víkend je opět naplněn vrchovatě atletikou. Dnes začne dlouho očekávaná Diamantová liga (DL), zítra pak druhý z víkendových vrcholů, světový pohár chodců. Českou účast zaznamenáme i jinde.

13. 5. 2010

Téma týdne: Diamantová liga

V týdnu, v němž se rozjíždí premiérový ročník nejprestižnějšího atletického seriálu, může být hlavním tématem jen sotva něco jiného.

12. 5. 2010

Šebrle je před sezonou zdravý a natěšený

Vícebojař Roman Šebrle má za sebou hlavní část přípravy a začíná ladit na první letošní závody.

12. 5. 2010

Další hvězdy pro Tretru: Trammell a Clement

Do již tak bohatého výčtu špičkových světových atletů, kteří příslibili účast na letošním ročníku Zlaté tretry, přibyla jména slavných překážkářů.

11. 5. 2010

Železného parta rozjela sezonu výborně

Trio svěřenců světového rekordmana si již zajistilo účast na ME. Kouč Železný z toho velké závěry nedělá, i když si Veselý výrazně posunul osobák, Frydrych začal vysoko, jak loni skončil, a Klimešová se po 2 letech dostala za 60 m.

11. 5. 2010

Turnováci získali pro ligu hvězdného běžkaře

Mistr světa a bronzový medailista z olympiády Martin Koukal posílí spolu se svým kolegou z lyžařské reprezentace Alešem Razýmem extraligový oddíl mužů AC SYNER Turnov.

10. 5. 2010

„Atletika pro děti“ byla představena veřejnosti

Jeden z projektů, který si předsevzal předseda ČAS Varhaník při zvolení na loňské valné hromadě, je již v plném proudu. Dnes proběhla jeho názorná prezentace, jíž asistovaly atletické osobnosti Železný, Dvořák a Špotáková.

10. 5. 2010

Světové rekordy na 25 km, limit Šafránkové a další události víkendu

V obou kategoriích se včera Berlíně měnila historie na pětadvacetikilometrové trati. V sobotu přibyla na soupisku pro Barcelonu i kladivářka Šafránková. Přinášíme také informace o dalších víkendových akcích.

9. 5. 2010

Pražský maraton se vyšvihl do světové elity

Rekordy lepší o řád až dva zdobí ode dneška druhý díl pražského běžeckého seriálu, postarali se o ně keňští maratonci, především Eliud Kiptanui, ale také Helena Kiropová. Z republikových titulů se radovali premiérově Pechek a podruhé Churáňová.

8. 5. 2010

Světový oštěp v Olomouci

Fantastické výkony předvedli Veselý, Frydrych a Vadlejch při velké ceně hanácké metropole, kompletní trio hodilo za 84 metrů. Vítězslav Veselý se dostal dokonce do čela světových tabulek, limit pro ME pokořila i další oštěpařka Klimešová.

7. 5. 2010

Víkendový atletický program bude zase o něco nabitější

Sezona na dráze se rozjíždí už také na českém území, ačkoli jasným vrcholem následujících dvou dnů je maraton v Praze. Ve světě poutají pozornost mítinky v Ósace a italském Desenzanu a portorickém Ponce.

6. 5. 2010

Nedělní maraton hlásí „vyprodáno“ a cílí na zlatou známku

Rekordní osmitisícová účast míří na start druhého dílu pražského běžeckého seriálu pořádaného PIM. Historicky nejkvalitnější pole elitních běžců by mělo pomoci k nejvyššímu ocenění od IAAF.

6. 5. 2010

Na Staroměstském náměstí hoří maratonský oheň

Přinášíme obrazovou reportáž Aleše Gräfa ze včerejšího zapálení českého skleněného lva ohněm z řecké obce Marathon.

5. 5. 2010

Na Tretru dvě elitní čtvrtkařky a mistři světa Ebuya a Heidlerová

První dvě ze 400 m na OH v Pekingu Ch. Ohuruogová a S. Williamsová se střetnou na konci května v Ostravě. Na Zlatou tretru přijedou i čerstvý světový šampion v krosu a kladivářská mistryně světa 2007.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí