Aktuality

27. 4. 2010

Alminovová a Fernández si dají nucenou pauzu

Ruská běžkyně a španělský chodec jsou nejznámějšími atlety mezi čerstvě potrestanými za porušení antidopingových pravidel. Alminovová má zákaz na 3 měsíce, Fernández nesmí závodit 2 roky.

26. 4. 2010

Bajza: Zůstávám na zemi

Příjemným překvapením půlmaratonského mistrovství republiky byl výkon loňského juniora Jakuba Bajzy. Na talentovaného běžce jsme již upozorňovali v listopadovém čísle časopisu Atletika.

26. 4. 2010

Obergföllová si nové cíle klade obezřetněji

Jedna z největších soupeřek Barbory Špotákové se těžce vyrovnávala z až pátého místa z loňského mistrovství světa v Berlíně. I proto je opatrná s ambicemi pro nadcházející sezonu.

25. 4. 2010

Londýn pro Kebedeho a Šobuchovovou, v USA se blýskli Bolt a další

Jak dopadl jeden z nejslavnějších maratonů světa, který se dnes běžel v britské metropoli? A co zajímavého přinesly závody v zámoří?

25. 4. 2010

Půlmaratonské tituly Kamínková a Štefko v Plzni obhájili

Na západě Čech opět hrála prim zkušenost, zadarmo to však české vytrvalecké jedničky neměly. V náročném teplém počasí a na členitě trati se Kamínková prosadila i v celkovém pořadí, před Štefkem doběhlo duo Ashenafi-Tóth.

24. 4. 2010

Vrcholem v Dakaru kladivo Wlodarczykové a dálka Badjiho

O nejvýraznější výkon se v Senegalu postaraly světová rekordmanka v kladivu z Polska a domácí dálkařská naděje. Nepadlo však letošní maximum, v řadě disciplín ovlivnil letecký kolaps kvalitu obsazení.

23. 4. 2010

Olympijský i světový šampion Merritt dopoval

Vládce světové čtvrtky posledních dvou sezon byl třikrát pozitivně testován na zakázané látky. Bude-li potrestán 2letým distancem, přijde o obhajobu titulu mistra světa a v ohrožení se ocitne i zisk druhého olympijského zlata v řadě.

23. 4. 2010

Atletika o víkendu

Co se chystá v atletickém světě v nadcházejících dnech? Připravili jsme pro vás přehled toho nejpodstatnějšího.

22. 4. 2010

Ptejte se Jana Kreisingera

Českému vytrvalostnímu běhu se blýská na lepší časy. Důkazem budiž svěřenec Róberta Štefka, který v březnu příjemně překvapil limitem na MS v půlmaratonu. Pozvali jsme jej k Rozhovoru měsíce, v němž máte možnost ptát se i vy.

22. 4. 2010

Vzpomínky na Juana Antonia Samaranche

Včera ve věku 89 let zemřel muž, který stál 21 let v čele olympijského hnutí. Smutek vyjádřili prezident IAAF Diack i Jan Železný, který je členem komise sportovců v rámci MOV. Přečtěte si i vzpomínku Alfonse Jucka.

22. 4. 2010

Daňkův memoriál letos nebude. Nejsou peníze.

Pořadatelům se nepodařilo zajistit dostatek finančních prostředků, aby tradiční mezinárodní závod mohli uspořádat bez toho, aniž by snížili kvalitu a tím i prestiž, kterou si mítink zařazený do evropského seriálu vybudoval.

21. 4. 2010

Půlmaratonci míří pro tituly poprvé do Plzně

V neděli 25. dubna 2010 se uskuteční třetí ročník Plzeňského půlmaratonu, memoriálu Onči Krásného, tentokrát i jako mistrovstvím ČR.

21. 4. 2010

Na Tretru i Rudisha

Další ohlášenou hvězdou 49. ročníku Zlaté tretry Ostrava je keňský půlkař David Rudisha. Známe i soupeře Powella na stovce.

21. 4. 2010

Boltovy letošní premiéry

V současnosti největší atletická hvězda Usain Bolt by měl startovat o víkendu ve štafetě. Do Ostravy plánuje další tři starty.

20. 4. 2010

Kupkovci už jsou doma z JAR

Tréninková skupina Dalibora Kupky se vrátila z měsíčního soustředění, cestu zpět si však musela nuceně prodloužit v souvislosti s omezením v letecké dopravě. S průběžným stavem přípravy je trenér spokojen.

20. 4. 2010

Není Robert Cheruiyot jako Robert Cheruiyot. Jeden je rychlejší

Keňský mladík Robert Kiprono Cheruiyot vyhrál závod v Bostonu a výkonem 2:05:52 o více než minutu vylepšil traťový rekord nejstaršího maratonu světa, který zde držel Robert Kipkoech Chueruiyot.

20. 4. 2010

Vyšly dubnové Atletické listy

Do elektronických stránek vyrazily další vydání informačního měsíčníku ČAS. Co nového se v dubnovém čísle dočtete?

19. 4. 2010

Zavřené nebe hatí plány i atletům

Uzavřená letiště v Evropě zasáhla do harmonogramu soustředění českých reprezentantů. Někteří neodletěli, jiní se nemohou vrátit.

18. 4. 2010

Dálkař Lapierre 878, ale s větrem

Dlouhý skok předvedl na australském šampionátu Fabrice Lapierre, leč „vítr do plachet mu dul příliš silně“. Výkon roku v Perthu však přesto v dálce padl, v USA se povedlo posunout značku maxima sezony hned několikrát.