Aktuality

24. 5. 2010

Příběh Bergrové: Boj s vůlí se dočkal zúročení

Čtyři roky čekala překážkářka Zuzana Bergrová, než jí četná zranění v nejnevhodnější dobu dovolí zúčastnit se ve své disciplíně velké akce. V sobotu se snad vše v dobré obrátilo.

23. 5. 2010

Poslední den EYOT z pohledu Čechů: dva postupy na olympiádu a národní rekord

Václav Sedlák obsadil v evropské kvalifikaci pro mládežnickou olympiádu druhé místo na 110 m př., jeho překážkářská kolegyně Jana Sotáková byla třetí. Oba si tak vybojovali právo startovat v Singapuru.

23. 5. 2010

Čeští oštěpaři zářili v Šanghaji

Frydrych a Veselý našli v přidruženém závodě k mítinku Diamantové ligy přemožitele pouze ve dvojnásobném olympijském vítězi Thorkildsenovi. Bába obsadil ve výšce čtvrté místo.

22. 5. 2010

EYOT: Mazgal postoupil do Singapuru, ve hře ještě pětice

Vzhledem k váznutí výsledkového servisu z evropské kvalifikace na olympiádu mládeže přinášíme alespoň situační zprávu šéftrenéra Tomáš Dvořáka.

22. 5. 2010

Výtečnou první extraligu ozdobilo pět limitů

O Masnou, Bergrovou, Rosolovou, Svobodu a Mazáče se rozrostla soupiska pro mistrovství Evropy v Barceloně. První kolo nejvyšší domácí soutěže ovládli bezpečně obhájci titulů, ženy USK Praha a muži AK Kroměříž.

21. 5. 2010

První den Eyot přinesl Čechům dvě sedmá místa, pro olympiádu to nestačilo

Sprinteři Zdeněk Stromšík a Martina Černochová se postarali o zatím nejlepší výsledky české výpravy na evropské kvalifikaci v Moskvě pro srpnovou olympiádu mládeže.

21. 5. 2010

Poslední hvězda pro Tretru: Melkamuová na desítku

49. Zlatá tretra Ostrava doplnila startovní listinu o hvězdu v poslední disciplíně, kde ještě chyběla. V běhu na 10 000 m žen se představí stříbrná z MS v Berlíně Meselech Melkamuová.

21. 5. 2010

Start extraligy: pro obhájce test před PMEZ

Zítra se v Ostravě rozběhne první díl extraligy, v němž loňské šampiony – ženy USK Praha a muže AK Kroměříž poprvé vyzve k souboji devět dalších týmů. Po tříkolové základní části následuje podzimní finále – mistrovství republiky družstev.

20. 5. 2010

Výkon na velkém závodě má jinou hodnotu, ví Žalský

Včera v Pardubicích rozšířil řady pro Barcelonu Antonín Žalský. V koulařském kruhu s 20.21 doslova i obrazně neměl soupeře, závod však bral jako předvedení výkonu pro Kroměříž, za kterou by měl startovat na PMEZ příští víkend.

20. 5. 2010

Maraton v Národním muzeu

V nové budově Národního muzea v Praze byla otevřena výstava u příležitosti uplynutí 2500 let od slavné bitvy u Marathonu a následného běhu řeckého vojáka Feidipida do Athén se zprávou o vítězství.

20. 5. 2010

Vyšly květnové Atletické listy

Bylo rozesláno další číslo elektronického informačního měsíčníku ČAS. Co nového se v něm dočtete?

19. 5. 2010

Bolt zaběhl v Tegu výkon roku na stovce

Jamajská superstar v letošní premiéře na této trati předvedla čas 9.86. Tabulky se při mítinku kategorie IAAF World Challenge přepisovaly také na stodesítce překážek díky Američanovi Oliverovi.

19. 5. 2010

Tretra zkompletovala hvězdy a slibuje velký zážitek

Poslední ohlášenou star 49. ročníku Zlaté tretry Ostrava je jamajská sprinterka Fraserová. O mítink, který se uskuteční příští čtvrtek, je velký zájem.

18. 5. 2010

V Sušici testovali formu i reprezentanti

Memoriál Ladislava Nešpora a Ády Blahůta měl kvalitní obsazení, v Sušici se představili někteří ze špičkových českých atletů včetně Romana Šebrleho.

18. 5. 2010

Jednání předsednictva ČAS

Přinášíme Vám zprávu z jednání Předsednictva ČAS.

18. 5. 2010

Jednání Předsednictva ČAS

Přinášíme Vám zprávu z jednání Předsednictva ČAS.

18. 5. 2010

Gay měl v Manchesteru rychlejší mezičas než vloni Bolt

Zkraje sezony si největší světové hvězdy vyměnili své vizitky. Přestože hlavní pozornost byla tradičně soustředěna na Bolta, jeho rivalové Powell a Gay se rozhodně nenechali zahanbit.

17. 5. 2010

Pozvánka na atletický svátek do Sušice

Po roce ožije sušický stadion opět velkou atletickou událostí. V úterý 18. května pořádá zdejší oddíl ve spolupráci s městem jubilejní, již 35. ročník Velké ceny v běhu na 100 m mužů.

17. 5. 2010

Špotáková mohla promluvit s nejlepšími atlety světa

Na českou ambasadorku Diamantové ligy čekala v Dauhá řada povinností, ale i příjemných věcí – například si Špotáková mohla popovídat s kolegy, světovými hvězdami jako Powell a další.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí