Aktuality

11. 5. 2010

Železného parta rozjela sezonu výborně

Trio svěřenců světového rekordmana si již zajistilo účast na ME. Kouč Železný z toho velké závěry nedělá, i když si Veselý výrazně posunul osobák, Frydrych začal vysoko, jak loni skončil, a Klimešová se po 2 letech dostala za 60 m.

11. 5. 2010

Turnováci získali pro ligu hvězdného běžkaře

Mistr světa a bronzový medailista z olympiády Martin Koukal posílí spolu se svým kolegou z lyžařské reprezentace Alešem Razýmem extraligový oddíl mužů AC SYNER Turnov.

10. 5. 2010

„Atletika pro děti“ byla představena veřejnosti

Jeden z projektů, který si předsevzal předseda ČAS Varhaník při zvolení na loňské valné hromadě, je již v plném proudu. Dnes proběhla jeho názorná prezentace, jíž asistovaly atletické osobnosti Železný, Dvořák a Špotáková.

10. 5. 2010

Světové rekordy na 25 km, limit Šafránkové a další události víkendu

V obou kategoriích se včera Berlíně měnila historie na pětadvacetikilometrové trati. V sobotu přibyla na soupisku pro Barcelonu i kladivářka Šafránková. Přinášíme také informace o dalších víkendových akcích.

9. 5. 2010

Pražský maraton se vyšvihl do světové elity

Rekordy lepší o řád až dva zdobí ode dneška druhý díl pražského běžeckého seriálu, postarali se o ně keňští maratonci, především Eliud Kiptanui, ale také Helena Kiropová. Z republikových titulů se radovali premiérově Pechek a podruhé Churáňová.

8. 5. 2010

Světový oštěp v Olomouci

Fantastické výkony předvedli Veselý, Frydrych a Vadlejch při velké ceně hanácké metropole, kompletní trio hodilo za 84 metrů. Vítězslav Veselý se dostal dokonce do čela světových tabulek, limit pro ME pokořila i další oštěpařka Klimešová.

7. 5. 2010

Víkendový atletický program bude zase o něco nabitější

Sezona na dráze se rozjíždí už také na českém území, ačkoli jasným vrcholem následujících dvou dnů je maraton v Praze. Ve světě poutají pozornost mítinky v Ósace a italském Desenzanu a portorickém Ponce.

6. 5. 2010

Nedělní maraton hlásí „vyprodáno“ a cílí na zlatou známku

Rekordní osmitisícová účast míří na start druhého dílu pražského běžeckého seriálu pořádaného PIM. Historicky nejkvalitnější pole elitních běžců by mělo pomoci k nejvyššímu ocenění od IAAF.

6. 5. 2010

Na Staroměstském náměstí hoří maratonský oheň

Přinášíme obrazovou reportáž Aleše Gräfa ze včerejšího zapálení českého skleněného lva ohněm z řecké obce Marathon.

5. 5. 2010

Na Tretru dvě elitní čtvrtkařky a mistři světa Ebuya a Heidlerová

První dvě ze 400 m na OH v Pekingu Ch. Ohuruogová a S. Williamsová se střetnou na konci května v Ostravě. Na Zlatou tretru přijedou i čerstvý světový šampion v krosu a kladivářská mistryně světa 2007.

5. 5. 2010

Téma týdne: MČR v maratonu

Tentokrát se věnujeme republikovému šampionátu na královské vytrvalecké trati.

4. 5. 2010

Rada EA vybrala organizátora mistrovství Evropy 2014

Švýcarský Prangins hostil 125. jednání vrcholného orgánu Evropské atletiky (EA), které rozhodlo o pořadateli ME za čtyři roky a mělo na programu další důležitou agendu.

3. 5. 2010

Ambasador Diamantové ligy zdraví z Debrecínu

Ze soustředění v Maďarsku píše Barbora Špotáková svůj online deník pro IAAF. Jak se připravuje na první závod? Pije každý den pivo? Přinášíme zápisky, jak je oštěpařská rekordmanka svěřila webu světové asociace.

3. 5. 2010

V Uherském Hradišti se dařilo překážkářům

Mítink určený jako jeden z možných k prokázání výkonnosti k evropské kvalifikaci na olympiádu mládeže (MOH) se nejlépe vyvedl na krátkých překážkách Janě Sotákové a Václavu Sedlákovi.

2. 5. 2010

Vadlejch prvním mužem výpravy pro Barcelonu

Hned při prvním závodě v Kolíně, v jeho případě už tradičním, se juniorský rekordman Jakub Vadlejch blýskl osobním rekordem 82.52. Teď již mezi dospělými závodící oštěpař se zařadil na soupisku pro červencové ME.

2. 5. 2010

Boltova letošní premiéra na dvoustovce: 19.56

Největší atletická hvězda načala na domácí půdě v Kingstonu sérii květnových startů výtečně – čtvrtým časem historie na 200 metrů. K vidění byly také další čtyři výkony roku.

1. 5. 2010

Oheň z Marathonu bude mít přechodné bydliště v Praze

V rámci pražského maratonského víkendu bude v centru české metropole plápolat oheň dovezený z Řecka. Jako pochodeň poslouží dvoumetrový skleněný lev.

30. 4. 2010

Příběh Baďurové: mnoho zranění a jedna velká medaile

Zdravotní potíže stály již za jejím přechodem k atletice. Komplikace provázely sympatickou tyčkařku každoročně, s jedinou výjimkou – 2007, a nakonec i definitivně ukončily její působení uvnitř atletických oválů.

30. 4. 2010

Baďurová po ukončení kariéry: lítost i úleva

Národní rekordmanka ve skoku o tyči dnes oficiálně ukončila kariéru. Bezprostředním důvodem je zranění kolena.


Krátce

26.10.2016 17:46 Předseda ČAS Libor Varhaník obhájil funkci místopředsedy ČOV pro ekonomiku, Kejval znovu předsedou.

26.10.2016 10:50 Keňský oštěpař Julius Yego měl autonehodu. Naštěstí vyvázl bez vážnějšího zranění.

Archiv zpráv

Kalendář událostí