Aktuality

18. 5. 2010

Jednání předsednictva ČAS

Přinášíme Vám zprávu z jednání Předsednictva ČAS.

18. 5. 2010

Jednání Předsednictva ČAS

Přinášíme Vám zprávu z jednání Předsednictva ČAS.

18. 5. 2010

Gay měl v Manchesteru rychlejší mezičas než vloni Bolt

Zkraje sezony si největší světové hvězdy vyměnili své vizitky. Přestože hlavní pozornost byla tradičně soustředěna na Bolta, jeho rivalové Powell a Gay se rozhodně nenechali zahanbit.

17. 5. 2010

Pozvánka na atletický svátek do Sušice

Po roce ožije sušický stadion opět velkou atletickou událostí. V úterý 18. května pořádá zdejší oddíl ve spolupráci s městem jubilejní, již 35. ročník Velké ceny v běhu na 100 m mužů.

17. 5. 2010

Špotáková mohla promluvit s nejlepšími atlety světa

Na českou ambasadorku Diamantové ligy čekala v Dauhá řada povinností, ale i příjemných věcí – například si Špotáková mohla popovídat s kolegy, světovými hvězdami jako Powell a další.

17. 5. 2010

Hvězdy pro kladenský víceboj se kupí, start potvrdili i Šebrle a Dobryňská

O uplynulém víkendu přibyla do startovní listiny vícebojařského TNT – Fortuna meetingu dvojice olympijských vítězů. Celkem přijede deset medailistů z velkých akcí .

16. 5. 2010

Gayova výtečná dvoustovka v ulicích Manchesteru

Americký sprinter Tyson Gay zaběhl dnes v Anglii dvoustovku na trati bez zatáčky za 19.41. Přinášíme také informaci o výkonech českých vrhačů druhý den v Halle an der Saale.

16. 5. 2010

Životní úspěch pro Tótha

V mexické Chihuahue proběhl první den chodeckého Světového poháru. V náročných podmínkách se dařilo vytrvalcům z „teplých krajin“, velkou výjimku tvoří Slovák Tóth. Z pětice českých reprezentantů byla nejlepší 17. Schindlerová.

15. 5. 2010

Klimešová si veze druhé místo z Halle

V Německu se za účasti českých reprezentantů uskutečnil kvalitně obsazený vrhačský mítink. Řady národního týmu pro evropský šampionát v Barceloně však bohužel nerozšířil.

15. 5. 2010

Glosa: Trochu ošizené diamanty

Jak působil premiérový závod Diamantové ligy, který se uskutečnil v pátek v katarském Dauhá?

14. 5. 2010

Špotáková na úvod DL druhá, Ptáčníková třetí

V katarském Dauhá začal premiérový ročník Diamantové ligy. Světové tabulky se pilně přepisovaly a mezi startujícími byly i tři české reprezentantky .

14. 5. 2010

Sezona už jede na plný plyn

Nadcházející víkend je opět naplněn vrchovatě atletikou. Dnes začne dlouho očekávaná Diamantová liga (DL), zítra pak druhý z víkendových vrcholů, světový pohár chodců. Českou účast zaznamenáme i jinde.

13. 5. 2010

Téma týdne: Diamantová liga

V týdnu, v němž se rozjíždí premiérový ročník nejprestižnějšího atletického seriálu, může být hlavním tématem jen sotva něco jiného.

12. 5. 2010

Šebrle je před sezonou zdravý a natěšený

Vícebojař Roman Šebrle má za sebou hlavní část přípravy a začíná ladit na první letošní závody.

12. 5. 2010

Další hvězdy pro Tretru: Trammell a Clement

Do již tak bohatého výčtu špičkových světových atletů, kteří příslibili účast na letošním ročníku Zlaté tretry, přibyla jména slavných překážkářů.

11. 5. 2010

Železného parta rozjela sezonu výborně

Trio svěřenců světového rekordmana si již zajistilo účast na ME. Kouč Železný z toho velké závěry nedělá, i když si Veselý výrazně posunul osobák, Frydrych začal vysoko, jak loni skončil, a Klimešová se po 2 letech dostala za 60 m.

11. 5. 2010

Turnováci získali pro ligu hvězdného běžkaře

Mistr světa a bronzový medailista z olympiády Martin Koukal posílí spolu se svým kolegou z lyžařské reprezentace Alešem Razýmem extraligový oddíl mužů AC SYNER Turnov.

10. 5. 2010

„Atletika pro děti“ byla představena veřejnosti

Jeden z projektů, který si předsevzal předseda ČAS Varhaník při zvolení na loňské valné hromadě, je již v plném proudu. Dnes proběhla jeho názorná prezentace, jíž asistovaly atletické osobnosti Železný, Dvořák a Špotáková.

10. 5. 2010

Světové rekordy na 25 km, limit Šafránkové a další události víkendu

V obou kategoriích se včera Berlíně měnila historie na pětadvacetikilometrové trati. V sobotu přibyla na soupisku pro Barcelonu i kladivářka Šafránková. Přinášíme také informace o dalších víkendových akcích.