Aktuality

9. 6. 2010

Olomoucký půlmaraton má hned při premiéře vysoké ambice

26. června se v Hanácké metropoli uskuteční první ročník večerního půlmaratonu. Organizátoři se netají smělými plány.

9. 6. 2010

Nejúspěšnější školou Poháru rozhlasu opavská Englišova

Celostátní finále soutěže určené žákům šestých až devátých tříd hostila včera Olomouc. Ve všech čtyřech kategoriích se na stupně vítězů dostala ZŠ Englišova z Opavy.

9. 6. 2010

„Opravdový tyčkař“ Balner: Chci rekord i medaili

Michal Balner má za sebou povedený vstup do sezony, v němž se mu podařilo nominovat se na ME, obsadit čtvrté místo na mítinku Diamantové ligy a atakovat český rekord. Pomýšlí ale na víc.

8. 6. 2010

Jednání Předsednictva ČAS

Přinášíme zprávu z dnešního jednání Předsednictva ČAS.

7. 6. 2010

Světový rekord polské kladivářky Wlodarczykové

Mítink Premium v Bydhošti připravil dosavadní držitelce světového maxima podmínky k premiérovému překonání 78metrové hranice. V článku také výsledky z World Challenge v Rabatu.

6. 6. 2010

Na extralize se výrazně rozrostla sestava pro ME

Novými kandidáty nominace na evropský šamionát v Barceloně jsou dálkař Novotný, diskařka Cechlová a koulařka Kárníková. Měkký limit má i půlkař Burian.

4. 6. 2010

Frydrych vybojoval dva diamantové body, na oválu zářili Rudisha a Powell

Ze čtveřice českých zástupce se dnes v Oslu nejvýše umístil oštěpař Petr Frydrych na druhém místě. Skvělou půlku zaběhl David Rudisha, na stovce sebrala Asafovi Powellovi výkon roku neregulérní podpora větru.

4. 6. 2010

Víkend s třetí Diamantovou ligou a druhou českou extraligou

Dnes v Oslu pokračuje prestižní seriál IAAF a opět při tom nebudou chybět čeští atleti. Na sobotní nižší soutěže naváže v neděli extraliga na pražském Strahově. Ve stejný den proběhnou i mítinky v Rabatu a Bydhošti.

3. 6. 2010

Věříme, že v Challenge nezklameme, zní z Kladna

Do premiéry 4. ročníku TNT–Fortuna meetingu ve vícebojařském seriálu IAAF zbývají necelé dva týdny. Hvězdami jsou Šebrle a Clay, který chce zaútočit na světový rekord.

3. 6. 2010

Škrobáková zaběhla v chladu pod 13 vteřin

Druhé místo jen o tisíciny si odvezla z německého Baunatalu česká překážkářská rekordmanka, když podlehla pouze domácí Rolederové. Mítink nedaleko Kasselu viděl i další zajímavé výsledky.

3. 6. 2010

Pomožme Denise Rosolové

Česká atletika má opět nominaci v anketě o Atleta měsíce EA. Za evropský výkon roku na čtvrtce si ji vysloužila svěřenkyně Martiny Blažkové.

2. 6. 2010

Šahín chystá na Odložilově memoriálu „steeple“ po čtyřech letech

Domácí tváří bude na Julisce za dva týdny oštěpařka Barbora Špotáková. Zahraniční hvězdou mítinku bude světový rekordman na trojce překážek Saif Šahín a olympijský šampion v kouli Tomasz Majewski.

2. 6. 2010

Premiéra Klučinové v Götzisu? Příšerné počasí a radost na konec

Při svém prvním startu na prestižním vícebojařském mítinku pronikla dvaadvacetiletá Eliška Klučinová do elitní desítky a prezentovala se šestitisícovým výkonem. Jak se úspěch zrodil?

1. 6. 2010

Zkušený diskař Malina se po pěti letech vrací do špičky

Znovuzrození prožívá český diskař Libor Malina. Po dvou letech zdravotních problémů se dokázal i při zaměstnání připravit a ve čtvrtek při veřejných závodech na Slavii v Praze hodil limit na ME 62.81 m.

1. 6. 2010

Usain Bolt není fit a zmešká New York

Diamantová liga v metropoli východního pobřeží USA přišla o nejzářivější drahokam. Jamajský blesk má potíže s achillovkou a svůj jediný červnový start musel odříct.

1. 6. 2010

Ptejte se Denisy Rosolové

K rozhovoru měsíce jsme pozvali někdejší dálkařku a vícebojařku, jejíž místo zdá se nakonec bude v hladkých sprintech.

31. 5. 2010

Týmy USK i Kroměříže obhájily svá umístění

Stejně jako loni vezou vysokoškolačky z Evropského poháru klubových mistrů bronzové medaile. Kroměřížští muži skončili šestí, jen tři body od čtvrté příčky.

31. 5. 2010

Víceboje objektivem Jana Kucharčíka

Prohlédněte si fotogalerii z letošního ročníku MČR ve vícebojů, které hostil stadion v Houšťce u Staré Boleslavi.

30. 5. 2010

Také Balner a Kudlička na ME, Chotěbuz zastínila Hengelo

Tyčkaři Michal Balner a Jan Kudlička jsou dalšími atlety, kteří se o víkendu nominovali na evropský vrchol sezony do Barcelony. Výškařka Loweová má z Chotěbuze kontinentální rekord, v Hengelu výkon roku nepadl.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí