Aktuality

26. 5. 2010

Bolt: Proč třístovka? Jen tak. Mohla by to být zábava.

Jamajský Blesk Usain Bolt se v Ostravě chystá na svou první závodní třístovku v životě a sleduje napjatou situaci ve své domovině.

26. 5. 2010

Svoboda: Robles je pořád můj vzor

Už se s ním utkal a byl u jeho světového rekordu před dvěma lety, dnes vedle něj seděl na tiskovce. Pořád je však Dayron Robles pro Petra Svobodu mužem, ke kterému vzhlíží a učí se od něj.

26. 5. 2010

Vlašičová: Když zařídíte počasí, zkusím skočit vysoko

Jedna z největších hvězd 49. ročníku Zlaté tretry považuje Ostravu za svůj druhý domov. Letos tu bude závodit už posedmé.

25. 5. 2010

Téma týdne: pět důvodů pro Tretru

Proč byste si neměli nechat ujít letošní ročník Zlaté tretry? Odpovědi jsou v tématu pro tento týden.

25. 5. 2010

Tak přiletěl Bolt. Podívejte se.

Včera před půlnocí přibyl do Ostravy největší klenot současné atletiky, Jamajčan Usain Bolt. Prohlédněte si fotogalerii z jeho příletu na mošnovské letiště.

24. 5. 2010

Dozvuky víkendu

Co se událo o víkendu a zatím uniklo pozornosti koncentrované na extraligu, Diamantovou ligu a EYOT.

24. 5. 2010

Příběh Bergrové: Boj s vůlí se dočkal zúročení

Čtyři roky čekala překážkářka Zuzana Bergrová, než jí četná zranění v nejnevhodnější dobu dovolí zúčastnit se ve své disciplíně velké akce. V sobotu se snad vše v dobré obrátilo.

23. 5. 2010

Poslední den EYOT z pohledu Čechů: dva postupy na olympiádu a národní rekord

Václav Sedlák obsadil v evropské kvalifikaci pro mládežnickou olympiádu druhé místo na 110 m př., jeho překážkářská kolegyně Jana Sotáková byla třetí. Oba si tak vybojovali právo startovat v Singapuru.

23. 5. 2010

Čeští oštěpaři zářili v Šanghaji

Frydrych a Veselý našli v přidruženém závodě k mítinku Diamantové ligy přemožitele pouze ve dvojnásobném olympijském vítězi Thorkildsenovi. Bába obsadil ve výšce čtvrté místo.

22. 5. 2010

EYOT: Mazgal postoupil do Singapuru, ve hře ještě pětice

Vzhledem k váznutí výsledkového servisu z evropské kvalifikace na olympiádu mládeže přinášíme alespoň situační zprávu šéftrenéra Tomáš Dvořáka.

22. 5. 2010

Výtečnou první extraligu ozdobilo pět limitů

O Masnou, Bergrovou, Rosolovou, Svobodu a Mazáče se rozrostla soupiska pro mistrovství Evropy v Barceloně. První kolo nejvyšší domácí soutěže ovládli bezpečně obhájci titulů, ženy USK Praha a muži AK Kroměříž.

21. 5. 2010

První den Eyot přinesl Čechům dvě sedmá místa, pro olympiádu to nestačilo

Sprinteři Zdeněk Stromšík a Martina Černochová se postarali o zatím nejlepší výsledky české výpravy na evropské kvalifikaci v Moskvě pro srpnovou olympiádu mládeže.

21. 5. 2010

Poslední hvězda pro Tretru: Melkamuová na desítku

49. Zlatá tretra Ostrava doplnila startovní listinu o hvězdu v poslední disciplíně, kde ještě chyběla. V běhu na 10 000 m žen se představí stříbrná z MS v Berlíně Meselech Melkamuová.

21. 5. 2010

Start extraligy: pro obhájce test před PMEZ

Zítra se v Ostravě rozběhne první díl extraligy, v němž loňské šampiony – ženy USK Praha a muže AK Kroměříž poprvé vyzve k souboji devět dalších týmů. Po tříkolové základní části následuje podzimní finále – mistrovství republiky družstev.

20. 5. 2010

Výkon na velkém závodě má jinou hodnotu, ví Žalský

Včera v Pardubicích rozšířil řady pro Barcelonu Antonín Žalský. V koulařském kruhu s 20.21 doslova i obrazně neměl soupeře, závod však bral jako předvedení výkonu pro Kroměříž, za kterou by měl startovat na PMEZ příští víkend.

20. 5. 2010

Maraton v Národním muzeu

V nové budově Národního muzea v Praze byla otevřena výstava u příležitosti uplynutí 2500 let od slavné bitvy u Marathonu a následného běhu řeckého vojáka Feidipida do Athén se zprávou o vítězství.

20. 5. 2010

Vyšly květnové Atletické listy

Bylo rozesláno další číslo elektronického informačního měsíčníku ČAS. Co nového se v něm dočtete?

19. 5. 2010

Bolt zaběhl v Tegu výkon roku na stovce

Jamajská superstar v letošní premiéře na této trati předvedla čas 9.86. Tabulky se při mítinku kategorie IAAF World Challenge přepisovaly také na stodesítce překážek díky Američanovi Oliverovi.

19. 5. 2010

Tretra zkompletovala hvězdy a slibuje velký zážitek

Poslední ohlášenou star 49. ročníku Zlaté tretry Ostrava je jamajská sprinterka Fraserová. O mítink, který se uskuteční příští čtvrtek, je velký zájem.