Aktuality

3. 7. 2010

Veleba je novým českým rekordmanem na stovce

Brněnský sprinter Jan Veleba překonal v Pardubicích při 3. kole atletické extraligy o setinu 13 let starý čas Ivana Šlehobra.

2. 7. 2010

Ptáčníková vydřela výhru v Madridu

Tyčkařka Jiřina Ptáčníková zdolala ve španělské metropoli 451 centimetrů a v rozeskakování pak porazila německou soupeřku. Mítink se zapsal do novodobé historie atletiky ručním měřením po celé trvání akce.

2. 7. 2010

Víkend s extraligou, diamanty a ME do vrchu

Atletický víkend dnes načíná mítink v Madridu. Zítra uvidí top atletiku v podobě Diamantové ligy Eugene, doma je na programu především extraliga v Pardubicích. Víkend uzavře evropský šampionát vrchařů.

2. 7. 2010

Čechová zvítězila ve Velenje, Novotný druhý

Skupinka českých reprezentantů se představila na mítinku EA ve Slovinsku. Nejlepšího umístění dosáhli na stovce Kateřina Čechová a v dálce Roman Novotný.

1. 7. 2010

Zpráva z Předsednictva ČAS

Přinášíme Vám zprávu ze zasedání Předsednictva ČAS.

30. 6. 2010

Holuša díky osobnímu rekordu druhý v Moskvě

Běžec Jakub Holuša posunul na osmistovce své maximum na 1:45.56 a nestačil jen olympijského vítěze z Atén Jurije Borzakovského.

29. 6. 2010

Pohyby ve světových tabulkách

O víkendu měla na programu řada zemí národní šampionáty. Top světové výkony byly k vidění v Des Moines v USA, popředím statistik se míchalo v Kingstonu, Port of Spain, a také Kuortane.

28. 6. 2010

Olomouc přišla o čas pod jednu hodinu

Z původně ohlášeného pořadí premiérového Volkswagen olomouckého půlmaratonu musela být pro zkrácení trati diskvalifikována trojice běžců. Vítězství tak připadlo původně třetímu Josephu Mareguovi za čas 1:03:20.

27. 6. 2010

Superčas sebral Maslákovi vítr

Na stadionu Míru v Táboře se uzavřel šampionát juniorů a dorostu. Druhý den závodů výpravu pro MSJ nerozšířil.

27. 6. 2010

Vícebojařky skončily v Superlize druhé, muži je doplní mezi elitou!

Historického výsledku dosáhly české vícebojařky v nejvyšším patře Evropského poháru, když nestačily jen na Francouzky a obsadily druhou příčku. Cachová slaví i limit na ME. Muži postupují z I. ligy.

27. 6. 2010

Při premiéře olomouckého půlmaratonu možná padla hodina

Historicky první čas pod 60 minut na českém území zaběhl Keňan Stephen Kibet. Nové poznatky však ukazují, že si možná nechtěně zkrátil trať. Nejlepším umístěním Čechů byla čtvrtá příčka Petry Kamínkové v závodě žen.

26. 6. 2010

Dva rekordy i limity v Táboře, nadějný první den vícebojařů

Velmi dobře rozjeli svá vystoupení v EP vícebojaři. Na MČR dorostenců a juniorů v Táboře byly k vidění limity pro MSJ i národní rekordy. V článku také výsledky český atletů na mítincích v Bochumi, Sofii a Žukovském.

25. 6. 2010

Atletika nepolevuje v tempu, čeká nás další nabitý víkend

Přehled nejvýznamnějších atletických událostí pro následující dny. Prim hrají vícebojařské evropské poháry, domácí šampionát mládeže, olomoucký půlmaraton a četné mítinky.

24. 6. 2010

Tahákem „gigantu“ v Táboře rekordman Maslák

Jednou z posledních možností o účast na MS juniorů v Monctonu bude mládežnické MČR. Nejpočetnější šampionát co do startujících – proto přezdívaný gigant – uvidí od 25. do 27. 6. souboje o medaile sedmi stovek juniorských i dorosteneckých atletů.

24. 6. 2010

Atletická Kinderiáda zná své letošní vítěze

DOPLNĚNO FOTO - V celostátním finále Kinderiády zvítězila ZŠ Hroznová Lhota a získává tak dotaci na opravu školního sportoviště.

23. 6. 2010

Pražská tyčka pro Balnera a Ptáčníkovou

Michal Balner a Jiřina Ptáčníková potvrdili na Václavském náměstí roli aktuálních českých jedniček a v souboji o triumf na exhibiční Pražské tyčce porazili i zahraniční konkurenci.

22. 6. 2010

Pražská tyčka: Češi versus svět

Ve středu proběhne v dolní části Václavského náměstí již 19. ročník mezinárodní tyčkařské exhibice Pražská tyčka. Česká špička by se měla poměřit se soupeři ze sedmi zemí.

22. 6. 2010

Na Grand Prix Ústí nad Labem přijedou hvězdy světové atletiky

V úterý 13. července se na severu Čech opět představí špičková zahraniční konkurence a také řada domácích hvězd.

21. 6. 2010

Dozvuky víkendu mimo týmové soutěže

Atletika na evropské úrovni se plně zaměřila na šampionát družstev, doma ale i jinde ve světě proběhly některé další pozoruhodné atletické události.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí